اجتماعی

دانشجویان می‌توانند به صورت آنلاین برای بیمه دانشجویی ثبت‌نام کنند

مدیرکل تامین‌ اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه دانشجویان می‌توانند به صورت آنلاین برای بیمه دانشجویی ثبت‌نام کنند، گفت: بیمه دانشجویی از سال ۹۷ ابلاغ شده ولی به پررنگی امسال نبوده و امسال با سه نرخ ۱۲ درصد، ۱۴ درصد و ۱۸ درصد به این مقوله ورود شده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمود عزیزخانی‌ در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با بیان اینکه تامین اجتماعی با یک هزار و 490 کارگاه فعال  همکاری دارد،اظهار داشت:تامین اجتماعی در استان هفت شعبه دائمی، یک شعبه اقماری، چهار کارگزاری دائمی، دو کارگزاری اقماری، دو بیمارستان و چهار درمانگاه فعال ملکی دارد.

وی با بیان اینکه دانشجویان می‌توانند به صورت آنلاین برای بیمه دانشجویی ثبت‌نام کنند، تصریح کرد: بیمه دانشجویی از سال ۹۷ ابلاغ شده ولی به پررنگی امسال نبوده و امسال با سه نرخ ۱۲ درصد، ۱۴ درصد و ۱۸ درصد به این مقوله ورود شده است.

مدیرکل تامین‌ اجتماعی استان زنجان با اشاره به سرشماری جمعیت در سال ۹۵، جمعیت این استان بالغ یک میلون و ۵۷۴ هزار و ۶۱ نفر بود، افزود: از این تعداد تا پایان خرداد سال جاری، جمعیت تحت پوشش اداره بیمه تامین اجتماعی استان به ۵۷۱ هزار و ۵۵۳ نفر رسیده است.

عزیزخانی‌ با بیان اینکه این جمعیت بیمه شده به ۲ شاخه بیمه شدگان و مستمری بگیران تقسیم می شوند اضافه کرد: در بحث بیمه شدگان به ۴۷۳ هزار و ۲۹۳ نفر و در شاخه مستمری بگیران ۹۸ هزار و ۶۰ نفر خدمات مورد نیاز ارائه می شود.

وی به فراگیر شدن خدمات الکترونیکی تامین اجتماعی با نام طرح 3070 اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر پرداختی‌های این سازمان در استان بر وصولی‌های آن پیش گرفته است.

این مقام مسئول با بیان اینکه در حال حاضر ۴۲ خدمت تأمین‌ اجتماعی به بیمه‌شدگان به صورت الکترونیکی انجام می‌شود، گفت: سامانه ۱۴۱۰ برای پیگیری مسائل‌ و مشکلات در خصوص اپلیکیشن تامین اجتماعی آماده خدمت‌رسانی به بیمه‌شدگان است.

مدیرکل تامین‌ اجتماعی استان زنجان با اشاره به تقسیط بدهی‌ تولیدکنندگان استان،خاطرنشان کرد: تعداد تقسیط بدهی شرکت‌ها و کارگاه‌ها در استان زنجان ۳۱۹ فقره در سه ماهه نخست امسال در راستای حمایت از تولید استان زنجان بوده که انتظار داریم در سررسید مقرر به تعهدات خود عمل کنند.

وی با اشاره به اینکه در زمینه جذب زنان خانه‌دار و دانشجویان در بین استان‌های کشور رتبه اول کشور را به دست آوردیم، افزود: کارهای بیمه‌ای باید طبق ضوابط و مقررات انجام شده تا تعداد اعتراض‌ها به شعبات تامین‌ اجتماعی استان زنجان داشته باشیم که تعداد اعتراض کارفرمایان و بیمه‌شدگان در سه ماهه امسال نسبت به سال گذشته ۲۴ درصد کاهش یافته است.

عزیزخانی با اشاره به اینکه از کارگاههایی که بین صفر تا ۵ نفر بیمه شده در استان دارند، ۱۱ هزار و ۶۷۲ کارگاه را شامل می شود، اظهار داشت: بین ۶ تا ۱۰ نفر بیمه شده یکهزار و ۳۷۵ کارگاه، بین ۱۱ تا ۵۰ نفر یکهزار و ۲۸۳ کارگاه، ۵۱ تا ۱۰۰ نفر بیمه شده ۱۸۶ کارگاه و ۱۰۰ به بالا بقیه این عدد را شامل می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا