اقتصاد

خرید و نصب سه دستگاه شبیه ساز احیا در دانشگاه علوم پزشکی زنجان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان از خرید و نصب سه دستگاه شبیه ساز احیا در دانشگاه علوم پزشکی زنجان خبر داد و گفت: آموزش با فناوری واقعیت مجازیVR  و هوش مصنوعی AI به عنوان یکی از پایه‌های آموزش کنونی در علوم پزشکی دنیا می‌باشد و خرید و نصب سه دستگاه شبیه ساز احیا در دانشکده‌های پرستاری و دندانپزشکی و بیمارستان آیت الله موسوی، شروع این گام مهم در دانشگاه بود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر حسن بختیاری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دستگاه سی تی آنژیوگرافی پیشرفته 256 اسلایس که در آنژیوگرافی‌های قلبی-عروقی مورد استفاده قرار می‌گیرد، تاکنون در سطح استان وجود نداشت و شهروندان برای دریافت خدمات مربوطه، ناچار به مراجعه به سایر استان‌ها بودند.

وی در خصوص دستگاه سی تی اسکن 16 اسلایس بیمارستان امیرالمؤمنین خدابنده نیز گفت: دستگاه سی تی اسکن موجود در بیمارستان امیرالمومنین خدابنده دارای 2 اسلایس است که به دلیل کارکرد زیاد، مستهلک شده و جوابگوی مراجعین نمی‌باشد و از همین رو دستگاه جدید که تولید داخل است خریداری شده و مراحل فضاسازی جهت نصب و راه‌اندازی آن در حال انجام است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، خاطرنشان کرد: علاوه بر این، بیش از 100میلیارد ریال تجهیزات پزشکی طی یک سال گذشته برای بیمارستان امیرالمؤمنین خدابنده خریداری شده است.

وی با اشاره به افتتاح مرکز آنکولوژی 160تختخوابی خیرساز مجتمع آموزشی درمانی حضرت ولیعصر (عج) زنجان در سال گذشته، خاطرنشان کرد: کلینیک درمان ناباروری سطح 2 در بیمارستان الغدیر ابهر هفته گذشته، در راستای اجرای برنامه پنجم توسعه‌ی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و همچنین قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مبنی بر توسعه مراکز درمان ناباروری در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و ارائه خدمات تخصصی درمان ناباروری در قالب سطح بندی و مدیریت بهینه درمان ناباروری آحاد جامعه و نظام‌مندسازی و استفاده حداکثری از ظرفیت و توان علمی کشور، افتتاح شد.

وی با اشاره به افتتاح بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان (NICU) بیمارستان بوعلی‌سینا شهرستان خرمدره با 6تخت فعال، افزود: این بیمارستان، پیش از این فاقد بخش مراقبت ویژه نوزادان (NICU) بود و شهروندان برای دریافت خدمات مربوطه ناچار به اعزام به بیمارستان‌های شهرستان ابهر، مرکز استان یا استان‌های همجوار بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، اظهار کرد: علاوه بر این، تخت جراحی، پانسیون پزشکان، انبار اموال، تجهیزات جدید فیزیوتراپی و محل جدید تریاژ و پذیرش اورژانس نیز همزمان با افتتاح بخش NICU در بیمارستان بوعلی سینای خرمدره افتتاح شد.

وی از خرید و نصب سه دستگاه شبیه ساز احیا در دانشگاه علوم پزشکی زنجان خبر داد و گفت: آموزش با فناوری واقعیت مجازیVR  و هوش مصنوعی AI به عنوان یکی از پایه‌های آموزش کنونی در علوم پزشکی دنیا می‌باشد و خرید و نصب سه دستگاه شبیه ساز احیا در دانشکده‌های پرستاری و دندانپزشکی و بیمارستان آیت الله موسوی، شروع این گام مهم در دانشگاه بود.

دکتر بختیاری به توفیقات دانشگاه علوم پزشکی زنجان در رتبه‌بندی‌های ملی و بین‌المللی اشاره کرد و افزود: رتبه‌بندی تأثیر آموزش عالی تایمزکه میزان مؤفقیت دانشگاه‌های جهان را در برآوردن اهداف توسعه پایدار سازمان ملل اندازه‌گیری می‌کند در ویرایش 2023 خود، نام دانشگاه علوم پزشکی زنجان را جزء 20 مؤسسه ایرانی در سیاهه مؤسسه‌های برتر جهان منتشر کرده است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس نتایج اعلام شده از سوی نظام بین‌المللی رتبه‌بندی سایمگو، رتبه دانشگاه علوم پزشکی زنجان در بین 70دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی کشور از 28 در سال 2021 به 12در سال 2022رسیده است که نشان دهنده 16 رتبه ارتقا می‌باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، با اشاره به موفقیت این دانشگاه در کسب جایزه ملی نماد در جشنواره ادغام آموزش پزشکی در بهداشت و درمان، اظهار کرد: دانشگاه در جشنواره شهید مطهری رتبه سوم را در حوزه آموزش پزشکی کسب کرد و در جشنواره شهید رجایی حائز رتبه ششم در بین 70دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی کشور شد.

وی به عضویت دانشگاه علوم پزشکی زنجان در شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام اشاره کرد و افزود: این دانشگاه برای سومین سال متوالی در استقرار نظام آراستگی، رتبه عالی را در بین دستگاه‌های اجرایی استان، کسب کرد.

بختیاری با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه علوم پزشکی زنجان و دانشگاه بلگراد، اظهار کرد: در سفر  پروفسور لازار داویدوویچ، رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه بلگراد جمهوری صربستان به استان زنجان، تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های دانشگاهی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زنجان و دانشکده پزشکی دانشگاه بلگراد جمهوری صربستان، توسط دوطرف به امضا رسید.

وی با بیان اینکه بخش SCU بیمارستان ولیعصر(عج) رتبه نخست را در بین مراکز دنیا در سال 2022 کسب کرد، خاطرنشان کرد: مراکز آموزشی درمانی حضرت ولیعصر (عج) و آیت‌الله موسوی زنجان در سال گذشته موفق به دریافت حکم اعتبار آموزشی بیمارستان‌های آموزشی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به صورت تایید کامل شدند و در ارزیابی‌های انجام شده توسط تیم ارزیابان وزارت بهداشت، بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) خدابنده گواهینامه درجه یک اعتبار بخشی را کسب کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا