اجتماعی

خرید تضمینی گندم کشاورزان زنجانی از مرز ۱۵ هزار تن گذشت

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان از افزایش بیش از ۳ برابری خرید تضمینی گندم کشاورزان زنجانی از ۲۸ خرداد تا ۱۵ تیرماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ولی اله زمانی در تشریح جزئیات این خرید تضمینی، اظهار کرد: بیش از ۱۵ هزار و ۴۲۱ تن گندم کشاورزان که در سال زراعی ۱۴۰۱ برداشت کرده اند از طریق ۱۲ مرکز فعال ملکی و خصوصی در استان خریداری شده است و به ازای هر کیلوگرم ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان در کمترین زمان به حساب کشاورزان واریز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه محموله‌های گندم تحویلی گندمکاران افزایش داشته است، اظهار کرد: تاکنون ۲۴۷۹ محموله گندم از ۹۹۷ گندمکار خریداری و در سلیوهای ملکی و خصوصی جهت برنامه ریزی در تامین آرد و نان شهروندان ذخیره شده است.

وی ادامه داد: طبق اعلام بخشنامه وزارت جهاد کشاورزی، قیمت خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری از کشاورزان به ازای هر کیلوگرم گندم معمولی و دوروم به ترتیب ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان و ۱۰ هزار و ۹۲۰ تومان تعیین و مبلغ یک هزار تومان نیز جایزه تحویل گندم به دولت به ازای هر کیلوگرم، به مبلغ مذکور اضافه شده است.

زمانی با اشاره به اینکه هماهنگی لازم جهت پرداخت به موقع بهای گندم خریداری شده انجام شده است، افزود: کشاورزان میباست مدارک خود را بدون مغایرت و با ارائه کپی کارت ملی، شماره حساب بانک کشاورزی و ثبت در سامانه پهنه بندی جهاد کشاورزی، جهت تحویل گندم به مراکز ملکی و خصوصی مراجعه کنند.

شایان ذکر است خريد گندم مازاد بر مصرف کشاورزان زنجانی از ۲۸ خرداد ماه سال جاري آغاز و با توجه به روند برداشت گندم با به کارگيري مراکز خريد متعدد، تا تحویل آخرین محموله گندم از کشاورزان ادامه خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا