اقتصاد

دولت بدهی 88 هزار میلیارد تومانی خود را به سازمان تامین اجتماعی تسویه کرد

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: با همراهی همه مسؤولان به ویژه دولت سیزدهم 88 هزار میلیارد تومان از بدهی انباشته شده دولت به تامین اجتماعی از سال 94 تا 1400 که بالغ بر 90 هزار میلیارد تومان بود از طریق سهام واگذار شده تسویه شده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،میرهاشم موسوی در آیین افتتاح  استیل‌کورد در مجتمع نخ تایر صبا زنجان اظهار داشت:دوران کرونا شاهد بودیم برخی از مراکز صنعتی که در حوزه تولید دچار مشکل شده بودند، تامین‌اجتماعی با امهال و بخشودگی جرایم در کنار فعالان این عرصه قرار گرفت.

وی با تقدیر و تشکر از فعالان شستا برای فعالیت در عرصه تولید و سوددهی تصریح کرد: این فعالیت موجب ایجاد فضای تولید و اشتغال شده است که منجر به حل برخی از مشکلات خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به سود ناشی از فعالیت‌ها اشاره و تصریح کرد: مهم‌تر از همه این موارد این است که این اموال متعلق به شریف‌ترین قشر جامعه است که بازنشستگان و بیمه شدگان است و کار باارزش دیگر صیانت از اموال و دارایی‌ها و در واقع حق‌الناس است که به نظر کمتر به آن پرداخته می‌شود در حالیکه ارزش اینکار کمتر از اقدامات انجام شده در حیطه تولید نیست.

موسوی با یادآوری اینکه پارسال بالغ بر 3000میلیارد تومان بخشودگی، امهال جرایم بیمه‌ای و نیز تقسیط بدهی داشتیم، افزود: برای امسال نیز پیش‌بینی کرده‌ایم که اگر صنایع و مراکز صنعتی دچار مشکل شده باشند، باز هم در کنار این فعالان خواهیم بود.

وی در خصوص میزان تقسیط بدهی انجام شده در استان زنجان نیز اظهار کرد: 34میلیارد و 800میلیون تومان در سه ماهه اول تقسط بدهی لیست‌های بیمه‌ای در استان زنجان داشتیم.

وی تاکید کرد: با همراهی همه مسؤولان به ویژه دولت سیزدهم 88 هزار میلیارد تومان از بدهی انباشته شده دولت به تامین اجتماعی از سال 94 تا 1400 که بالغ بر 90 هزار میلیارد تومان بود از طریق سهام واگذار شده تسویه شده است.

موسوی حل مشکلات را نیازمند اراده و همراهی دانست و افزود: خدمات تامین اجتماعی با همه کاستی‌ها توسعه‌ای بوده به طوری که در بخش درمان بالغ بر 43 پروژه افتتاح شده است.

موسوی از آغاز بحث کرامت رضوی که به مدت دو سال تعطیل شده بود، خبر داد و خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم که امسال بالغ بر حدود ۱۰۰ هزار سفر را برای بازنشستگان تامین‌اجتماعی مهیا کردیم که امیدواریم کانون عالی بازنشستگان بتواند از این سفرها استفاده کافی را ببرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا