اقتصاد

در جهت تحقق شعار سال،حمایت از شرکت‌های دانش بنیان از اولویت های اصلی ماست

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان با اشاره به نقش شرکت‌های دانش‌ بنیان در اقتصاد کشورها و نقش آن در تولید ناخالص ملی اظهار داشت این موضوع موجب افزایش توجه به حمایت از این شرکت ها و اهمیت آن در سال‌های اخیر در کشور شده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد رضا نادری در حمع خبرنگاران اظهار داشت: در این راستا پرداخت تسهیلات در قالب تبصره 18 قانون بودجه به طرح‌های دانش بنیان معرفی شده توسط پارک علم و فناوری استان، از اقدامات موثر این اداره کل و شبکه بانکی در حمایت از شرکت های فناور و دانش بنیان در استان بوده است .

وی ادامه داد: علاوه بر حمایت‌های مادی از جمله استفاده از مشوق های مالیاتی لحاظ شده در قانون و انجام دوره های آموزشی متعدد توسط ادارات کل امور اقتصادی و دارایی و امور مالیاتی استان موجب افزایش دانش و آشنایی اشخاص فعال در این حوزه شده است.

نادری تامین محل فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در استان با کمک پارک علم و فناوری را نیز یکی دیگر از برنامه‌های مهم در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در استان برشمرد.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان همچنین در راستای شناسایی اولویت‌های سرمایه گذاری در حوزه فناوری و دانش بنیان اظهار داشت، در این خصوص جلسات متعددی با روسای پارک علم و فناوری، صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی فناوران ارزش آفرین اشراق زنجان و مرکز رشد و نوآوری دانشگاه زنجان انجام شده است.

نادری در پایان یادآور شد: در این میان، پیگیری رفع موانع و مشکلات مطروحه و آسیب شناسی شرکت‌های دانش بنیان در استان و تهیه و تنظیم گزارش های تخصصی نیز از سایر اقدامات اداره کل امور اقتصادی و دارایی در این راستا می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا