اقتصاد

رشد 43 درصدی راه اندازی واحدهای صنعتی در زنجان

مدیر کل صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان اعلام کرد: طی دو ماهه نخست سال جاری ، میزان واحدهای صنعتی راه اندازی شده در استان زنجان از رشد 43 درصدی برخوردار بوده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مجید گلشنی منفرد در جمع خبرنگاران اظهار داشت : در دو ماهه ابتدایی امسال ، 30 مورد پروانه بهره برداری برای واحدهای صنعتی استان صادر شده است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته 21 مورد بوده است.

وی با اشاره به رشد سرمایه گذاری صورت گرفته در این مدت یادآور شد: 10 هزار و 797 میلیارد ریال سرمایه گذاری برای راه اندازی این واحدها صورت گرفته است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته بالغ بر 4 هزار میلیارد ریال بوده است و این میزان حاکی از رشد 170 درصدی سرمایه گذاری صنعتی در این مدت بوده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: یکهزار و 894 نفر در این واحدها مشغول به کار شدند که اشتغالزایی صنعتی نسبت به سال گذشته 600 درصد رشد داشته است.

مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان عنوان کرد : 16 واحد از واحدهای صنعتی راه اندازی شده در شهرستان زنجان می باشد که با سرمایه گذاری بالغ بر 6 هزار میلیارد ریال زمینه اشتغالزایی هزار و 368 نفر را فراهم نموده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا