فناوری اطلاعات

صدای مخالفت نمایندگان از افزایش هزینه‌ی تلفن ثابت در مجلس بلند شد

صبح چهارشنبه ۹ آذر، دو نماینده از افزایش هزینه‌ی مشترکان تلفن ثابت انتقاد کردند و مخالفتشان را با رویه‌ی شرکت مخابرات نشان دادند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمدعلی محسنی بندپی نماینده مردم نوشهر پس از انتقاد از اقدام شرکت مخابرات ایران برای افزایش ۲۰ هزار تومانی هزینه‌های مشترکان تلفن ثابت از مجلس خواست با قید دو فوریت به این موضوع رسیدگی کند.

وی در تذکری به وزیر ارتباطات پرسید تا کی باید وزارتخانه‌های مختلف به جای کاهش هزینه‌ها برای افزایش درآمدهایشان دست در جیب مردم بکنند:اخیراً شرکت مخابرات ایران طی پیامکی به مشترکان تلفن ثابت اعلام کرده که مبلغ ۲۰ هزار تومان تحت عنوان حداقل هزینه‌های ماهانه تلفن ثابت به صورتحساب ماهیانه‌شان اضافه می‌شود. خواهش من این است که هیئت رئیسه محترم با قید دو فوریت به این موضوع بپردازد و نگذارد که به اقتصاد مردم بیش از این فشار وارد شود.

مرتضی حسینی نماینده میانه هم با استناد به اصل ۴۰ قانون اساسی از تعیین حق اشتراک ۲۰ هزار تومانی برای تلفن‌های ثابت انتقاد کرد و خواستار پاسخ‌گویی مخابرات شد.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی گفت: «با این وضعیت گرانی‌ها، آیا مغز آقایان در شرکت مخابرات آسیب دیده که حق اشتراک را در این برهه زمانی افزایش می‌دهند؟»

پیش از این هم عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزایش هزینه تلفن ثابت را دست کردن در جیب مردم خوانده و گفته بود این ماجرا نشان‌دهنده این است که فهم درستی از بازار ICT وجود ندارد.

افزایش تعرفه تلفن ثابت پس از نامه‌ی ستاد تنظیم بازار و امضای وزیر صمت در اواسط شهریور اعمال شد اما شورای رقابت ۱۲ مهر دستور توقف افزایش قیمت تلفن ثابت را داد تا زمانی که هزینه‌ی تمام‌شده برای خدمات این تلفن‌ها به‌طور دقیق ارائه شود. اما مخابرات تعرفه را افزایش داد و این موضوع پس از اعلام وزیر ارتباطات مبنی بر اینکه اجازه افزایش تعرفه تلفن ثابت به مخابرات داده نمی‌شود برای این شرکت دردسرساز شد. زارع‌پور برای موافقت با افزایش تعرفه پیش پای مخابرات شروطی گذاشته بود. حالا به نظر می‌رسد مجلس هم با دولت در مخالفت با مخابرات برای افزایش هزینه تلفن ثابت همسو است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا