با ما همراه باشید

سیاست

در سفرهای استانی هیچ پروژه بزرگ جدیدی آغاز نمی شود

رئیس جمهور اولویت دولت را تکمیل پروژه های نیمه تمام عنوان کرد و گفت: در سفرهای استانی هیچ پروژه بزرگ جدیدی آغاز نمی شود و باید بر اساس سند آمایش سرزمینی استان برای طرح های سال 1402 برنامه ریزی شود.

منتشر شده

در

در سفرهای استانی هیچ پروژه بزرگ جدیدی آغاز نمی شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،آیت اله رئیسی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه موضوع مربوط به پسماند روی واحدهای صنعتی زنجان در سفر قبلی بنده به عنوان رئیس قوه قضائیه نیز از دغدغه‌ها و انتقادات مردم زنجان بود که مورد بررسی قرار گرفت اظهار داشت: 3 اقدام مهم در این زمینه انجام شد که اولین اقدام، مهار کردن پسماندها بود.

وی با بیان اینکه جابه‌جایی پسماندها در محلی دیگر، اقدام دوم بود، افزود: البته در محل جدید نیز اهالی روستایی که پسماندها در آن دپو می‌شود، معترض هستند که این امر نیز باید بررسی شود.

وی ادامه داد: اقدام سوم در این رابطه، تعیین تکلیف پسماندها بود که باید از حجت‌الاسلام اژه‌ای (رئیس فعلی قوه قضائیه) تشکر کنم که زمانی که بنده، قول بررسی و تعیین تکلیف این موضوع را داده بودم، ایشان (حجت‌الاسلام اژه‌ای) مسئول پیگیری بودند که وضعیت مالکیت پسماندها مشخص شد و این پسماندها ثروت مردم استان زنجان است.

رئیس جمهور گفت: آنچه مهم است اینکه اگر تعیین تکلیف پسماندها ادامه پیدا نکند همچنان مردم در رنج خواهند بود و در اسرع وقت یا شرکت تهیه باید ماموریت و مسئولیت این کار را بر عهده بگیرد و یا اینکه قرارگاه سازندگی این کار را انجام دهد.

وی با بیان اینکه طبق اظهارات استاندار زنجان، هر 2 مسیر در حال پیگیری است، تصریح کرد: این موضوع باید به طور جدی و سریع پیگیری شود و حتی اگر لازم شد به بخش دیگر واگذار شود.

آیت‌الله رئیسی خاطرنشان کرد: تصمیم‌گیری در این رابطه صورت گرفت و قرار شد هم وزارت صمت و هم استانداری زنجان پیگیری کنند.

وی ابراز کرد: به طور کلی نسبت به همه صنایع باید توجه داشت که هر توسعه‌یافتگی و انجام هرگونه کار صنعتی، فرع بر محیط زیست بوده و حفاظت از جان مردم بسیار مهم است.

رئیس جمهور گفت: به دنبال توسعه‌یافتگی هستیم و صنایع نیز باید فعال باشند اما حفظ محیط زیست و همچنین جان انسان‌ها مساله اول است.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به کلید خوردن تولید مسکن در استان زنجان خاطرنشان کرد: این کار فقط کلنگ‌زنی نبوده بلکه کار ساخت واحدها از قبل آغاز شده بود که امیدواریم شاهد نتایج خوب آن باشیم.

وی با بیان اینکه گزارش اشتغال توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز نکته قابل توجهی بود، افزود: پروژه‌های نیمه‌تمام به‌ویژه واحدهای صنعتی که از سال‌های قبل شروع شده باید به یک سامان برسند وگرنه آسیب می‌بینیم به‌ویژه اتمام واحدهای صنعتی با توجه به آمار بیکاری، بسیار مهم است.

رئیس جمهور با بیان اینکه سفرهای استانی، مقدماتی دارد، گفت: ابتدا کار کارشناسی در محل مربوطه با مسئولین محلی صورت می‌پذیرد و سپس یک مرحله در مرکز در حوزه معاونت اجرایی ریاست‌جمهوری با حضور کارشناسان وزارتخانه‌ها انجام می‌شود و سپس جلسه‌ای با حضور معاون اول برگزار می‌شود تا اقدامات کارشناسی‌شده تبدیل به سند و قطعی شود.

وی تصریح کرد: لذا تمام اعتباراتی که تعلق می‌گیرد از قبل، صورتجلسه شده و امیدواریم اجرایی شود و مردم هم با گزارشات مسئولین در جریان مسائل قرار گیرند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیاست

سیاسی بودن دانشجو به معنای سیاست زدگی نیست

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با بیان اینکه سیاسی بودن دانشجو به معنای سیاست زده بودن نیست، گفت: در فضای دانشگاه باید امکان تضارب آرا و برگزاری کرسی های آزاد اندیشی فراهم شود و نباید نگرانی در این خصوص وجود داشته باشد.

منتشر شده

در

توسط

سیاسی بودن دانشجو به معنای سیاست زدگی نیست

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ابوالفضل رفیعی در مراسم تکریم و معارفه رییس دانشگاه پیام نور استان زنجان که با  حضور حجت‌الاسلام حامد کریمی، مشاور پارلمانی دانشگاه پیام نور در امور مجلس و جمعی از مسئولین استان برگزار شد، با بیان اینکه تغییر و تحولات در مدیریت ها لازمه رشد و تعالی است، افزود: بودن در مسئولیت ها هیچ شأنی جز خدمت و پاسخگویی به خدا و مردم ندارد.

وی در سخنانی به اهمیت موضوع علم اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از پایه های اصلی اقتدار، عزت، پیشرفت و تعالی هر کشوری، توجه به علم است چرا که علم زمینه ساز داشتن یک اقتصاد و جامعه خوب است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان بر تقویت روحیه خودباوری و امید بخشی در بین قشر نخبه جامعه تاکید کرد و گفت: باید در مدارس و دانشگاه‌ها در بحث تقویت خودباوری و ایجاد امید با جدیت کار شود و این موضوع نیاز کشور است که باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

معاون استاندار زنجان با بیان اینکه توجه به مراکز علمی شامل آموزش و پرورش و مراکز آموزش عالی به واسطه اهمیت علم، بسیار مهم است، افزود: این توجه باید بیش از پیش باشد.

رفیعی خاطرنشان کرد: خیلی از توفیقات ملی و بین المللی ایران به دلیل دستیابی به فناوری های نوین در حوزه های مختلف همچون هسته ای، نانو و صنعت دفاعی است و این موارد باعث شده تا در مسیر استقلال پایدار و ثابت قدم باشیم و در حوزه دیپلماسی نیز دستمان پُر باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به بیانیه گام دوم انقلاب بعنوان یک سند مهم بالادستی و نیز یک چراغ راه اشاره کرد و گفت: یکی از مهم ترین مطالبه های رهبر معظم انقلاب در این بیانیه توجه به علم و پژوهش به عنوان یکی مولفه های زمینه ساز تمدن نوین اسلامی است.

رفیعی همچنین به لزوم توجه به کاربردی کردن علوم و ارتباط بین صنعت و دانشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: این موضوع باید بیش از گذشته مورد اهتمام و در اولویت باشد.

گفتنی است در این مراسم با  حضور حجت‌الاسلام حامد کریمی، مشاور پارلمانی دانشگاه پیام نور در امور مجلس از خدمات ۶ ساله دکتر علی محمدی در کسوت ریاست دانشگاه پیام نور استان زنجان قدردانی و دکتر رویا کرمی به عنوان سرپرست جدید این دانشگاه معرفی شد.

ادامه مطلب

سیاست

تشکیل قرارگاه مردمی‌سازی و پرداخت عادلانه یارانه‌ها در زنجان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با اعلام اینکه قرارگاهی در استان تحت عنوان قرارگاه مردمی‌سازی و پرداخت عادلانه یارانه‌ها فعال شده و روزانه به رصد وضعیت و صحت اجرای طرح می پردازد، تصریح کرد: در این قرارگاه همه مواردی که مرتبط با نحوه اجرای این طرح عظیم است، بررسی و مورد به مورد برای حل موانع تدبیر اندیشیده می‌شود.

منتشر شده

در

توسط

تشکیل قرارگاه مردمی‌سازی و پرداخت عادلانه یارانه‌ها در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ابوالفضل رفیعی در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان که با محوریت تشریح ابعاد مختلف اجرای طرح هدفمندی یارانه آرد و نان در استان زنجان برگزار شده بود، با بیان اینکه در همه جوامع رسانه‌ها رکن اصلی نظام‌های مردم‌سالار به شمار می‌آیند، اظهار کرد: رسانه‌ها به عنوان واسطه بین حاکمیت و مردم نقش تاثیرگذاری در پیشرفت، توسعه، رفع مشکلات و ایجاد اتحاد و همدلی در جوامع دارند.

وی با اشاره به اجرای طرح عادلانه‌سازی یارانه‌ها که بحث اصلی این روزهای کشور است، ادامه داد: بسیاری از مردم و مسئولان در حال حاضر به دنبال اجرای مطلوب این طرح هستند و باید اطلاع رسانی مناسبی از اقدامات صورت گیرد.

معاون استاندار زنجان با اشاره به تخصیص ارز 4200 تومانی در دولت قبل برای تامین برخی از کالاهای اساسی علیرغم تحریم ها، اظهار داشت: تهیه این کالاها توسط شرکت‌های مختلفی انجام می‌شد که همین مسئله سبب به وجود آمدن مشکلات مختلفی در این حوزه شد که باعث شد این مسئله از هدف اصلی خود دور شود.

وی با بیان اینکه به تدریج و با انحرافات ایجاد شده در ورود کالاهایی که اصلاً مورد نیاز کشور نبود از تعداد اقلام اختصاص داده شده برای ارز ترجیحی کم شد، عنوان کرد: اجرای طرح عادلانه‌سازی یارانه‌ها از سال ۱۴۰۰ نیز مورد توجه قرار گرفت تا یارانه اختصاص داده شده به دست صاحبان اصلی آن یعنی مردم برسد.

رفیعی با اشاره به اینکه در اجرای این طرح در دو حوزه اصلی دغدغه‌هایی داشتیم که یکی از این دغدغه‌ها بحث تولیدکنندگان بود که بایستی شاهد استمر تولید می‌بودیم، بیان کرد: باید مواد اولیه در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گرفت که مدیریت نشدن این موضوع می‌تواند مشکلاتی برای تولیدکنندگان ایجاد کنند.

وی با یادآوری اینکه همه ارکان نظام در اصل اجرای این طرح اتفاق‌ نظر داشته اما در جزئیات اجرا ممکن است اختلاف نظرهایی وجود داشته باشد، ادامه داد: این اختلاف نظرها نیز طبیعی است و تلاش شده تا راهکاری متناسب با خواست مردم و تامین مطالبات عمومی اتخاذ شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با بیان اینکه یکی دیگر از دغدغه‌ها در اجرای این طرح در رابطه با مصرف‌کنندگان بود، افزود: با اجرای این طرح علاوه بر تامین مواد اولیه تولید، باید حواس‌مان باشد که هم هدف اصلی پرداخت یارانه به مردم محقق و از اجرای آن سوء استفاده نشود و هم از تسری افزایش قیمت‌ها به کالاهای غیرمرتبط جلوگیری به عمل آید.

رفیعی با اعلام اینکه قرارگاهی در استان تحت عنوان قرارگاه مردمی‌ سازی و پرداخت عادلانه یارانه‌ها فعال شده و روزانه به رصد وضعیت و صحت اجرای طرح می پردازد، تصریح کرد: در این قرارگاه همه مواردی که مرتبط با نحوه اجرای این طرح عظیم است، بررسی و مورد به مورد برای حل موانع تدبیر اندیشیده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه قشری هم با عنوان توزیع کننده حلقه اتصال تولید کننده به مصرف کننده هستند که برای آن‌ها نیز تدابیر لازم اندیشیده شده است، تاکید کرد: موضوع خاصی که در استان به صورت پایلوت مطرح شد، بحث نان است که نیازمند اهتمام جدی برای تبیین و نحوه اجرای صحیح این طرح وجود دارد.

این مقام مسئول با اعلام این خبر که هم اکنون بیش از 300 دستگاه کارتخوان هوشمند در نانوایی‌های استان نصب شده و مردم در حال خرید نان با آن هستند، متذکر شد: علی‌رغم همه جنجال ها و شایعاتی که در این حوزه مطرح می شد و موجب ایجاد التهاب در بین مردم شده بود، خوشبختانه تاکنون مشکل جدی در حوزه خرید نان با این دستگاه ها پیش نیامده و حتی قیمت آن نیز تغییر نکرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با تاکید بر اینکه نان و دارو خط قرمز دولت است، ادامه داد: این اقدام نمادی از حمایت دولت از همه اقشار جامعه است و در این زمینه غنی و فقیر هم اصلاً مطرح نیست.

وی با اشاره به موضوع بازرسی‌ها و نظارت بر بازار در سطح استان، خاطر نشان کرد: در برخی نانوایی‌ها شاهد کاهش ساعات پخت بودیم که به صورت ویژه با افراد متخلف در این زمینه برخورد قضایی صورت خواهد گرفت.

این مسئول با تاکید بر ضرورت اقناع افکار عمومی برای اجرای مطلوب این طرح، خاطرنشان کرد: اقناع افکار عمومی، مردم را با اجرای طرح همراه خواهد کرد.

وی از اصحاب رسانه استان خواست تا اطلاع رسانی صحیح و جامعی از روند اجرای طرح در استان داشته باشند تا استان زنجان بعنوان استان پایلوت بتواند طرح را با موفقیت اجرا نموده و نمونه موفقی برای کل کشور باشد.

گفتنی است در ادامه این نشست؛ مدیران کل صمت و جهاد کشاورزی استان نیز همراه با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار به تمامی سوالات مطرح شده از سوی خبرنگاران و اصحاب رسانه که اغلب به انعکاس مطالبات و ابهامات عمومی در سطح جامعه می پرداختند پاسخ دادند.

همچنین مقرر شد با همکاری جهاد کشاورزی استان، خبرنگاران در یکی از روزهای آتی همراه با تیم های بازرسی اصناف در سطح شهر حضور داشته باشند و از نزدیک در جریان روند اجرای طرح هدفمندی یارانه ها و وضعیت کنترل و نظارت بازار و اقلام اساسی در استان قرار گیرند.

ادامه مطلب

سیاست

تقدیر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان از حضور حماسی مردم در راهپیمایی روز قدس

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان در اطلاعیه ای بیان کرد: ملت مقاوم و همیشه در صحنه ایران اسلامی ، بار‌ها با حضور حماسی و انقلابی خود در مراسم و مناسبت‌های ملی همواره پشتیبان انقلاب و ولایت فقیه بوده و دشمنان این نظام را مأیوس کرده است.

منتشر شده

در

توسط

تقدیر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان از حضور حماسی مردم در راهپیمایی روز قدس

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان زنجان با صدور اطلاعيه اي از تمامی اقشار مردم فهیم، شهید پرور و غيور استان زنجان كه همت والاي خود را بار ديگر به نمايش گذاشته و با حضور آگاهانه، گسترده و پرشور خود در راهپيمايي دشمن شكن يوم الله جهاني قدس شركت نموده و در دفاع از کرامت و شان انسانی و اسلامی و در پیروی از پیام رهبر معظم و فرزانه خود با اعلان انزجار و نفرت از رژيم سفاک اشغالگر قدس شریف و استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جهانخوار و دیگر حامیانش به پا خواستند و حمایت خود از آرمان های مقدس فلسطين اشغالی ، حزب ا… لبنان و جبهه مقاومت و میثاق مجدد با امام راحل(ره) و خون شهدا و بیعت مجدد با مقام معظم رهبری ( مدظله العالی)را در جای جای استان زنجان فریاد زدند،نهايت امتنان و تشكر و سپاس را بعمل مي آورد.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها