با ما همراه باشید

اجتماعی

دانشگاه علوم پزشکی زنجان باید نقطه ثقل فرهنگی دانشگاه‌­های زنجان باشد

رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه آنچه ما در هدف‌گذاری فرهنگی استان انجام دادیم و گفتیم که دانشگاه علوم پزشکی زنجان باید نقطه ثقل فرهنگی دانشگاه‌­های زنجان باشد گفت: در این مدت بیشترین فعالیت‌­های فرهنگی را داشتیم و دیدگاه من همیشه این بود که معاونت فرهنگی دانشجویی باید به معاونت فرهنگی دانشگاه تبدیل شود و این مستلزم سرمایه‌گذاری بیشتر است.

منتشر شده

در

دانشگاه علوم پزشکی زنجان باید نقطه ثقل فرهنگی دانشگاه‌­های زنجان باشد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر پرویز قزلباش در مراسم تودیع و معارفه ضمن یادآوری مشکلات دوران ریاست خود، به نحوه عملکردش در سمت ریاست دانشگاه در مدت چهارسال اشاره کرد و گفت: از زمانی که قرار شد دکتر بختیاری این مسئولیت سنگین را از دوش من بردارد، به این فکر می­‌کردم که چطور می­‌توانم از عزیزانم در خانواده بزرگ دانشگاه که در این هفت سال، سه سال به عنوان معاون درمان و در دوره اجرای طرح تحول که ملزومات و مشکلاتی داشت خدمت کردم و بعد از آن هم بیش از چهارسال در سمت ریاست دانشگاه مسئولیت داشتم، قدردانی کنم.

وی با یادی از شهدای مدافع سلامت و خدمات کادر درمان، از خدمات بهورزانی که در دورترین روستاهای استان به مردم خدمت‌رسانی می­کنند قدردانی و اظهار کرد: همه کادر درمان شبانه‌روز عمرشان را بر سر این کار گذاشته‌­اند که مردم آرامش و اطمینان داشته باشند.

رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه سیستم سلامت نشان داد که در مواقع بحران یک دژ عظیم و محکمی در برابر اتفاقات ناگواراست تصریح کرد: متاسفانه نتوانستیم سرمایه‌گذاری خوبی در این حوزه داشته باشیم و آن مقدار سرمایه‌گذاری اندکی هم که داشتیم حد و توان خود را در ایام کرونا نشان داد و در این راستا باید از همه پرستاران بیمارستان‌های ولیعصر و موسوی قدردانی کنم. پرستاران و کادر درمانی که در روزهای عجیب کرونایی که حتی ساده‌­ترین امکانات مثل ماسک و لباس در دسترس نبود، ایستادگی کردند و برخی از آنها که به کرونا مبتلا شده بودند، دوباره بر سر کار خود حاضر می‌­شدند و برخی از آنها الان هم از عوارض این بیماری رنج می‌­برند.

قزلباش با تاکید براینکه زنجان اولین استانی بود که در کشور توانست پایلوتی را ایجاد کند که الگویی باشد برای سایر استان‌های کشور ابراز کرد: این مهم به همت نیروهای آزمایشگاهی و بهداشت ما امکان‌پذیر شد که باید قدردان آنان باشیم.

وی در خصوص واکسیناسیون در استان خاطرنشان کرد: بیش از چهارصد نفر از دانشجویان ما در کنار نیروهای پزشکی بیمارستان‌ها ماندند و عرصه را ترک نکردند و شاهد هستیم که در مراکز تجمیعی واکسیناسیون برای محافظت از مردم ایستادند. و در این راستا، تا به امروز بیش از ۹۱ درصد مردم استان زنجان دُز اول واکسن و بیش از ۸۰ درصد مردم استان نیز واکسیناسیون کامل خود را دریافت کردند که این افتخار بزرگی برای استان زنجان است.

رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه آنچه ما در هدف‌گذاری فرهنگی استان انجام دادیم و گفتیم که دانشگاه علوم پزشکی زنجان باید نقطه ثقل فرهنگی دانشگاه‌­های زنجان باشد گفت: در این مدت بیشترین فعالیت‌­های فرهنگی را داشتیم و دیدگاه من همیشه این بود که معاونت فرهنگی دانشجویی باید به معاونت فرهنگی دانشگاه تبدیل شود و این مستلزم سرمایه‌گذاری بیشتر است.  

به گفته دکتر قزلباش در حوزه­‌ی غربالگری سرطان که ایده آن در طرح تحول برای اولین بار در دانشگاه علوم پزشکی زنجان مطرح شد و قبل از اجرای طرح تحول در کشور، برست سنتر را در بیمارستان ولیعصر زنجان راه‌اندازی کردیم که در ادامه در وزارت بهداشت هم راه‌اندازی شد.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره‌­های بین‌المللی تصریح کرد: توانستیم در این مدت جشنواره­‌های بین‌المللی زیادی برگزار کنیم که مهم­ترین و گل سرسبد آنها، جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان بود. جشنواره­ای که جزو چند جشنواره برتر دنیاست و سازمان جهانی عکاسی خود رسما وارد آن شد و  WHO هم آن را به رسمیت می­شناسد.

رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: همایش درس آموخته‌­های کووید ۱۹ را هم در سطح بین­‌المللی برگزار کردیم و جشنواره سلامت و هنر، که با یازده هزار نفر شرکت کننده در سطح بین‌المللی برگزار شد و این دستاورد بزرگی برای دانشگاه است.

دکتر قزلباش خاطرنشان کرد: در دوران مسئولیت بنده یکی از ظرفیت‌هایی که به وجود آمد، افزایش تخت‌های بیمارستانی از ۱۴۰۰ تخت در سال ۹۲ به ۲۲۱۲ تخت در سال ۱۴۰۰ است و تخت‌های ما با شاخص جمعیتی ۳/۱ بود که به ۹/۱ رسیده است که با احتساب تخت­هایی که در حال ساخت است (۴۲۰ تختخوابی و ۱۴۴ تختخوابی ولیعصر، ۱۲۸ تختخوابی سپاه، ۲۲۰ تختخوابی خدابنده ۲۲۰ تختخوابی خرمدره)، شاخص ما با بهره‌برداری از این تخت‌ها به  بالای ۳ خواهد رسید .

وی با بیان اینکه در دوران تغییر و تحول، تمام بیمارستان‌های زنجان بازسازی و زیرساخت‌های لازم نیز فراهم شد افزود: به نرخ امروز حدود ۵۰۰ میلیارد تومان تجهیزات برای بازسازی فراهم است. برای مثال قبل از این در استان یک مرکز MRI خصوصی بود ولی در طی این مدت، ۴ مرکز MRI (۲ مرکز دولتی و ۲ مرکز ۲ خصوصی) راه‌اندازی شد و این در حالی اتفاق افتاد که قرار بود طی ۱۰ سال آینده این مرکز راه‌اندازی شود.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان از برگزاری فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی به میزبانی استان زنجان خبر داد؛

منتشر شده

در

توسط

فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد رضا انصاری اظهار داشت: با عنایت به جایگاه و اهمیت مسابقات آزاد مهارت و تاکیدات ریاست محترم سازمان مبنی بر ارج نهادن هرچه بیشتر به این مسابقات، با در نظر گرفتن ارزش والای مهارت و آموزش‌های مهارتی در میان جامعه در شناسایی استعدادهای برتر و معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان در بخش صنعت می باشد.

وی با توجه به این‌که استان زنجان به عنوان شهر جهانی ملیله از سوی یونسکو معرفی گردیده و یکی از قطب‌های تولید ملیله در کشور شناخته می‌شود،تصریح کرد: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با هماهنگی دفتر مسابقات ملی و بین المللی مهارت سازمان متبوع به منظور شناسایی نخبگان مهارتی و هدایت آن‌ها به سوی اشتغال و بازار تولید با همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی و گردشگری، اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استانداری زنجان، شورای اسلامی و شهرداری زنجان، اتاق تعاون، اتاق اصناف، اتاق بازرگانی، شرکت فرتاک و صدای و سیمای مرکز زنجان در نظر دارد اولین مسابقات مهارت آزاد در رشته ملیله سازی را در سطح کشوری با هدف شناسایی استاد کاران و نخبگان ملیله سازی برگزار نماید.

 ثبت نام مسابقات از تاریخ 1400/11/04 الی 1400/11/12 از طریق سایت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به آدرس www.zntvto.ir/olympiad خواهد بود.

نحوه برگزاری و شرح فنی مسابقات و لیست ابزار همراه در سایت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به آدرسwww.zntvto.ir   بارگزاری گردیده است

مسابقات ملیله سازی به صورت حضوری و آزمون عملی پروژه در روز پنج‌شنبه تاریخ 1400/11/28 در مدت زمان 8 ساعته برگزار خواهد شد.

 مراسم اختتامیه و تجلیل از نخبگان مهارتی رشته ملیله سازی روز جمعه تاریخ 400/11/29 با حضور مسؤولین محترم استانی و کشوری برگزار خواهد شد.

 به نفرات برتر در رتبه های اول تا سوم مرحله کشوری جوایز نفیسی اهداء خواهد شد.

لازم به ذکر است جهت کسب اطلاعات بیشتر با آقای علی ملکی مسئول امور مسابقات استان با شماره های 02433036325 و 09123423698 تماس حاصل فرمایند.

ادامه مطلب

اجتماعی

سامانه بارشی از فردا شب وارد زنجان می شود

کارشناس هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه از فردا شب سامانه جدید بارشی با بارش‌های پراکنده در استان فعالیت خواهد کرد گفت: در حال حاضر آسمان صاف و وضعیت جوی استان پایدار است که گاهی با وزش باد همراه خواهد شد.

منتشر شده

در

توسط

سامانه بارشی از فردا شب وارد زنجان می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سلطانی اظهار داشت: روز پنج شنبه وزش باد نسبتا شدید را همراه با بارش پراکنده برف خواهیم داشت که در گردنه‌های استان احتمال کولاک برف نیز خواهد بود.

وی با اعلام اینکه این سامانه بارشی از روز جمعه استان را ترک می‌کند و شرایط پایدار می‌شود گفت: دمای هوا نیز طی دو روز آینده افزایش نسبی خواهد داشت و پیش بینی می‌شود این افزایش ۶ تا ۸ درجه باشد.

کارشناس هواشناسی استان با اشاره به اینکه هوا از روز جمعه مجددا سرد خواهد شد افزود: در شبانه روز گذشته زنجان با دمای ۱۲ درجه زیر صفر دومین مرکز سرد کشور و خیرآباد با دمای ۲۱ درجه زیر صفر دومین ایستگاه سرد کشور بود.

در همین مدت چورزق با دمای ۱۳ درجه بالای صفر گرمترین ایستگاه هواشناسی استان بوده است.
دمای فعلی زنجان هم ۱۱ درجه زیر صفر است که نسبت به دیروز یک درجه کاهش دارد.

ادامه مطلب

اجتماعی

15 هزار قرص نان رایگان در استان زنجان توزیع شد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: توزیع رایگان 15 هزار قرص نان در سطح شهر و روستاهای صعب العبور استان انجام شد.

منتشر شده

در

توسط

15 هزار قرص نان رایگان در استان زنجان توزیع شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ولی‌الله زمانی، اظهار داشت: با توجه به بارندگی برف در روزهای اخیر و یخبندان و نیز عدم امکان تردد در مسیرهای شهری و همچنین جاده‌های مواصلاتی شهر به روستا، این اداره کل در راستای رفاه حال هم استانی‌های عزیز و دسترسی سریع به نان توزیع رایگان 15 هزار قرص نان از طریق اصناف منتخب و روستاهای تابعه استان اقدام کرده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان تصریح کرد: با تمهیدات به عمل آمده و هماهنگی‌های صورت گرفته با اتحادیه نانوایان و اتحادیه خواربارفروشان این مقدار قرص نان در سطح شهر زنجان بین 14 واحد منتخب از قبیل خوار و بار فروش و فروشگاه‌های مواد غذایی و همچنین در روستای های صعب العبور توزیع شد.

وی در پایان وی تاکید کرد: هیچگونه مشکلی در تامین زنجیره غذایی نان در استان نبوده و این اداره کل نسبت به پیگیری اموارات محوله بصورت شبانه‌روزی در راستای ارائه خدمات به هم استانی‌های عزیز در حال انجام وظیفه است.

ادامه مطلب

برترین ها