اقتصاد

در سال جاری آمار تولید استان زنجان رو به رشد بوده است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علی یگانه فرد با اشاره به اینکه در کنار این موارد انتظار بخش خصوصی از دولت و مجلس اصلاح قوانین و رفع موانع تولید در برنامه‌ریزی‌ها به نفع تولید و صنعت است، تصریح کرد: اصلاح فرآیند واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی نیز چون کشورهای همسایه که زمین ارزان قیمت در اختیار سرمایه‌گذار قرار می‌دهند، نیازمند اصلاحاتی است. 

وی با تاکید بر ایجاد وحدت رویه در شبکه بانکی در تنظیم قراردادها و تسهیلات برای تولید، گفت: تک نرخی و تثبیت قیمت ارز که از عوامل مهم در تولید و تجارت است نیز از جمله خواسته های بخش خصوصی می باشد که امیدواریم در دولت این مورد هم به جد در دستور کار قرار گیرد تا کمک حالی برای صنعت و تولید باشد.

یگانه فرد با بیان اینکه فراهم ساختن امکان پرداخت و دریافت از طریق رمز ارزها که در دنیا مرسوم شده، در کشور ما نیز می‌تواند در دستور کار باشد، گفت: همچنین از دیگر درخواست‌های ما افزایش تعداد رایزنان بازرگانی در کشورهای هدف مهم است که تجارت کشور از این طریق  می‌تواند رونق و سرعت گیرد.

وی با بیان اینکه ایجاد بانک اطلاعاتی جامع از تولیدات داخل و تجهیزات و مواد اولیه وارداتی از اهمیت بالایی برخوردار است تا تولید به سمتی هدایت شود که نیازها در بخش‌های مختلف آن برطرف شود.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه برای استان زنجان در سال آینده رشد 8 درصدی هدف‌گذاری شده گفت: امید است با برنامه‌های تدوین شده رشد صادراتی را تجربه کنیم و صادرات استان به یک میلیارد دلار برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا