اقتصاد

راشا کاسپین تامین کننده مقوای مورد نیاز جلد کتاب های درسی کشور شد

مراسم عقد قرارداد تامین مقوای جلد کتب درسی کشور واقع در واحد صنعتی راشا کاسپین با حضور رئیس سازمان پژوهش وزارت آموزش و پرورش، استاندار زنجان و جمعی از مسؤولان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام علی لطیفی در مراسم انعقاد قرارداد تامین مقوای جلد کتب درسی سراسر کشور در واحد صنعتی راشا کاسپین زنجان، با اشاره به رشد در تامین مقوا و کاغذ مورد نیاز در داخل کشور، اظهار داشت: طی سال‌های گذشته حمایت از تولید داخلی و اعتماد بر توان بومی، یکی از مسائل بسیار مهم و از سیاست‌های جدی کشور بوده است و به‌عنوان مسئولان اجرایی در وزارت آموزش‌وپرورش بسیار خرسندیم که به درجات بسیار خوبی به لحاظ تامین کالای مورد نیاز کاغذ و مقوا در داخل کشور نائل شدیم.

وی با بیان اینکه سالانه چهار هزار و ۳۰۰ تن مقوا برای جلد کتاب های درسی در کشور نیاز است، افزود: هر ساله مناقصه ای برای تامین این نیاز برگزار می شود و تا کنون شرکتی از داخل در این مناقصه ها حضور نداشت ولی امسال شرکت کاغذ سازی راشاکاسپین اعلام کرد که توان تولید مقوای مورد نیاز را دارد و از آنجا که رویکرد سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی این بوده که از تولید داخل حمایت کند، تفاهم نامه ای با این واحد تولیدی امضا شد.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به آمار کاغذ و مقوای مصرفی در داخل کشور و میزان واردات ماده خام این دو محصول، تصریح کرد: امسال دو اتفاق بسیار مهم رقم خورد؛ در گام نخست دو سوم کاغذ مورد نیاز از تولیدات داخل کشور تامین شد و دوم تامین مقوای جلد کتب درسی در استان زنجان است که این دو در بحث تکیه بر توان داخلی کشور بسیار حائز اهمیت است.

لطیفی افزود: در سال‌های گذشته نزدیک به ۴۵ هزار تن کاغذ برای مصارف داخلی استفاده می‌شد که امسال ۳۰ هزار تن از این نیاز در داخل کشور تولید می‌شود.

وی افزود:امیدواریم انعقاد این قرارداد نقطه‌ای باشد تا در سال‌های آتی در سایر زمینه‌ها مانند کاغذ نیز بتوانیم تمام نیاز داخل کشور را از تولیدات بومی تامین شود.

لطیفی با تأکید بر بومی‌سازی صنایع در کشور اضافه کرد: تقویت هویت ایرانی و احساس افتخار در دانش‌آموزان تنها به وسیله داستان و قصه‌های کودکانه و شعر نیست بلکه اگر دانش‌آموزان بدانند که کالای تحصیل مصرفی آنها به دستان هموطنان و خواهران و برادران خودشان در داخل کشور تولید می‌شود، باعث افتخار آنها خواهد بود.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش‌ و پرورش با اشاره به تلاش‌های شرکت چاپ و نشر کتب درسی کشور، خاطرنشان‌ کرد: دو شرکت چاپ و نشر کتب درسی در سطح کشور وظیفه سنگین چاپ محصولات را برعهده دارند و تلاش‌های زیادی برای ارتقای کیفیت کاغذ و مقوای تولید داخل کشور انجام دادند تا امروز بتوانیم در زمینه تولید مقوا این گام بسیار موثر را برداریم و امیدواریم آثار و برکات رویداد امروز را در زندگی مردم و نظام جمهوری اسلامی شاهد باشیم و بیش از پیش در مسیر توسعه و آبادانی کشور قدم بگذاریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا