با ما همراه باشید

سیاست

دلسرد کردن مردم برای حضور در انتخابات توسط مسئولان گناه نابخشودنی است

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: مسئولان مراقبت گفتار و اقدامات خود باشند ،دلسرد کردن مردم برای حضور در انتخابات توسط مسئولان گناه نابخشودنی است چرا که این کار به منزله بازی در زمین دشمن است

منتشر شده

در

دلسرد کردن مردم برای حضور در انتخابات توسط مسئولان گناه نابخشودنی است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی در دومین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان زنجان که با حضور اعضای ستاد در سالن کنفرانس دادگستری استان زنجان برگزار شد، ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات صورت گرفته گفت: هیات های اجرایی بخصوص فرمانداران که رئیس هیات اجرایی هستند بایستی در این دوره از انتخابات رعایت قانون و مقررات را بیش از پیش مورد توجه قرار دهند .

وی افزود: عدم رعایت قانون توسط اعضای هیات اجرایی زیبنده نیست بنابر این انتظار این است که تلاش شود قوانین و مقررات در هیات های اجرایی توسط برگزار کنندگان انتخابات بصورت کامل و دقیق رعایت شود.

رئیس کل دادگستری استان زنجان اظهار داشت : بایستی دستگاهها و سازمانهای مربوطه گزارش دقیق و به هنگام از بروز تخلفات را به دبیر خانه ستاد ارسال کنند تا واکنش ،پیگیری و اقدامات پیشگیرانه لازم انجام شود .

رئیس شورای قضایی استان زنجان ادامه داد: در برگزاری انتخابات دستگاههای اجرایی و متولی برگزاری انتخابات باید تعامل و رویکرد هم افزایی داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی با بیان اینکه مسئولان امر در برگزاری انتخابات سالم و با حضور حداکثری توجه و اهتمام بیش از پیش داشته باشند گفت : ما بعنوان سربازان انقلاب برای تحقق سیاست های نظام و مشارکت و حضور حداکثری مردم در انتخابات که مورد تاکید مقام معظم رهبری است بایستی تمام تلاش خود را با اقدامات موثر انجام دهیم و حضور حداکثری مردم در پای صندوقهای رأی رویکرد تمام مسئولان باشد و نبایستی این رویکرد به چالش کشیده شود.

وی اظهار داشت : مسئولان مراقبت گفتار و اقدامات خود باشند ،دلسرد کردن مردم برای حضور در انتخابات توسط مسئولان گناه نابخشودنی است چرا که این کار به منزله بازی در زمین دشمن است .

عالیترین مقام قضایی استان تاکید کرد: امروز روز امتحان پس دادن است باید خیلی بصیر و هوشیار بود.گاهی برخی صحبت ها و اقدامات و عدم بصیرت و سرباز پیاده نظام دشمن شدن خیانت به نظام و انقلاب است.

صادقی نیارکی افزود: در اندیشه اسلامی نگاه به مسئولیت این است که مسئولان تا پایان روز خدمتی به وظایف خود جامه عمل بپوشانند و کوتاهی در این امر گناهی نابخشودنی است.

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: کوتاهی مسئولان امر در انجام وظایف توسط دستگاههای اطلاعاتی گزارش شود و دستگاه قضایی صلاحیت رسیدگی به ترک فعل ها را دارد و در صورت گزارش این امر و محرز شدن ترک فعل مسئولان ، برابر قانون و با قاطعیت برخورد خواهد شد .

حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی اظهار داشت : هیأت های اجرایی در بررسی سوابق کاندیداها دقت کامل کنند که برخی سوابق و تجربیات شورای شهر زنجان و بعضی از شهرهای دیگر استان که بخاطر تخلفاتی که داشتند خسارات فراوانی به مردم و شهر وارد شد مراقبت شوداین افراد دوباره مورد تأیید قرار نگیرند و وارد عرصه انتخابات نشوند و این بی توجهی و کم کاری در تایید صلاحیت کاندیدها نباید تکرار شود.

وی با اشاره به اینکه چالش های دوره گذشته بایستی احصا و گزارش شود که در این جلسه این امر محقق نشد تا بوسیله چالش ها نقاط ضعف را برطرف نماییم و بر نقاط قوت بیفزاییم.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیاست

جوانان با حضور در میدان کار و تلاش، پیشرفت ایجاد خواهند کرد

استاندار زنجان با بیان اینکه جوانان زنجانی در طرح هوشمند سازی یارانه نان پای کار آمدند و با حضوری پرتلاش به زیبایی نتیجه اعتماد به جوانان را معنا بخشیدند گفت: جوانان با حضور در میدان کار و تلاش، پیشرفت ایجاد خواهند کرد و بزودی از این پیچ اقتصادی نیز عبور خواهیم کرد.

منتشر شده

در

توسط

جوانان با حضور در میدان کار و تلاش، پیشرفت ایجاد خواهند کرد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در اولین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان زنجان که با حضور معاون امور جوانان و مدیر کل طرح های ملی و فرهنگی جوانان در وزارت ورزش و جوانان، اظهار داشت: بزرگترین نعمت خدا به انسان حیات است و بزرگترین نعمت یک جامعه جوانان هستند و باید انرژی جوانان در جامعه وجود داشته باشد چرا که جوانان دلی پاک و بی غل و غش دارند، محافظه کار نیستند و ریسک پذیری بلایی دارند و با اتکا به این خصایص جوانی است که رشد و توسعه اتفاق خواهد افتاد.

وی با بیان اینکه جوانان زنجانی در طرح هوشمند سازی یارانه نان پای کار آمدند و با حضوری پرتلاش به زیبایی نتیجه اعتماد به جوانان را معنا بخشیدند تصریح کرد: جوانان با حضور در میدان کار و تلاش، پیشرفت ایجاد خواهند کرد و بزودی از این پیچ اقتصادی نیز عبور خواهیم کرد.

افشارچی در ادامه با اشاره به نقش تسهیل گری و حمایتی دولت در کلیه امور افزود: اشتغال به تنهایی هدف نیست و باید از منظر تولید به اشتغال بنگریم و در این راستا در بخش های متعددی سرمایه گذاری و هدف گذاری عددی کرده ایم تا از ظرفیت بخش خصوصی و خروجی های متنوع دانشگاه های استان برای تأسیس و گسترش و تقویت شرکت های دانش بنیان استفاده کنیم.

استاندار زنجان همچنین با اشاره به شعار سال و اینکه طرح این شعار از سوی رهبر انقلاب امروز همچون سنگری برای مقابله با مشکلات و موانع توسعه شرکت های تولیدی دانش بنیان است تاکید کرد: متولیان امور مختلف در تمامی رده های مسئولیتی باید از پایان یافتن کاری که به عهده آن هاست مطمئن شوند چرا که ممکن است از جایی که رها شده دیگر ادامه پیدا نکند بنابراین پیگیری از اصول همه امور است.

وی با اشاره به اینکه استان زنجان در زمینه اشتغال نسبت به استان های دیگر در وضعیت خوبی قرار دارد، گفت: بحث دانش بنیان ظرفیتی در کشور ایجاد کرده است که باید انرژی بیشتری در این باره گذاشته شود و نباید متولیان دولتی نسبت به این موضوع بی‌تفاوت باشند.

افشارچی با بیان اینکه استان زنجان دانشگاه‌های مختلفی دارد که خروجی‌های متنوعی دارند، گفت: باید این خروجی‌ها را به میدان بیاوریم که خودشان مبدل باشند و باید تلاش بیشتری کنیم که طرح‌های دانش‌بنیان به هدف برسند و در نامه نگاری‌های اداری گم نشوند.

ادامه مطلب

سیاست

برنامه های ارتحال امام خمینی در استان زنجان مردمی برگزار شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: برنامه های ارتحال امام خمینی(ره) در استان زنجان مردمی برگزار شود.

منتشر شده

در

توسط

برنامه های ارتحال امام خمینی در استان زنجان مردمی برگزار شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ابوالفضل رفیعی در جلسه ستاد برگزاری مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد در استان اظهار داشت: این ایام، فرصت خوبی برای تبیین مجموعه دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و اعتلای پرچم اسلام در سراسر جهان است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان اظهار کرد: از این فرصت باید برای تبیین ارزش‌ها و داشته‌هایمان به خوبی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه ابعاد مختلف شخصیتی و تأثیرگذاری امام راحل فقط محدود به داخل کشور نیست بلکه به خارج از مرزها نیز ارتباط دارد، گفت: ما میراث‌دار انقلاب و بنایی هستیم که امام راحل آن را بنا نهاده است.

رفیعی در ادامه تاکید کرد: اکنون نیز در شرایط ویژه‌ای به سر می‌بریم و مقام معظم رهبری به عنوان دیده‌بان و راهبر اصلی نظام، جهاد تبیین را مطالبه کرده‌اند.

معاون استاندار زنجان افزود: در برگزاری برنامه‌ها باید به ابعاد مختلف شخصیتی، آرمان‌ها و وصیت‌نامه سیاسی- الهی امام راحل و همچنین بیانیه گام دوم انقلاب پرداخته شود.

وی همچنین با تاکید بر اینکه مراسم و برنامه‌ها با استفاده از ظرفیت‌های مختلف و با تاکید بر جنبه مردمی بودن باید برگزار شود، یاد آور شد: اجرای هماهنگ سرود «سلام فرمانده» اقدام خوبی است که به‌صورت یک برنامه باشکوه و با حضور دهه نودی‌ها و نوجوانان در این ایام برگزار شود.

رفیعی بر لزوم فضاسازی شهرها متناسب با ایام ارتحال امام خمینی با توجه به تقارن دهه کرامت با سالروز ۱۴ و ۱۵ خرداد تاکید کرد و گفت: در روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد که ایام عزاداری است، شاهد تغییراتی در فضاسازی شهرها باید باشیم.

ادامه مطلب

سیاست

جمعیت و فرزند آوری از اولویت های نظام و جزء منافع ملی ماست

استاندار زنجان با بیان اینکه سیاست های کلی نظام را نباید سلیقه ای انجام داد گفت: جمعیت و فرزند آوری از اولویت های نظام و جزء منافع ملی ماست.

منتشر شده

در

توسط

جمعیت و فرزند آوری از اولویت های نظام و جزء منافع ملی ماست

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در نخستین جلسه قرارگاه استانی خانواده و جمعیت استان زنجان اظهار داشت: برخی اقدامات ناصحیح که در گذشته انجام گرفته، تبعات سوء آن امروز گریبانگیر کشور شده و باید برای حل این مشکلات چاره اندیشی درستی شود.

استاندار زنجان با بیان اینکه نرخ باروری مادران ایرانی بسیار کاهش یافته است افزود: باید باور داشته باشیم مسائل اقتصادی کشور حل خواهد شد و دولت با تصمیمات ساختاری که اتخاذ کرده، تلاش می کند با تحریم ها مقابله کند و گشایش هایی نیز در حال رخ دادن است.

وی با تاکید بر اینکه باید برای ۱۵ سال آینده به فکر جوان سازی جمعیت کشور باشیم اظهار داشت: باید به فکر ایران و آینده فرزندان خود باشیم و با برخی تصمیم های نادرست آینده کشور و فرزندانمان را نباید با مخاطره مواجه کنیم.

مقام عالی استان استراتژی دولت را مقابله با تحریم ها عنوان کرد و افزود: نباید اقتصاد کشور وابسته به تصمیمات دیگران باشد و به همین منظور در جنگ اقتصادی که قرار داریم به آینده امیدواریم و سیاست های کلی نظام را با جدیت دنبال خواهیم کرد.

وی با تاکید بر ضرورت تغییر در دیدگاه جامعه نسبت به موضوع فرزندآوری، گفت: دو سال آینده باید تغییر محسوسی در استان در آمارهای فرزندآوری شاهد باشیم و برنامه‌ریزی‌ها در این مسیر تدوین شود.

استاندار زنجان تصریح کرد: نیاز به نیروی کار جوان در کشورهای توسعه یافته، به‌ گونه‌ای نمایان است که برنامه‌های وسیعی در این حوزه تدارک دیده و از فرزندآوری حمایت می‌کنند، باید ما نیز با تدوین برنامه‌های عملیاتی، شرایط را برای تشویق خانواده‌ها جهت فرزندآوری فراهم کنیم، به همین خاطر انتظار داریم طی دو سال شاهد تغییرات محسوس در این بخش باشیم.

نماینده عالی دولت در استان زنجان با اشاره به ارائه تسهیلات به خانواده‌هایی که اقدام به فرزندآوری کرده و یا تشکیل خانواده می‌دهند، گفت: ارائه چنین مشوق‌هایی مناسب است و باید با جدیت چنین مواردی مطرح شود.

ادامه مطلب

برترین ها