سیاست

دانش‌آموزان نقش حائز اهمیتی در دفاع‌مقدس داشتند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام و المسلمین خاتمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه زنجان ضمن قدردانی از حضور پرشور و گسترده مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان، اظهار داشت: این حضور حماسی به ویژه دهه هشتادی‌ها و دهه نودی‌ها چشمگیر بود.

وی با بیان اینکه ملت ایران در مقابله با دشمنان انقلاب، ید واحده هستند، تصریح کرد: ملت ایران در مقابل جریانی که به جان مردم و امنیت آنان و مقدسات بی اعتنایی و بی حرمتی می‌کند، ایستاده اند.

خطیب نماز زنجان، به سخنان رهبر انقلاب در جمع دانش آموزن اشاره کرد و افزود: این بیانات یک تحلیل دقیق و حکیمانه و ریل گذاری برای حرکت به آینده بود.

حجت الاسلام و المسلمین خاتمی در بخش دیگری از سخنان خود به ۱۳ آبان اشاره کرد و گفت: در این روز سه مناسبت مهم داریم که تبعید امام به ترکیه در سال ۴۳ که در نتیجه اعتراض ایشان به قانون کاپیتولاسیون بود، یکی از آن‌ها است.

خطیب نماز جمعه تشریح کرد: حضرت امام خمینی (ره) در سال ۱۳۴۳ در واکنش به تصویب قانون ننگین کاپیتولاسیون فریاد استکبارستیزی سر داد و رژیم ستمگر پهلوی برای جلوگیری از افشاگری رهبر انقلابی مردم، ایشان را تبعید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین خاتمی به ۱۳ آبان سال ۵۸ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا اشاره کرد و ادامه داد: از باقیمانده اسنادی که از سفارت آمریکا به دست آمد مشخص شد که آمریکایی در همه گوشه و کنار کشور مشغول توطئه و دسیسه علیه انقلاب بودند.

خاتمی با اشاره به اینکه این وقایع زمینه‌ساز حضور قدرتمند دانش‌آموزان در دفاع‌مقدس را فراهم کرد، افزود: ۳۶ هزار نفر دانش‌آموز عالی‌ترین مدال جاودانگی یعنی شهادت را در هشت سال دفاع‌مقدس به گردن آویختند دانش‌آموزان نقش حائز اهمیتی در دفاع‌مقدس داشتند.

وی تصریح کرد: دانشجو قشر روشن‌فکر جامعه است؛ باید یک قدم جلوتر از سایر جامعه قرار گیرد و خواسته‌ها و آرمان‌هایش روشنگرانه باشد و در دام‌سیاه‌نمایی‌ها و دروغ‌های دشمن نیفتد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا