اقتصاد

دانشگاه علوم پزشکی زنجان 12پروژه عمرانی در دست اجرا دارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه کمیته پیگیری پروژه های عمرانی دانشگاه با پیگیری های لازم کمک های خوبی برای پیشبرد پروژه ها انجام گرفت؛ افزود: در حال حاضر این کمیته، 12پروژه عمرانی را در دست اجرا دارد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر بختیاری در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  کمیته پیگیری پروژه های عمرانی دانشگاه با توجه به کمبود اعتبارات، پیگیری های لازم را برای جذب بودجه از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی انجام داد و کمک های خوبی برای پیشبرد پروژه ها انجام گرفت.

وی اهم دستاوردهای جلسات کمیته پیگیری پروژه های عمرانی دانشگاه را پیگیری پروژه های عمرانی و افتتاح و بهره برداری از هشت پروژه عمرانی به مساحت هشت هزار و 294متر مربع با اعتبار 410میلیارد ریال عنوان کرد و افزود:  از این تعداد 6 مورد آن به دهه فجر سال گذشته و 2مورد آن به هفته سلامت امسال اختصاص دارد.

این مقام مسئول در ادامه مرکز خدمات جامع سلامت شهری ماهنشان، مرکز آموزش بهورزی فجر ماهنشان، مرکز آموزش بهورزی ابهر، مرکز خدمات جامع سلامت روستایی قلعه جوق، مرکز خدمات روستایی پری، مسکن متخصصین خدابنده، کلینیک ویژه قیدار، توسعه اورژانس و مرکز تشخیصی و غربالگری بیمارستان امدادی ابهر پروژه های ذکر شده برشمرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اعلام اینکه در حال حاضر این کمیته، 12پروژه عمرانی را در دست اجرا دارد اظهار کرد: از شاخص ترین آن می توان به مرکز تشخیصی و درمانی رجبعلی مقدم شهر زنجان اشاره کرد که قدمتی 37ساله از زمان اجرا دارد و به عناوین مختلف تغییر کاربری پیدا کرده است.

وی افزود: این پروژه چهار قرارداد داشته که در نهایت به 20درصد پیشرفت فیزیکی رسیده و تلاش می شود تا پایان سال با زیر بنای 6هزار و 445متر مربع به افتتاح برسد که در واقع به عنوان مجهزترین بیمارستان روانپزشکی کشور خواهد بود.

بختیاری خاطر نشان کرد: ساختار این پروژه بر مبنای بیمارستان روانپزشکی تعبیه شده به طوری که از هزینه های احتمالی دوباره پیشگیری کرده ایم و برای ساختمان و تجهیز آن 60 میلیارد تومان اعتبار جذب شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان افزود: در جنب پروژه یاد شده 2طبقه ساختمان بلاتکلیف وجود داشت که با رایزنی های صورت گرفته این بخش به مرکز ارائه خدمات روانشناسی تبدیل شد و با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، موافقت برای راه اندازی رشته روانشناسی بالینی در مقطع دکترا از هیات بورد تخصصی در بازدید قبلی آنها از این طرح به صورت شفاهی اخذ شد.

بختیاری با تاکید بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی زنجان دومین دانشگاه در کشور است که چنین رشته‌ای را ایجاد می کند گفت: از طرفی یکی از معضلات مغفول مانده جامعه، مشکلات روانشناسی است و این مهم می تواند نتایج مفیدی را به دنبال داشته باشد.

وی افزود: همچنین در پروژه رجبعلی مقدم طبقه همکف آن به کلینیک ویژه برای ارائه خدمات مورد اشاره و رشته های دیگر در حد استانداردها تبدیل و زیر زمین آن نیز به صورت آزمایشگاه مرجع ایجاد شده است.

بختیاری تصریک کرد: در این ارتباط نیز اعضای هیات علمی توانمند زیادی داریم و با ایجاد چنین آزمایشگاهی فعالیت های این قشر، توسعه بیشتری یافته و خدمات بهینه تری ارائه خواهد شد، امیدواریم با خریداری تجهیزات لازم این مهم به زودی محقق شود.

وی از دیگر پروژه های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان را ، پروژه آنکلوژی بیمارستان ولی عصر(عج) شهر زنجان نام برد که با زیر بنای 6هزار و 408مترمربع است که هم اکنون در حال اتمام است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه تجهیزات مورد نیاز آن خریداری شده که امیدواریم دیماه یا بهمن امسال افتتاح شود ابراز داشت : با افتتاح این بخش 144تخت به ظرفیت کنونی انکولوژی استان افزوده می شود که یکی از بخش های پیشرفته در کشور خواهد بود به طوری که در بازدید معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این مهم به خوبی مورد تایید قرار گرفت و از طرفی تلاش داریم در کنار این بخش امکانات جانبی نیز ایجاد کنیم که اطلاع رسانی لازم آن نیز انجام خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا