اجتماعی

در سالجاری به اندازه ۵ سال آسفالت‌ریزی انجام می دهیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا فیروزفر در جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر زنجان اظهار داشت: با توجه به پیش‌بینی بروز برخی موارد غیرمنتظره در وضعیت آب و هوایی، احساس می‌شود که امسال آب و هوای نسبتاً گرمی خواهیم داشت لذا برنامه‌ریزی‌ها برای سمپاشی شهر زنجان از همان فروردین ماه انجام شد.

وی با اشاره به خرید مینی‌بوس برای الحاق به ناوگان حمل‌ و نقل شهری اظهار کرد: شهرداری زنجان از محل اوراق مشارکت اقدام به اضافه کردن خودرو کرده است و با توجه به شرایط به سمت خرید مینی‌بوس سوق پیدا کردیم.

شهردار زنجان افزود:با توجه به اینکه احساس می‌شد بهره‌وری مینی‌بوس در شهر زنجان بیشتر از اتوبوس خواهد بود به همین خاطر با تهیه طرح توجیهی این اوراق را از اتوبوس به مینی‌بوس تغییر دادیم.

فیروزفر گفت: نوسانات ارزی سبب افزایش قیمت از سوی پیمانکار شده بود اما قرارداد با همان قیمت سابق امضا شد.

وی با اشاره به اینکه پیمانکار امسال 500 دستگاه مینی‌بوس تحویل شهرداری‌ها خواهد داد، گفت: سهم استان زنجان از این مینی‌بوس‌ها در مرحله نخست 10 دستکاه است که تا پایان سال به ناوگان شهری اضافه می‌شود.

وی در خصوص مصوبه شورای ترافیک استان مبنی بر جمع‌آوری ایستگاه‌های اتوبوس موجود در خیابان‌های سعدی و امام خمینی(ره) ابراز کرد: تمام راهکارهای ممکن برای حمع‌آوری ایستگاه‌ها بدون لطمه زدن به خطوط اتوبوسرانی بررسی شد و تنها راهکار موجود، چپ‌درب کردن تعدادی از اتوبوس‌ها بود.

فیروزفر با بیان اینکه این کار، مشکلاتی از جمله استاندارد، راهور و فرآیند قانونی داشت، خاطرنشان کرد: تمام موارد طی شده و مجوزهای لازم اخذ شد و تاکنون 3 دستگاه از اتوبوس‌های چپ‌درب شده و سایر اتوبوس‌های نیازمند این طرح نیز تا پایان خرداد انجام و آماده می‌شود.

شهردار زنجان در خصوص پیشنهاد اصلاح چمن‌های رفیوژ خیابان‌ها گفت: ایجاد چمن و فضای سبز جدید به این شکل به صرفه و صلاح نیست و در ایجاد فضاهای جدید به سمت روش‌های غیرچمن خواهیم رفت که نمونه آن در تقاطع فخری‌زاده گلشهر انجام شده است.

وی افزود: تقاطع فخری‌زاده با بیش از یک هزار تُن آسفالت‌ریزی و بیش از 4 میلیارد تومان هزینه در حال آماده‌سازی است که به زودی شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

فیروزفر با اشاره به اینکه در نقاط محروم اولویت کار با معابر پرتردد آسفالت ریزی در حال انجام است، تصریح کرد: در اولویت آسفالت‌ریزی 50درصد معابر شهر مورد پوشش قرار خواهد گرفت و این قول را می‌دهیم که در پایان فصل کاری، رضایت نسبی مردم را جلب کنیم و امسال به اندازه 5سال آسفالت‌ریزی انجام دهیم.

شهردار زنجان به آخرین وضعیت ساخت پروژه سبزه‌میدان نیز اشاره کرد و گفت: کار به سرعت در حال انجام است و 200 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز هم تامین شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا