اجتماعی

رسانه نقش بسزایی در کاهش آسیب ها و معضلات اجتماعی دارد

مدیرکل صداوسیمای استان زنجان گفت:رسانه‌ها و به ویژه صدا و سیما می‌توانند با کارکرد حقوق، فرهنگ و رسانه در کاهش آسیب ها و معضلات اجتماعی و همچنین کاهش پرونده های قضایی کمک شایانی نمایند .

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن لطیفی در دیدار با رییس دادگستری‌ استان زنجان ضمن ادای احترام به شهید دکتر بهشتی و شهدای قوه قضائیه بر نقش حساسی که قوه قضائیه در امنیت ملی ایفا می‎کند اشاره کرد و اظهار داشت: قوه قضائیه به عنوان پاسدار حقوق مردم، نقش اساسی در تأمین امنیت کشور ایفا کرده و رکن رکین آن می‎باشد.

وی تصریح کرد: کارکنان خدوم این قوه تلاش خود را به احقاق حقوق مردم اختصاص داده و با اجرای قوانین متعددی که در حمایت از حقوق شهروندان تدوین شده زمینه را برای دسترسی به عدالت، حق دادرسی منصفانه، احترام به آزادی‌های مشروع و حفظ حقوق شهروندی بخوبی محیا کرده اند.

مدیرکل صداوسیمای استان زنجان بر اهمیت نقش رسانه و فرهنگ سازی در کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه تاکید کرد و گفت : بخش اعظمی از آسیب های اجتماعی در جامعه در اثر عدم آگاهی کافی از مباحث حقوقی و قضایی اتفاق می افتد که در این بخش نیاز به اطلاع رسانی مبسوط تر احساس می شود .

لطیفی افزود : رسانه‌ها و به ویژه صدا و سیما می‌توانند با کارکرد حقوق، فرهنگ و رسانه در کاهش آسیب ها و معضلات اجتماعی و همچنین کاهش پرونده های قضایی کمک شایانی نمایند .

وی با اشاره به ظرفیت های صدا و سیما در فرهنگ سازی و اثرگذاری در جامعه اظهار داشت : رسانه استانی چه در رادیو و چه در تلویزیون مخاطبان قابل توجهی داشته و در موضوعات مرتبط با معضلات اجتماعی، فرهنگی و آموزش قوانین حقوقی و شهروندی کارهای خوب و اثرگذاری را تولید نموده و بستر لازم برای تداوم این مسیر محیا است.

مدیرکل مرکز بر آمادگی کامل صدا و سیما برای پرداخت بیش از پیش به این موضوعات مهم و همچنین افزایش تعاملات و همکاری‌های فیمابین تاکید کرد.

رئیس کل دادگستری استان زنجان هم در این دیدار با قدردانی از تلاش و نقش صداوسیما در ارتقای فرهنگی جامعه گفت : توزیع عادلانه و اطلاع رسانی از تمامی نقاط استان و توجه ویژه به شهرستان ها از سوی صداوسیما شایسته تقدیر بوده و در کنار مدیریت جهادی و تلاش شبانه روزی مدیران و برنامه سازان عامل موفقیت این رسانه وزین در مقایسه با سایر مراکز است.

حجت الاسلام صادقی نیارکی با اشاره به تبلیغ دین و آگاه سازی در حوزه اندیشه اسلامی گفت : ارزش آگاه‌سازی جامعه همگام با ارزش امر به معروف و نهی از منکر است و این امر خطیر در صداوسیما به خوبی محقق می‌شود .

وی با تاکید بر اهمیت آگاه سازی مردم از حقوق شهروندی اظهار داشت : یکی از اولویت های اصلی که برای مجموعه دادگستری استان معین شده است آموزش مباحث حقوق عامه است .

رئیس دستگاه قضای استان با اشاره به عزم جدی دستگاه قضا در صیانت از حقوق مردم عنوان کرد : دادگستری استان در مواردی که حقوق مردم در دستگاه‌های اجرایی تضییع شود به صورت جدی ورود پیدا خواهد کرد.

وی ضمن قدردانی از برنامه های رادیو و تلویزیونی هفته قوه قضائیه ارتباط و تعامل دوسویه بین دادگستری و صداوسیمای استان را بی نظیر توصیف کرده و بر تداوم و افزایش این تعاملات تأکید کرد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا