اقتصاد

دولت حامی جدی کارگران و امنیت شغلی آنها دغدغه مسئولان است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در مراسم تجلیل از کارگران و کارفرمایان نمونه استان که بمناسبت گرامیداشت روز کارگر برگزار شده بود، اظهار داشت: ستون فقرات حوزه تولید، کارگران هستند و پیگیری امور مرتبط با قشر کارگر همچون معیشت، ایمنی در محل کار، تبدیل وضعیت و مباحث بیمه ای آنها اولویت جدی و اساسی دولت سیزدهم است.

استاندار زنجان با بیان اینکه کارگر و کارفرما از عوامل ایجاد اشتغال و خلق ثروت و توسعه در جامعه هستند، افزود: ما در استان زنجان بدنبال آن هستیم تا بستر مناسبی برای فعالیت اقتصادی کارفرمایان فراهم شود و دغدغه از این بابت نداشته باشند چرا که معتقدیم در اینصورت امنیت شغلی کارگران نیز فراهم خواهد شد .

مقام عالی استان همچنین از برنامه ریزی برای تولید، سخن گفت و خاطر نشان کرد: واحدهای تولیدی متعددی در حال احداث است که می تواند این استان را تولید محور و اقتصادی نماید.

وی با انتقاد از عقد قراردادهای موقت کارگری نیز گفت: این عمل انگیزه را از کارگران می گیرد و بر کیفیت تولید اثر می گذارد، لذا ما این مسئله را به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتقل خواهیم کرد تا چاره اساسی در این باره اندیشیده شود.

در پایان این مراسم از برگزیدگان جامعه کارگری و کارفرمایی استان که در جشنواره امتنان حائز رتبه شده بودند تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا