اجتماعی

رسانه ها در آموزش و فرهنگ سازی مبارزه با مواد مخدر نقش بسزایی دارند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،پرویز خالقی با اشاره به اینکه در حوزه مقابله شاهد اقدامات خوبی هستیم اظهار داشت: بخش عظیمی از مقابله را باید در پیشگیری و ممانعت از ورود مواد مخدر به کشور و به تبع آن استان و شهرستان متمرکز نمائیم.واقعیت این است که دولت و حاکمیت در حوزه مبارزه با مواد مخدر به تنهایی قادر نیست نتیجه مطلوب را بگیرد لذا نیازمند همیاری و همکاری مردم،خانواده ها و سمن ها هستیم و از دستگاههای متولی انتظار داریم راهکارهای عملیاتی را پیشنهاد دهند.

فرماندار زنجان در ادامه تاکید کرد: با توجه به اینکه سازمان ورزش و جوانان بیشترین ارتباط را با جوانان و نوجوانان دارد باید تمام ظرفیت ها و امکانات خود را در جهت پر کردن اوقات فراغت این قشر از جامعه بکار گیرد.

خالقی با اشاره به اینکه اعتیاد زمینه ساز بسیاری دیگر از مشکلات و مسایل اجتماعی بوده و می تواند نقش مهمی در کمتر توسعه یافتگی هر جامعه ای داشته باشد اظهار داشت: جهت مصون سازی آحاد جامعه، چاره ای جز ورود سازمانهای مردم نهاد و خانواده ها به این موضوع مهم نداریم .

فرماندار شهرستان زنجان از مدیران خواست اگر در مجموعه اداره و سازمان خود مکانهای بلا استفاده ای دارند حتما به فرمانداری معرفی کنند تا در جهت سیاستهای فرهنگی ،اجتماعی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ،برای برگزاری جلسات و کلاسهای آموزشی گروه های همتا استفاده گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا