با ما همراه باشید

اقتصاد

راه‌اندازی خانه ورزش،یکی از راه‌های توسعه ورزش در مناطق روستایی است

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان راه‌اندازی خانه ورزش در روستاها را یکی از راه‌های توسعه ورزش در مناطق روستایی عنوان کرد وگفت: در حال حاضر برای روستاهای بالای ۹۰۰ نفر یک مکان ورزشی احداث و برای سایر روستاها نیز یک خانه ورزش تجهیز شده است، به طوری که تعداد خانه‌های ورزش تجهیز شده در استان از ۱۰ باب در سال ۹۶ به ۲۵۰ باب در سال‌جاری رسیده و طی این هفته نیز ۳۷ خانه ورزش در روستاهای استان تجهیز خواهد شد.

منتشر شده

در

راه‌اندازی خانه ورزش،یکی از راه‌های توسعه ورزش در مناطق روستایی است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علی خلیلی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش با بیان اینکه شرایط امروز کرونایی باعث شده است تا ورزش بیش از سایر بخش‌ها آسیب ببیند،اظهار داشت: این بیماری منحوس و مهلک، شرایطی خاص و محدودیتهای زیادی را برای ورزش این استان از زمان شروع شیوع ویروس کرونا رقم زده است.

وی با بیان اینکه تا زمانی که ورزش همگانی توسعه نیابد، نمی‌توان شاهد رشد و شکوفایی ورزشکاران در عرصه قهرمانی بود، تصریح کرد:این در حالی است‌ که‌ شرایط کرونایی باعث رکود در امر ورزش همگانی که پایه و اساس ورزش قهرمانی محسوب می‌شود، شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با اشاره به میزبانی زنجان در دوران کرونا و برگزاری ۱۱ مسابقه کشوری در ایام سخت کرونا خاطر نشان کرد: مسابقه انتخابی تیم ملی شنا، مسابقات انتخابی موی‌تای (آقا و خانم) و انتخابی تیم ملی رده‌های پایه دختران و پسران رشته کاراته از جمله این موارد بود.

خلیلی با اشاره به اینکه تا به امروز تعداد دعوتی ها برای تیم ملی در بخش بانوان ۲۴ نفر و برگزیده تیم‌های ملی نیز ۸ نفر بوده است،عنوان کرد:تعداد دعوت‌ شده‌ها به تیم‌های ملی در بخش آقایان ۳۷ نفر و برگزیده تیم‌های ملی ۱۵ نفر اعلام شده است.

وی افزود: سال آینده بازی‌های آسیایی را پیش‌رو داریم، و در همین راستا ستاد بازی‌های آسیایی در استان زنجان تشکیل شده و هیئت‌های ورزشی نیز برنامه‌ریزی‌های لازم را برای حضور حداکثری در این مسابقات انجام داده‌اند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با اشاره به اینکه ویروس کرونا به باشگاه های ورزشی زنجان نیز آسیب جدی تری زده و تا به امروز ۵۰ باشگاه ورزشی فعال در زنجان را به تعطیلی همیشگی کشانده است، خاطر نشان کرد: اکثر این باشگاه های ورزشی به صورت استیجاری بودند که باشگاه داران با تعطیلی آنها لطمه و ضربه زیادی دیده و به ناچار نسبت به جمع آوری اقدام کردند.

این مقام مسئول به تسهیلات بانکی ارایه شده در زمان شیوع ویروس کرونا به باشگاههای ورزشی زنجان اشاره کرد و گفت: در بحث ارایه تسهیلات بانکی به باشگاه های ورزشی، زنجان جزو استان های خوب بود و در واقع بیشترین رقم جذب تسهیلات را داشت که این امر در نتیجه تعامل و همکاری خوب و مناسب بانکهای عامل با این اداره کل اتفاق افتاد که جای تقدیر دارد.

وی با اشاره به استادیوم ۱۵ هزار نفری زنجان عنوان کرد: ۲۰ میلیارد ریال برای این استادیوم اعتبار در نظر گرفته شده بود که ۵۰ درصد آن تخصیص یافت و به همین دلیل نتوانستیم تا پایان شهریور افتتاح کنیم ولی با اعتبار ۱۴ میلیاردی پیش‌بینی شده در صورت تخصیص امیدواریم تا دهه فجر امسال افتتاح شود.

خلیلی همچنین در خصوص شرایط ورزشکاران برای حضور در رویدادهای رسمی، تصریح کرد: طبق دستورالعمل‌های ابلاغی، حضور ورزشکاران در مسابقات منوط به داشتن کارت واکسیناسیون و انجام تست PCR خواهد بود که همه این موارد در رقابت‌های اخیر زنجان رعایت شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان به برنامه های هفته تربیت بدنی و ورزش در زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: بیش از ۳۰۰ برنامه در حوزه های مختلف ازجمله ورزشی، فرهنگی، جوانان و سمن ها به مناسبت گرامیداشت این هفته خاص از سوی این اداره کل پیش بینی شده است که برخی از آنها درحال اجرا بوده و برخی دیگر نیز طی روزهای آتی عملیاتی خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حوزه جوانان نیز قریب ۵۰ برنامه پیش بینی شده است، یادآور شد: در حوزه جوانان فعالیت های خوبی همچون توانمندسازی سازمان های مردم نهاد و سمن ها صورت گرفته و تبیین گام دوم انقلاب نیز از طریق سمن ها آغاز شده است.

 

 

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اقتصاد

اطلاعیه تزریق واکسن آسترازنکا

منتشر شده

در

توسط

اطلاعیه تزریق واکسن آسترازنکا

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،از همشهریان زنجانی که واکسن آسترازنکای نوبت دوم خود را هنوز دریافت نکرده‌اند دعوت می‌گردد که از امروز چهارشنبه ۲۹ دی ماه به یکی از ۳ پایگاه تجمیعی زیر مراجعه و واکسن خود را دریافت نمایند.

این واکسن برای نوبت دوم موجود و تزریق می‌شود ولی برای نوبت اول و سوم موجود نیست و تزریق نمی‌شود.:

۱_پایگاه واکسن برق در خیابان اول شهرک
۲_ پایگاه واکسن پیام در بلوار ۲۲ بهمن
۳_پایگاه واکسن امام علی در سه‌راه امجدیه

درحال حاضر واکسن‌های موجود در پایگاه‌های تجمیعی واکسن به شرح ذیل است:

۱-آسترازنکا (تزریق فقط برای نوبت دوم )

۲-سینوفارم (تزریق نوبت‌های اول، دوم و سوم )

۳- برکت (تزریق نوبت‌های اول، دوم و سوم )

۴- پاستوکووک (تزریق نوبت‌های اول و دوم)

۵- پاستوکووک پلاس (تزریق نوبت سوم برای تکمیل دو نوبت واکسن تزریق شده از واکسن‌های پاستوکووک و اسپوتینیک و آسترازنکا)

۵-اسپایکوژن (تزریق نوبت‌های اول و دوم) و (تزریق نوبت سوم برای کلیه واکسن‌هایی که دو نوبت تزریق شده)

۶-اسپوتنیک (تزریق دوز ۱ ودوز۲ فقط در پایگاه‌های واکسن برق، پیام و پردیس علوم پزشکی موجود می‌باشد) و نوبت سوم اسپوتنیک ۱ برای تکمیل واکسن دونوبت اول دوم آسترازنکا).

ادامه مطلب

اقتصاد

ثبت‌نام ۵۱ هزار و ۵۰۰ نفر زنجانی در سامانه نهضت ملی مسکن

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان گفت: بیش از ۵۱ هزار و ۵۰۰ نفر در این استان در طرح نهضت ملی مسکن تا ۲۵ دی ثبت نام کردند.

منتشر شده

در

توسط

ثبت‌نام ۵۱ هزار و ۵۰۰ نفر زنجانی در سامانه نهضت ملی مسکن

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،بهزاد کردلو در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ۲۸ مهر‌ماه سال‌جاری تا ۲۵ دی بیش از ۵۱ هزار و ۵۰۰ نفر در استان زنجان با احتساب مجردین بالای ۲۳ سال، در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند.

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه شهرستان زنجان بیشترین ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن در استان را به خود اختصاص داده است، اضافه کرد: ۳۸ هزار و ۳۸ نفر در این شهرستان برای طرح نهضت ملی ثبت‌نام کردند.

وی همچنین از ثبت‌نام ۴ هزار نفر در شهرستان ابهر خبر داد و گفت: مابقی ثبت‌نام‌ها هم مربوط به شهرهای با جمعیت زیر ۱۰۰ هزار نفر است.

کردلو با تاکید بر اینکه ثبت‌نام مجردین بالای ۲۳ سال به بالا هم در طرح نهضت ملی مسکن از ۲۰ دی آغاز شده است، تاکید کرد: ثبت‌نام تا ۲۰ بهمن‌ماه ادامه دارد.

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به اینکه پالایش متقاضیان در طرح نهضت ملی مسکن در استان زنجان آغاز شده است، بیان داشت: طی یک یا دو ماه آینده پالایش تمام خواهد شد و برای تشکیل پرونده هم به متقاضیان واجد شرایط پیامک ارسال می‌شود تا به کارگزاری‌ها مراجعه کرده و مدارک خود را تکمیل کنند.

وی با بیان اینکه سقف تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی به بانک‌ها ابلاغ شده است، ادامه داد: پرداخت این تسهیلات برای برخی از پروژه‌ها در دست انعقاد قرار داد است و سقف تسهیلات برای مرکز استان ۳۵۰ میلیون تومان و برای شهرستان ابهر و سایر شهرهای با جمعیت زیر ۱۰۰ هزار نفر ۳۰۰ میلیون تومان و برای روستاها ۲۵۰ میلیون تومان است.

کردلو با اشاره به اینکه تسهیلات در چهار مرحله با درصد پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها پرداخت می‌شود، تصریح کرد: ۱۰ درصد پی و فونداسیون، ۴۰ درصد پایان اسکلت و سقف ،۲۵ درصد پایان سفت‌کاری و ۲۵ درصد هم در مرحله پایان نازک‌کاری تسهیلات پرداخت می‌شود.

ادامه مطلب

اقتصاد

به کار‌گیری معماری نوین توسط بنیاد مسکن موجب احیای روستاها با هدف گردشگریست

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با تاکید بر اینکه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با به کار‌گیری معماری همراه با ایده‌های جدید و توجه به نکات فنی، موجب احیای روستاها با هدف گردشگری شده، به طوری که در این راستا گام‌های موثری برداشته شده است، گفت: طراحی‌های لازم در این زمینه صورت پذیرفته تا ضمن احیاء هویت فرهنگی ، مجدداً چهره روستاها به سبک معماری زیبای سنتی گرایش پیدا کند

منتشر شده

در

توسط

به کار‌گیری معماری نوین توسط بنیاد مسکن موجب احیای روستاها با هدف گردشگریست

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، توجه به کالبد بافتهای باارزش روستایی، توجه به فرسودگی روزافزون آن است که امروزه به دلایل مختلفی دچار آسیب می شوند و بدین سبب انجام اقدامات مناسب برای بهسازی و حفظ ذخایر کالبدی و ثروتهای فرهنگی روستاها به ویژه مناطقی که ازنظر زیست محیطی باارزش هستند، امری ضروری است، اظهار داشت: بنياد مسکن انقلاب اسلامي به عنوان متولي توسعه کالبدي روستاهاي کشور با هدف حفاظت و احياي بافت کالبدي با ايده و راهکارهاي نوين و صيانت از اصالت فرهنگي، تاريخي و کالبدي-فضايي روستاها، شناسايي، مطالعه، طراحي و اجراي طرح بهسازي بافت باارزش گام های ویژه ای برداشته است.

وی، حفظ ارزشها و ساماندهی بافت های روستایی، احیای فرهنگ و معماری بومی و افزایش سطح کیفی زندگی ساکنان روستایی را از اهداف مهم این نهاد دانست و گفت: تهیه و اجرای طرح بهسازی و احیای بافت‌های باارزش روستایی، نتایج خوبی داشته و سبب احیای بافت روستاها، جذب گردشگران و ماندگاری مردم در روستاها شده است.

این مسئول به تهیه طرح روستاهای دارای بافت های با ارزش به تعداد7روستا در سطح استان اشاره کرد و افزود: 3روستای درسجین(ابهر) ، قلعه(زنجان) و قوزلو (ماهنشان)مصوب گردیده و روستای خورجهان (ماهنشان) و لار (زنجان) در سال جاری در دست تهیه طرح می باشد و روستاهای انجلین و جزیمق نیز مصوب دفتر مرکزی بنیاد مسکن بوده و در صورت تامین اعتبار مطالعات مربوطه انجام خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان ادامه داد: بافت با ارزش روستای درسجین شهرستان ابهر به بهره برداری رسیده و عملیات اجرایی احیای بافت با ارزش روستای قلعه شهرستان زنجان با پیشرفت فیزیکی 75% در حال تکمیل می باشد و همچنین بهسازی بافت با ارزش روستای قوزلو شهرستان ماهنشان نیز تهیه شده و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

خواجه ای با تاکید بر اینکه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با به کار‌گیری معماری همراه با ایده‌های جدید و توجه به نکات فنی، موجب احیای روستاها با هدف گردشگری شده، به طوری که در این راستا گام‌های موثری برداشته شده است، تصریح کرد: طراحی‌های لازم در این زمینه صورت پذیرفته تا ضمن احیاء هویت فرهنگی ، مجدداً چهره روستاها به سبک معماری زیبای سنتی گرایش پیدا کند

ادامه مطلب

برترین ها