اجتماعی

دیگ‌های جشنواره آش ایرانی نمادی از فرهنگ و سنت مردم زنجان است

شهردار زنجان با بیان اینکه دیگ‌های جشنواره آش ایرانی نمادی از فرهنگ و سنت مردم زنجان است، گفت: زنجان همان‌طور که شهر شور و شعور حسینی است، شهر شور و نشاط نیز است. 

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا فیروزفر اظهار داشت: شهرداری توسعه زیرساخت‌ها در حوزه گردشگری را در دستور کار خود قرار داده و مشوق‌هایی برای برگزاری جشنواره آش زنجان پیش‌بینی کرده است.

وی افزود: شهرداری زنجان اقدامات لازم برای برگزاری جشنواره آش ایرانی را انجام می‌دهد و فضاسازی و زیباسازی محوطه و محیط جشنواره از اقدامات شهرداری است و در طول برگزاری این جشنواره برنامه‌های متعددی اجرا می‌شود.

شهردار زنجان خاطرنشان کرد: در کنار معرفی فرهنگ غذای ایرانی در جشنواره ملی آش، روحیه تعامل‌پذیری و مهمان‌نوازی زنجانی نیز به نمایش گذاشته می‌شود.

فیروزفر اضافه کرد: شهرداری توسعه زیرساخت‌ها در حوزه گردشگری را در دستور کار خود قرار داده و مشوق‌هایی را برای برگزاری جشنواره آش زنجان پیش‌بینی کرده است.

وی تصریح کرد جشنواره آش با احیای فرهنگ‌ها، گردهم آوردن اقوام، رنگ‌ها و سنت‌ها موجب تقویت ارتباطات بین فرهنگی، تفاهم و همدلی می‌شود و در تقویت و توسعه نشاط اجتماعی نیز مفید است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا