با ما همراه باشید

سیاست

در اسرع وقت به تعهدات خود عمل میکنیم تا مردم از برکات سفر ریاست جمهوری بهره مند شوند

استاندار زنجان گفت:با تمام انرژی در اسرع وقت به تعهدات خود عمل میکنیم تا مردم از برکات این سفر بهره مند شوند و در روزهای آینده نیز گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های پیش بینی شده برای سال آینده بر اساس بودجه تخصیصی به استان و تغییرات آن به مردم استان ارائه خواهم نمود تا مردم از نزدیک در جریان روند برنامه ها قرار گیرند.

منتشر شده

در

در اسرع وقت به تعهدات خود عمل میکنیم تا مردم از برکات سفر ریاست جمهوری بهره مند شوند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در نخستین گفتگوی زنده خود با مردم در صفحه فضای مجازی خود ضمن تشریح دستاوردها و مصوبات سفر اخیر ریاست جمهوری و جمعی از اعضای هیئت دولت به استان زنجان،  توضیح داد: پیش از انجام این سفر با جلسات چانه زنی فشرده و سنگین در تهران با حضور معاون اول رئیس جمهور، تعدادی از وزرا و معاونین ایشان، فضای اجتماعی و سیاسی استان زنجان و نیازمندهای این استان در حوزه های مختلف به همراه اولویت ها و پروژه های مهم بررسی و با تاکید بر اتمام طرح های نیمه تمام، همه موارد برای تصویب نهایی آماده شد.

وی با اشاره به اینکه مواردی هم حین سفر تعیین شد، ادامه داد: این هفته با امضای رئیس جمهوری، توافقات انجام شده و اقدامات در تهران نهایی می شود تا از این پس فعالیت های استان شتاب بیشتری گیرد.

استاندار زنجان افزود: از طریق سامانه اطلاع رسانی در طول این سفر بالغ بر 50 هزار درخواست مردمی دریافت و واصل شده و پیش بینی می شود برخی از فرایندها و مطالبات مردم که نیازمند انجام فرایند قضائی و یا تخصیص بودجه است تا سال آینده عملیاتی شود.

مقام عالی استان در خصوص طرح های مصوب و اعتبارات تخصیص یافته به استان زنجان گفت: برای 90 توافق انجام شده 4 هزار و 800 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است که طی دو سال آینده تخصیص خواهد یافت و علاوه بر این،  5 هزار و 500 میلیارد تومان نیز اعتبار برای رشد و تکمیل پروژه های سرمایه گذاری استان نیاز هست تا منجر به راه اندازی و اشتغالزایی شود.

 

وی مخاطره اول استان را مسئله آب دانست که باید امسال تدبیر لازم برای آنها اندیشیده شود و تصریح داشت: از محل ماده قانونی 56 که بانکها با تعهد دولت پشتیبانی مالی پروژه را انجام می دهند، برای تکمیل سد مراش 277 میلیارد تومان و برای سد بلوبین 183 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته که بتوان آنها را طی دو سال آینده بطور کامل دریافت نمود و آنها را به حد آبگیری رساند.

استاندار زنجان افزود: برای آبرسانی به دندی و روستاهای اطراف آن 100 میلیارد تومان در نظر گرفته شده که تا نیمه سال آینده اجرا خواهند شد.

وی در ادامه اعلام کرد: برای تامین مطالبات سطوح معیشتی نیز رقم چشمگیر 150 میلیارد تومان اخذ می شود که با مسئولیت وزارت جهاد کشاورزی به پروژه های لازم تخصیص خواهد یافت.

افشارچی همچنین در حوزه راه از تعیین تخصیص اعتبار 800 میلیارد تومانی برای تکمیل قطعه آخر پروژه دو خطه کردن راه آهن زنجان-قزوین خبر داد و گفت: با رایزنی های انجام شده در تلاش برای رفع مشکل اجتماعی این طرح در تاکستان هستیم و نیز 350 میلیارد تومان نیز توافق برای تکمیل قطعات باقیمانده از باند دوم راه کبودرآهنگ انجام شده است.

استاندار زنجان با اعلام این مطلب که برای تکمیل مسیر اصلی منجیل به سه راهی طارم نیز 125 میلیارد تومان و بالغ بر 50 میلیارد تومان برای رفع نقاط حادثه خیز زنجان در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت حوزه خدمات و با عنایت به اینکه بخشی از هدف ما افزایش سهم حوزه خدمات در تولید ناخالص ملی است، لذا برای دستیابی به این هدف 150 میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت های حوزه میراث فرهنگی و گردشگری استان طی دو سال آتی پیش بینی شد و تخصیص خواهد یافت.

وی اضافه کرد: در حوزه بهداشت و درمان، در راستای تکمیل و راه اندازی کلینیک شهرستان های ابهر و خرمدره 10 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد و 30 میلیارد تومان نیز از سوی وزارت بهداشت تخصیص خواهد یافت. برای تکمیل مرکز تشخیص و درمان روانپزشکی خیرساز حاج رجبعلی مقدم 50 میلیارد تومان و نیز 40 میلیارد تومان برای تجهیز بیمارستان خیرساز 147 تخت خوابی ولیعصر(عج) زنجان در نظر گرفته شد.

با اعلام استاندار زنجان در این گفتگوی زنده: برای تکمیل پروژه های در دست اجرای گازرسانی به 38 روستای استان 104 میلیارد تومان در نظر گرفته شد که امیدواریم در اسرع وقت به نتیجه برسد.

مدیرعالی اجرایی استان ادامه داد: برای پروژه های حوزه عمران شهری 50 میلیارد تومان و برای تکمیل سامانه های نوین آبیاری در بخش کشاورزی هم 100 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی و در راستای تکمیل طرح های آبخیزداری و آبخوانداری سطح استان 100 میلیارد تومان در نظر گرفته شده تا بتواند با ارتقاء بهره وری این حوزه از دغدغه کمبود آب استان بکاهد.

به گفته استاندار زنجان؛ مقادیری هم به ارائه تسهیلات قرض الحسنه و تامین جهیزیه افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی در نظر گرفته شده که پس از ابلاغ و تخصیص، به دست متقاضیان خواهد رسید.

وی تاکید کرد: با تمام انرژی در اسرع وقت به تعهدات خود عمل میکنیم تا مردم از برکات این سفر بهره مند شوند و در روزهای آینده نیز گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های پیش بینی شده برای سال آینده بر اساس بودجه تخصیصی به استان و تغییرات آن به مردم استان ارائه خواهم نمود تا مردم از نزدیک در جریان روند برنامه ها قرار گیرند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیاست

جوانان با حضور در میدان کار و تلاش، پیشرفت ایجاد خواهند کرد

استاندار زنجان با بیان اینکه جوانان زنجانی در طرح هوشمند سازی یارانه نان پای کار آمدند و با حضوری پرتلاش به زیبایی نتیجه اعتماد به جوانان را معنا بخشیدند گفت: جوانان با حضور در میدان کار و تلاش، پیشرفت ایجاد خواهند کرد و بزودی از این پیچ اقتصادی نیز عبور خواهیم کرد.

منتشر شده

در

توسط

جوانان با حضور در میدان کار و تلاش، پیشرفت ایجاد خواهند کرد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در اولین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان زنجان که با حضور معاون امور جوانان و مدیر کل طرح های ملی و فرهنگی جوانان در وزارت ورزش و جوانان، اظهار داشت: بزرگترین نعمت خدا به انسان حیات است و بزرگترین نعمت یک جامعه جوانان هستند و باید انرژی جوانان در جامعه وجود داشته باشد چرا که جوانان دلی پاک و بی غل و غش دارند، محافظه کار نیستند و ریسک پذیری بلایی دارند و با اتکا به این خصایص جوانی است که رشد و توسعه اتفاق خواهد افتاد.

وی با بیان اینکه جوانان زنجانی در طرح هوشمند سازی یارانه نان پای کار آمدند و با حضوری پرتلاش به زیبایی نتیجه اعتماد به جوانان را معنا بخشیدند تصریح کرد: جوانان با حضور در میدان کار و تلاش، پیشرفت ایجاد خواهند کرد و بزودی از این پیچ اقتصادی نیز عبور خواهیم کرد.

افشارچی در ادامه با اشاره به نقش تسهیل گری و حمایتی دولت در کلیه امور افزود: اشتغال به تنهایی هدف نیست و باید از منظر تولید به اشتغال بنگریم و در این راستا در بخش های متعددی سرمایه گذاری و هدف گذاری عددی کرده ایم تا از ظرفیت بخش خصوصی و خروجی های متنوع دانشگاه های استان برای تأسیس و گسترش و تقویت شرکت های دانش بنیان استفاده کنیم.

استاندار زنجان همچنین با اشاره به شعار سال و اینکه طرح این شعار از سوی رهبر انقلاب امروز همچون سنگری برای مقابله با مشکلات و موانع توسعه شرکت های تولیدی دانش بنیان است تاکید کرد: متولیان امور مختلف در تمامی رده های مسئولیتی باید از پایان یافتن کاری که به عهده آن هاست مطمئن شوند چرا که ممکن است از جایی که رها شده دیگر ادامه پیدا نکند بنابراین پیگیری از اصول همه امور است.

وی با اشاره به اینکه استان زنجان در زمینه اشتغال نسبت به استان های دیگر در وضعیت خوبی قرار دارد، گفت: بحث دانش بنیان ظرفیتی در کشور ایجاد کرده است که باید انرژی بیشتری در این باره گذاشته شود و نباید متولیان دولتی نسبت به این موضوع بی‌تفاوت باشند.

افشارچی با بیان اینکه استان زنجان دانشگاه‌های مختلفی دارد که خروجی‌های متنوعی دارند، گفت: باید این خروجی‌ها را به میدان بیاوریم که خودشان مبدل باشند و باید تلاش بیشتری کنیم که طرح‌های دانش‌بنیان به هدف برسند و در نامه نگاری‌های اداری گم نشوند.

ادامه مطلب

سیاست

برنامه های ارتحال امام خمینی در استان زنجان مردمی برگزار شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: برنامه های ارتحال امام خمینی(ره) در استان زنجان مردمی برگزار شود.

منتشر شده

در

توسط

برنامه های ارتحال امام خمینی در استان زنجان مردمی برگزار شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ابوالفضل رفیعی در جلسه ستاد برگزاری مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد در استان اظهار داشت: این ایام، فرصت خوبی برای تبیین مجموعه دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و اعتلای پرچم اسلام در سراسر جهان است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان اظهار کرد: از این فرصت باید برای تبیین ارزش‌ها و داشته‌هایمان به خوبی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه ابعاد مختلف شخصیتی و تأثیرگذاری امام راحل فقط محدود به داخل کشور نیست بلکه به خارج از مرزها نیز ارتباط دارد، گفت: ما میراث‌دار انقلاب و بنایی هستیم که امام راحل آن را بنا نهاده است.

رفیعی در ادامه تاکید کرد: اکنون نیز در شرایط ویژه‌ای به سر می‌بریم و مقام معظم رهبری به عنوان دیده‌بان و راهبر اصلی نظام، جهاد تبیین را مطالبه کرده‌اند.

معاون استاندار زنجان افزود: در برگزاری برنامه‌ها باید به ابعاد مختلف شخصیتی، آرمان‌ها و وصیت‌نامه سیاسی- الهی امام راحل و همچنین بیانیه گام دوم انقلاب پرداخته شود.

وی همچنین با تاکید بر اینکه مراسم و برنامه‌ها با استفاده از ظرفیت‌های مختلف و با تاکید بر جنبه مردمی بودن باید برگزار شود، یاد آور شد: اجرای هماهنگ سرود «سلام فرمانده» اقدام خوبی است که به‌صورت یک برنامه باشکوه و با حضور دهه نودی‌ها و نوجوانان در این ایام برگزار شود.

رفیعی بر لزوم فضاسازی شهرها متناسب با ایام ارتحال امام خمینی با توجه به تقارن دهه کرامت با سالروز ۱۴ و ۱۵ خرداد تاکید کرد و گفت: در روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد که ایام عزاداری است، شاهد تغییراتی در فضاسازی شهرها باید باشیم.

ادامه مطلب

سیاست

جمعیت و فرزند آوری از اولویت های نظام و جزء منافع ملی ماست

استاندار زنجان با بیان اینکه سیاست های کلی نظام را نباید سلیقه ای انجام داد گفت: جمعیت و فرزند آوری از اولویت های نظام و جزء منافع ملی ماست.

منتشر شده

در

توسط

جمعیت و فرزند آوری از اولویت های نظام و جزء منافع ملی ماست

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در نخستین جلسه قرارگاه استانی خانواده و جمعیت استان زنجان اظهار داشت: برخی اقدامات ناصحیح که در گذشته انجام گرفته، تبعات سوء آن امروز گریبانگیر کشور شده و باید برای حل این مشکلات چاره اندیشی درستی شود.

استاندار زنجان با بیان اینکه نرخ باروری مادران ایرانی بسیار کاهش یافته است افزود: باید باور داشته باشیم مسائل اقتصادی کشور حل خواهد شد و دولت با تصمیمات ساختاری که اتخاذ کرده، تلاش می کند با تحریم ها مقابله کند و گشایش هایی نیز در حال رخ دادن است.

وی با تاکید بر اینکه باید برای ۱۵ سال آینده به فکر جوان سازی جمعیت کشور باشیم اظهار داشت: باید به فکر ایران و آینده فرزندان خود باشیم و با برخی تصمیم های نادرست آینده کشور و فرزندانمان را نباید با مخاطره مواجه کنیم.

مقام عالی استان استراتژی دولت را مقابله با تحریم ها عنوان کرد و افزود: نباید اقتصاد کشور وابسته به تصمیمات دیگران باشد و به همین منظور در جنگ اقتصادی که قرار داریم به آینده امیدواریم و سیاست های کلی نظام را با جدیت دنبال خواهیم کرد.

وی با تاکید بر ضرورت تغییر در دیدگاه جامعه نسبت به موضوع فرزندآوری، گفت: دو سال آینده باید تغییر محسوسی در استان در آمارهای فرزندآوری شاهد باشیم و برنامه‌ریزی‌ها در این مسیر تدوین شود.

استاندار زنجان تصریح کرد: نیاز به نیروی کار جوان در کشورهای توسعه یافته، به‌ گونه‌ای نمایان است که برنامه‌های وسیعی در این حوزه تدارک دیده و از فرزندآوری حمایت می‌کنند، باید ما نیز با تدوین برنامه‌های عملیاتی، شرایط را برای تشویق خانواده‌ها جهت فرزندآوری فراهم کنیم، به همین خاطر انتظار داریم طی دو سال شاهد تغییرات محسوس در این بخش باشیم.

نماینده عالی دولت در استان زنجان با اشاره به ارائه تسهیلات به خانواده‌هایی که اقدام به فرزندآوری کرده و یا تشکیل خانواده می‌دهند، گفت: ارائه چنین مشوق‌هایی مناسب است و باید با جدیت چنین مواردی مطرح شود.

ادامه مطلب

برترین ها