سیاست

دشمنان باید قبول کنند ایران مقتدر و قدرتمند است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به حوادث اخیر گفت: این حوادث اولین حوادث نیست و نظام با انواع حادثه‌ و توطئه‌ها روبرو بوده و مقابله کرده و دشمنان باید قبول کنند ایران مقتدر و قدرتمند است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان ،آیت الله خاتمی، امام جمعه زنجان به‌مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی مراسم صبحگاه نیروی انتظامی استان زنجان اظهار داشت: 43 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد و در این مدت از ابتدا تا به امروز، نظام مقدس جمهوری اسلامی در ابعاد مختلف با شکوفایی و اقتدار رو به جلو حرکت کرده است.

وی با بیان اینکه دشمنان از ابتدا با نظام مقدس جمهوری اسلامی دشمنی داشتند عنوان کرد: از همان روزهای ابتدایی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، دنیا با دو روش با حاکمیت دو بلوک غرب و شرق اداره می‌شد و بیش از 70 سال این نگرش و تقسیم بندی در دنیا حاکم بود، اما با لطف پروردگار و رهبری معمار کبیر انقلاب اسلامی و پشتیبانی ملت ایران، انقلاب شکوهمند اسلامی بدون اتکا به بلوک شرق و غرب پیروز شد.

وی افزود: حاکمان دنیا با یک تفکر جدید اسلامی با رنگ و بوی دینی بدون اینکه زیر بلیط دو قدرت باشند مواجه شدند، دینی که دشمنان بیش از 200 سال با روش‌های مختلف با آن مبارزه می‌کردند تا دین را محو و از جامعه بیرون ببرند.

 آیت الله خاتمی بیان کرد: دشمنان باور نداشتند کشور کوچک ایران در مقابل ابرقدرت‌های دنیا بایستد اما نکته را باید بدانند ایران مدنیت تاریخی هشت هزار ساله دارد و اروپا بیش از دو هزار سال است که تشکیل شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه در آن زمان، ایران را عقب نگه داشته بودند، ادامه داد: در آن زمان با وجود سلاطین بی‌تدبیر، بخش‌های مختلفی از ایران در طول ادوار مختلف جدا شد، اما جمهوری اسلامی بدون اتکا به هیچ قدرتی و با اعتماد به مردم و ایمان تابه امروز در مقابل انواع تهاجمات ایستادگی کرده و نزدیک به 200 هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است.

امام جمعه زنجان عنوان کرد: دشمنان با حمایت از صدام و راه اندازی جنگ علیه کشور و انجام انواع توطئه‌های گوناگون از جمله ایجاد و حمایت گروه‌های تجزیه طلب، آشوبگر ، ایجاد اختلافات قومی، بایکو سیاسی و تحریم اقتصادی سعی دارند انقلاب را به شکست برسانند، اما باور نداشتند کشوری که تا دیروز جز کشورهای جهان سوم بوده، با اعتماد به خدا و رهبری امام(ره) و اتکا به مردم در مقابل دشمنان با اقتدار بایستد و پیروز شود.

وی با اشاره به حوادث اخیر بیان کرد: این حوادث اولین حوادث نیست و نظام با انواع حادثه‌ و توطئه‌ها روبرو بوده و مقابله کرده و دشمنان باید قبول کنند ایران مقتدر و قدرتمند است.

آیت الله خاتمی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: طبق فرمایشات ایشان در این حوادث اخیر به سه گرو نیروی انتظامی، بسیج و ملت و مردم ایران که صاحبان اصلی انقلاب هستند ظلم شد و دنیا بداند طبق وعده الهی پیروزی و نصرت شامل حال ملت ما خواهد شد.

گفتنی است در این مراسم گروهای نظامی و انتظامی با آمادگی کامل در صفوفی منظم آئین رژه و سان را برگزار و گوشه‌ای از اقتدار و توان رزمی خود را به نمایش گذاشتند.

خبرنگار :فاطمه عسگری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا