با ما همراه باشید

اجتماعی

خدمت به جامعه ایثارگری وظیفه همه مسئولان است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با اشاره به اینکه خدمت به جامعه ایثارگری وظیفه همه مسئولان است، گفت: امیدواریم با مشارکت و همکاری دستگاه‌های ذیربط بتوانیم گامی مهم در حل مشکل مسکن جامعه هدف برداریم.

منتشر شده

در

خدمت به جامعه ایثارگری وظیفه همه مسئولان است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علی کاظمی با بیان اینکه تا کنون مطالبات واقعی خانواده‌های شهدا و ایثارگران به لحاظ سیاست‌های کلی نظام و در اجرای قانون جامع ایثارگری بی جواب نبوده است، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۳۰۰ نوع خدمت از طریق بنیاد شهید و با همکاری بیش از ۲۰ وزارتخانه به جامعه هدف ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه اشتغال و تامین مسکن خانواده‌های معظم شهدا و سالمندی ایثارگران از مهمترن دغدغه‌ها و اولویت‌های بنیاد شهید به شمار می‌رود، گفت: ۵۰۰۰ نفر از جامعه هدف ما بالای ۶۵ سال قرار دارند و وارد دوره سالمندی شده اند که نیازمند تغییر رویکرد خدماتی ما به جامعه هدف شده و الان باید توانبخشی و درمان و خدمات سالمندی را مورد توجه قرار دهیم .

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با اشاره به اینکه برای ارائه خدمات نیازی به مراجعه حضوری نیست و بیشتر خدمات ما الکترونیکی است، تصریح کرد: خانواده های شهدا و جانبازان و آزاده های ما بدون مراجعه به بنیاد از طریق سیستم سجایا خدمات را دریافت و یا درخواست خود را ثبت می کنند.

وی در ادامه به اقدامات این نهاد در حفظ سلامت و پیشگیری از ابتلا ایثارگران به ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: از زمان شیوع ویروس کرونا پیگیری سلامت جامعه ایثارگری از طریق تماس تلفنی و ارائه توصیه‌های لازم، توزیع پک‌های بهداشتی، پایش سلامت، افزایش خدمات غیرحضوری به جامعه هدف جهت کاهش مراجعات، پیگیری و تزریق واکسن کرونا به ترتیب اولویت جانبازان انجام شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در بخشی از سخنان خود، از عزم بنیاد شهید در حل مشکل مسکن و اشتغال ایثارگران زنجانی خبر داد و گفت: از زمان انعقاد تفاهم‌نامه اشتغال، بین بنیاد شهید و استانداری 255 شغل برای ایثارگران زنجانی ایجاد شده است.

وی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات حوزه اشتغال این بنیاد، تصریح کرد: از آبان ماه سال گذشته، جذب و استخدام 176 نفر از ایثارگران زنجانی به صورت رسمی یا پیمانی و قراردادی انجام شده است.

کاظمی با اشاره به تسهیلات اعتباری خوداشتغالی و کارآفرینی برای ایثارگران، گفت: 79 مورد تسهیلات اعتباری از طریق بند پ ماده 89 و منابع داخلی اعطا شده است.

وی در ادامه به انجام 172 مورد فعالیت زیرساختی بنیاد شهید در راستای اشتغال جامعه ایثارگری اشاره کرد و افزود: این خدمات شامل مشاوره‌های فنی و تخصصی، آموزش‌های فنی، مهارتی و تخصصی، پروانه کسب ایثارگری، ارائه مجوز فعالیت و … است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان پیگیری آزمون استخدامی ویژه فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و تبدیل وضعیت ایثارگران در اداره و دستگاه‌های اجرایی دولتی و غیر دولتی برابر قانون مربوطه را از دیگر اقدامات این بنیاد در حوزه اشتغال جامعه هدف عنوان کرد.

این مسئول در ادامه به عملکرد حوزه مسکن و تلاش برای خانه‌دار کردن جامعه ایثارگری استان، با توجه به انعقاد تفاهم‌نامه جهت تأمین زمین برای 1250 واحد مسکونی ایثارگران بین بنیاد شهید و استانداری اشاره داشت و گفت: با توجه به جایگاه مسکن در سبد هزینه خانوار و تأثیرات روحی آن در فرزندان شهید و ایثارگران، و با گذشت بیش از 25 سال از پایان جنگ و تاکید مقام معظم رهبری و دولت بر تامين مسكن ايثارگران و نيز خواسته آحاد جامعه بر تحقق اين امر، و از سوي ديگر افزایش سن جامعه ایثارگری، برنامه‌ریزی برای تامین مسکن جامعه هدف ضروری است.

وی با بیان اینکه طبق دستورالعمل ابلاغی، متقاضیان دریافت تسهیلات مسکن اولویت‌بندی شده، گفت: در راستای اجرائی شدن قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، مصوبات این تفاهم‌نامه از طریق راه و شهرسازی و استانداری پیگیری شده است.

کاظمی همچنین از هماهنگی و تهیه پیش‌نویس انعقاد تفاهم‌نامه با بنیاد مسکن و نظام مهندسی جهت ارائه خدمات فنی و مهندسی خبر داد و اضافه کرد: دو جلسه به ریاست معاون عمرانی استانداری و با حضور دستگاه‌های ذیربط برگزار و مصوباتی در این زمینه به تصویب رسیده است.

وی در ادامه با بیان اینکه مراحل اداری واگذاری چند قطعه زمین به اتمام رسیده، افزود: جانمایی و انجام استعلامات واجدین شرایط در شهرستان طارم و حل مشکل انتخاب پیمانکار مجتمع 224 واحدی کوی نصر زنجان از دیگر اقدامات پیش رو در اجرای این تفاهم‌نامه به شمار می‌رود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با اشاره به اینکه خدمت به جامعه ایثارگری وظیفه همه مسئولان است، گفت: امیدواریم با مشارکت و همکاری دستگاه‌های ذیربط بتوانیم گامی مهم در حل مشکل مسکن جامعه هدف برداریم.

وی افزود: با تحقق این مهم در قالب تفاهم‌نامه،‌ در بحث مسکن و اشتغال ایثارگران، خدماتی معادل هفت سال گذشته در این دو حوزه به جامعه هدف ارائه می‌شود.
این مسئول همچنین به اقدامات وضعیت بهسازی گلزار شهدا در استان اشاره کرد و گفت: دو هزار و 644 گلزار در استان ساماندهی شده که این رقم تقریبا 2/91 درصد از گلزارها را شامل می‌شود.

وی یکی از اقدامات ویژه بنیاد شهید استان زنجان را فعالیت در کمیته جمع‌آوری اسناد و آثار شهدا و تکریم ایثارگران کنگره ملی 3535 شهید استان عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه برگزاری کنگره شهدا از اهمیت خاصی برخوردار است، بنیاد شهید نیز در این کمیته ۱۶۰ هزار سند مربوط به ۳۵۳۵ شهید استان زنجان را جمع‌آوری در اختیار دبیرخانه کنگره قرار داده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با بیان اینکه 890 مصاحبه با والدین معزز شهدا و جانبازان سرافراز انجام شده است، ادامه داد: کلیه فیلم‌ها، و سریال‌ها و آثار تولیدی بنیاد شهید در خصوص ایثار و شهادت و زندگی‌نامه شهدا و کلیه مصاحبه با والدین معزز شهدا، تحویل این دبیرخانه شده است.

وی در خصوص تکریم خانواده معظم شهدا در راستای برگزاری کنگره ملی 3535 شهید استان، گفت: 170 اکیپ برای دیدار با خانواده‌های شهدای استان زنجان به مناسبت برگزاری کنگره 3535 شهید استان آماده‌سازی شده و در قالب نهضت دیدار با خانواده شهدا دیدار می‌کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان اظهار کرد: در آستانه برگزاری کنگره ملی 3535 شهید استان، نهضت دیدار با خانواده معظم شهدا با مشارکت دستگاه‌های اداری و شرکت‌های دولتی و غیردولتی از نیمه دوم شهریورماه سال 1400 آغاز و ضمن تجدید عهد و میثاق با شهدا و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی از والدین و همسران شهدای والامقام تقدیر به عمل می‌آید.

این مسئول با اشاره به اهداف اجرای این طرح، افزود: آشنایی با مشکلات خانواده‌ها و تبیین فرهنگ ایثار و شهادت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ابلاغ سلام مقام معظم رهبری و اطلاع از احوال ایثارگران در این دوران کرونا و انجام توصیه‌های لازم، قرار گرفتن تمام مدیران اجرایی استان در این فضای معنوی و اهتمام در پیش برد برنامه‌های حوزه ایثار و شهادت و مساعدت در حل مسائل و مشکلات خانواده‌ها در حوزه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی و رفاهی از جمله اهداف این طرح به شمار می‌رود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با بیان اینکه در این دیدارها یک تندیس متحدالشکل و لوح تقدیر با حضور مدیران استان زنجان به این خانواده‌ها تقدیم می‌شود، یادآور شد: جمع‌بندی و احصا مشکلات و مطالبات خانواده‌ها بعد اجرای طرح انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در استان زنجان ۴۸ حسینیه شهدا داریم، اظهار کرد: حسینیه‌های شهدا به عنوان مرکز فرهنگی در منزل شهیدان راه اندازی می‌شود و از این طریق رشادت و سبک زندگی شهدا و ایثارگران استان را می‌توان به جامعه منتقل کرد؛ که این حسینیه‌ها تحت نظر اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان و در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت توسط والدین شهدا به‌ویژه مادران و همسران شهدای والامقام فعالیت می‌کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان راه‌اندازی مرکز مشاوره و مددکاری، فعال‌سازی دبیرخانه ماده ۱۶ در استان برای رسیدگی به شکایت ایثارگران با هماهنگی مرکز، ساماندهی امورات با مکانیزه کردن فرایند اداری و تکمیل بانک اطلاعاتی، پیگیری پرداخت مطالبات ایثارگران ماده ۳۸ جانبازان و آزادگان و پاداش و مرخصی شهدا و پرداخت بدهی دانشگاه‌ها و بروز شدن پرداختی بیمه دی به اشخاص و مراکز درمانی طرف قرارداد را از دیگر اقدامات این بنیاد در راستای خدمت‌رسانی به جامعه ایثارگری عنوان کرد.

وی در پایان افزود: ضمن اینکه دولت باید عزم رفع مشکلات جامعه هدف بنیاد را که امروز در دوره سالمندی قرار دارند داشته باشد، بنیاد شهید بیشتر باید تبدیل به یک دستگاه فرهنگی شود که با توجه به گام دوم انقلاب بر برجسته سازی فرهنگ ایثار و شهادت تمرکز کند برای همین نگاه صرفا حمایتی و خدماتی به بنیاد شهید تضعیف این نهاد است .

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان از برگزاری فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی به میزبانی استان زنجان خبر داد؛

منتشر شده

در

توسط

فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد رضا انصاری اظهار داشت: با عنایت به جایگاه و اهمیت مسابقات آزاد مهارت و تاکیدات ریاست محترم سازمان مبنی بر ارج نهادن هرچه بیشتر به این مسابقات، با در نظر گرفتن ارزش والای مهارت و آموزش‌های مهارتی در میان جامعه در شناسایی استعدادهای برتر و معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان در بخش صنعت می باشد.

وی با توجه به این‌که استان زنجان به عنوان شهر جهانی ملیله از سوی یونسکو معرفی گردیده و یکی از قطب‌های تولید ملیله در کشور شناخته می‌شود،تصریح کرد: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با هماهنگی دفتر مسابقات ملی و بین المللی مهارت سازمان متبوع به منظور شناسایی نخبگان مهارتی و هدایت آن‌ها به سوی اشتغال و بازار تولید با همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی و گردشگری، اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استانداری زنجان، شورای اسلامی و شهرداری زنجان، اتاق تعاون، اتاق اصناف، اتاق بازرگانی، شرکت فرتاک و صدای و سیمای مرکز زنجان در نظر دارد اولین مسابقات مهارت آزاد در رشته ملیله سازی را در سطح کشوری با هدف شناسایی استاد کاران و نخبگان ملیله سازی برگزار نماید.

 ثبت نام مسابقات از تاریخ 1400/11/04 الی 1400/11/12 از طریق سایت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به آدرس www.zntvto.ir/olympiad خواهد بود.

نحوه برگزاری و شرح فنی مسابقات و لیست ابزار همراه در سایت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به آدرسwww.zntvto.ir   بارگزاری گردیده است

مسابقات ملیله سازی به صورت حضوری و آزمون عملی پروژه در روز پنج‌شنبه تاریخ 1400/11/28 در مدت زمان 8 ساعته برگزار خواهد شد.

 مراسم اختتامیه و تجلیل از نخبگان مهارتی رشته ملیله سازی روز جمعه تاریخ 400/11/29 با حضور مسؤولین محترم استانی و کشوری برگزار خواهد شد.

 به نفرات برتر در رتبه های اول تا سوم مرحله کشوری جوایز نفیسی اهداء خواهد شد.

لازم به ذکر است جهت کسب اطلاعات بیشتر با آقای علی ملکی مسئول امور مسابقات استان با شماره های 02433036325 و 09123423698 تماس حاصل فرمایند.

ادامه مطلب

اجتماعی

سامانه بارشی از فردا شب وارد زنجان می شود

کارشناس هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه از فردا شب سامانه جدید بارشی با بارش‌های پراکنده در استان فعالیت خواهد کرد گفت: در حال حاضر آسمان صاف و وضعیت جوی استان پایدار است که گاهی با وزش باد همراه خواهد شد.

منتشر شده

در

توسط

سامانه بارشی از فردا شب وارد زنجان می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سلطانی اظهار داشت: روز پنج شنبه وزش باد نسبتا شدید را همراه با بارش پراکنده برف خواهیم داشت که در گردنه‌های استان احتمال کولاک برف نیز خواهد بود.

وی با اعلام اینکه این سامانه بارشی از روز جمعه استان را ترک می‌کند و شرایط پایدار می‌شود گفت: دمای هوا نیز طی دو روز آینده افزایش نسبی خواهد داشت و پیش بینی می‌شود این افزایش ۶ تا ۸ درجه باشد.

کارشناس هواشناسی استان با اشاره به اینکه هوا از روز جمعه مجددا سرد خواهد شد افزود: در شبانه روز گذشته زنجان با دمای ۱۲ درجه زیر صفر دومین مرکز سرد کشور و خیرآباد با دمای ۲۱ درجه زیر صفر دومین ایستگاه سرد کشور بود.

در همین مدت چورزق با دمای ۱۳ درجه بالای صفر گرمترین ایستگاه هواشناسی استان بوده است.
دمای فعلی زنجان هم ۱۱ درجه زیر صفر است که نسبت به دیروز یک درجه کاهش دارد.

ادامه مطلب

اجتماعی

15 هزار قرص نان رایگان در استان زنجان توزیع شد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: توزیع رایگان 15 هزار قرص نان در سطح شهر و روستاهای صعب العبور استان انجام شد.

منتشر شده

در

توسط

15 هزار قرص نان رایگان در استان زنجان توزیع شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ولی‌الله زمانی، اظهار داشت: با توجه به بارندگی برف در روزهای اخیر و یخبندان و نیز عدم امکان تردد در مسیرهای شهری و همچنین جاده‌های مواصلاتی شهر به روستا، این اداره کل در راستای رفاه حال هم استانی‌های عزیز و دسترسی سریع به نان توزیع رایگان 15 هزار قرص نان از طریق اصناف منتخب و روستاهای تابعه استان اقدام کرده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان تصریح کرد: با تمهیدات به عمل آمده و هماهنگی‌های صورت گرفته با اتحادیه نانوایان و اتحادیه خواربارفروشان این مقدار قرص نان در سطح شهر زنجان بین 14 واحد منتخب از قبیل خوار و بار فروش و فروشگاه‌های مواد غذایی و همچنین در روستای های صعب العبور توزیع شد.

وی در پایان وی تاکید کرد: هیچگونه مشکلی در تامین زنجیره غذایی نان در استان نبوده و این اداره کل نسبت به پیگیری اموارات محوله بصورت شبانه‌روزی در راستای ارائه خدمات به هم استانی‌های عزیز در حال انجام وظیفه است.

ادامه مطلب

برترین ها