اجتماعی

راه اندازی 37 مرکز خرید تضمینی گندم در زنجان

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان از ایجاد 37 مرکز خرید تضمینی گندم به صورت ملکی و خصوصی اعم از سیلوهای ملکی، سیلوهای کارخانجات آردسازی و انبارهای تعاون روستایی در سطح استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، ولی اله زمانی در تشریح جزئیات این خبر، اظهار کرد: این مراکز یک هفته مانده به آغاز زمان برداشت محصول گندم در محل های تعیین شده تجهیز و آماده خرید خواهند شد.
 
زمانی با بیان اینکه گندم یکی از محصولات استراتژیک در کشور محسوب می شود تصریح کرد: با توجه به اینکه گندم یک محصولی مهم و اساسی است تامین و حفظ زیر سطح کشت آن سبب تامین امنیت غذایی کشور می گردد.
 
وی با اشاره به هماهنگی دستگاه های متولی خرید تضمینی گندم گفت: جهاد کشاورزی به عنوان متولی تولید و اداره غله و خدمات بازرگانی به عنوان متولی خرید و تعاون روستایی به عنوان مباشر خرید و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به عنوان متولی حمل در امر خرید تضمینی گندم می باشند که هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است.
 
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان با اشاره صف‌های طولانی خرید تضمینی گندم در سال های قبل، بیان کرد: امیدواریم با هماهنگی‌های انجام شده و آمادگی مراکز خرید، دیگر شاهد صف‌های طولانی خرید تضمینی گندم نباشیم و توانسته باشیم به کشاورزان زحمتکش خدمات بهتری ارائه کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا