اجتماعی

دانشجویان پیام نور به عنوان دستیار فناور جذب شرکت‌های دانش بنیان می شوند

رئیس دانشگاه پیام نور زنجان گفت:طبق تفاهم‌نامه‌ای که با پارک علم و فناوری استان منعقد شده است فرصتی را فراهم کرده‌ایم که دانشجویان به عنوان دستیار فناور جذب شرکت‌های دانش بنیان شوند تا بتوانند ارتباط خود را با صنعت و جامعه برقرار کنند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رویا کرمی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه‌ دانشگاه پیام نور استان زنجان در مجموع 9 مرکز و واحد دارد، اظهار داشت : دانشگاه پیام نور در  شهرستان‌های قیدار، ابهر، زنجان، خرمدره، صائین قلعه، ایجرود، ماهنشان و طارم داریم.

رئیس دانشگاه پیام نور زنجان با بیان اینکه منابع دانشگاه پیام نور منابع بومی شده است، افزود: اگر منابع داخلی و بومی نشود آن علم نمی تواند مشکلات ما را حل کند.

کرمی با بیان اینکه حضور در کلاس‌های عملی دانشگاه اجباری است، خاطرنشان کرد: رویکرد ترکیبی که در دانشگاه پیام نور برقرار است، باعث می‌شود که همه و حتی شاغلین هم از آموزش‌ها بهره‌مند شوند.

وی مساله محور بودن را به عنوان رویکرد جدید دانشگاه پیام نور اعلام کرد و افزود: به دنبال رویکرد مساله محور هستیم و در صددیم که به آن برسیم، چرا که می‌خواهیم با انتقال دانش به دانشجو نیاز کشور ومسایل مربوط به کشور را پاسخ دهیم.

رئیس دانشگاه پیام نور زنجان با بیان اینکه اگر قرار بر این باشد که دانشگاه پبام نور نیاز محور و مساله محور پاسخگوی نیاز امروز جامعه باشد باید اقداماتی را در این راستا انجام بدهد، عنوان کرد: اقدامی که ما انجام داده‌ایم و یا در دست اقدام داریم این است که علاوه بر بروز رسانی رشته‌ها به دنبال بروز رسانی محتوای آموزشی هم هستیم.

کرمی حل مساله را یکی دیگر از رویکرد جدید این دانشگاه عنوان کرد و افزود: برای رفتن به سمت فعالیت‌های دانش بنیان، خانه خلاق را در مرکز زنجان و ابهر ایجاد و فعالیت خود را آغاز کرده‌ایم و سعی می‌کنیم دانشجو‌های خود را وارد این عرصه ورود کنیم.

وی با اشاره به امکان ثبت نام در دانشگاه پیام نور صرفا بر اساس سوابق تحصیلی، تصریح کرد: داوطلبان می‌توانند تا 10دی ماه جهت ثبت نام به دانشگاه پیام نور مراجعه کنند.

رئیس دانشگاه پیام نور زنجان با بیان اینکه امکان ثبت نام گروهی داوطلبان در دانشگاه پیام نور وجود دارد، افزود: اگر تعدادی از داوطلبان تحصیل در دانشگاه پیام نور به صورت گروهی از یکی از دستگاه ها به ما معرفی شوند برنامه های درسی و مواد درسی بر اساس نیاز آن دستگاه تعریف می‌شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه در حال حاضر 51عضو هیئت علمی در دانشگاه پیام‌نور زنجان فعالیت می‌کنند، گفت: این دانشگاه نسبت به سال گذشته شاهد رشد 8درصدی دانشجو بوده است.

کرمی با اشاره به اینکه پنج هزار و 450 دانشجو در دانشگاه پیام نور استان زنجان مشغول به تحصیل هستند، افزود: حدود 70درصد از دانشجویان این دانشگاه دختر هستند.

رئیس دانشگاه پیام نور زنجان اضافه کرد: طبق تفاهم‌نامه‌ای که با پارک علم و فناوری استان منعقد شده است فرصتی را فراهم کرده‌ایم که دانشجویان به عنوان دستیار فناور جذب شرکت‌های دانش بنیان شوند تا بتوانند ارتباط خود را با صنعت و جامعه برقرار کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا