با ما همراه باشید

اجتماعی

خدمات رایگان کاروان سلامت ماهنشان برای بیش از 50 نفر چهارطاقی

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ماهنشان گفت: کاروان سلامت هلال احمر به مناسبت هفته دولت برای بیش از 50 نفر از ساکنان روستای چهارطاق خدمات رایگان بهداشتی و درمانی ارائه کرد.

منتشر شده

در

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حسن شکری در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: هدف از اجرای طرح کاروان سلامت و اعزام پزشکان به مناطق محروم ایجاد زمینه رشد و توسعه سلامت در روستاها، کمک به بهبود سطح سلامت و تغذیه مردم با حفظ کرامت انسانی و گسترش حس همنوعی و اعتلای فرهنگ داوطلب محوری بین مردم است.

وی تصریح کرد: اعزام کاروان سلامت داوطلبان هلال احمر و ارائه خدمات عام المنفعه و بشردوستانه با هدف ارائه خدمات رایگان بهداشتی، درمانی و آموزشی به مناطق دورافتاده و صعب العبور انجام شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ماهنشان گفت : کاروان سلامت داوطلبان با همکاری مشترک جمعیت هلال احمر و شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماهنشان در روستای چهارطاق از توابع شهر دندی این شهرستان اجرا شد.

شکری تاکید کرد: ویزیت بیماران و تحویل داروی رایگان به اهالی روستا، خدمات مامایی، اندازه گیری فشار خون، قند خون، تب سنجی به منظور تشخیص سریع بیماری کرونا از مهمترین خدمات ارائه شده در طرح کراوان سلامت این شهرستان بود.

وی اظهار داشت: این کاروان توانست برای حدود 50 نفر از ساکنان در روستای چهارطاق خدمات ویزیت رایگان، 35 نفر خدمات پرستاری و 30 نفر از بانوان نیز خدمات مامایی ارائه دهد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ماهنشان گفت : تیم کاروان سلامت شامل پزشک عمومی، کارشناس مامایی، نسخه پیچ و پرستار بود که از صبح تا ظهر نسبت به ارائه خدمات درمانی اقدام کردند.

شکری خاطرنشان کرد: اعزام کاروان‌های سلامت به مناطق محروم از جمله طرح‌های موفق در زمینه ارائه خدمات رایگان پزشکی، آموزش روستاییان در زمینه‌های مختلف است که با استقبال عمومی مواجه شده و در تلاش هستیم تا این طرح در روستاها و دیگر مناطق دور افتاده کم برخودار شهرستان ماهنشان اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه در حاشیه برگزاری این طرح برای افراد فاقد ماسک در روستا نیز ماسک اراده دادیم، تاکید کرد: پیش از این، یک تیم کاروان سلامت در مناطق ییلاقی ماهنشان نیز اقدام به ارائه خدمات پزشکی رایگان به دامداران کرده بودند.

مشتاق ویزیت رایگان هموطنانم هستم

پزشک داوطلب جمعیت هلال احمر شهرستان ماهنشان نیز در ادامه افزود: دسترسی اهالی روستای چهارطاق به شهر و امکانات سخت است چرا که این روستا دور از شهر و مسیر صعب العبوری دارد.

زینب دائمی اظهارداشت: امروز تیم کاروان سلامت با کمک جمعیت هلال احمر شهرستان ماهنشان در روستای چهارطاق مستقر شده است.

وی یادآوری کرد: تعدادی زیادی از اهالی این روستا اعم از زن و مرد، افراد کهنسال، جوانان، نوجوانان و کودکان را به صورت رایگان ویزیت کردیم.

پزشک داوطلب جمعیت هلال احمر شهرستان ماهنشان گفت: ویزیت رایگان هموطنانم حس خوبی دارد که تمایل دارم مجدد در کاروان های سلامت برای درمان همنوعان پیشقدم باشم.

دائمی یادآوری کرد: وظیفه ای در ارائه خدمت به مردم داریم و به کمک هلال احمر می توانیم مناطق محروم را شناسایی و در حد توان در حوزه پزشکی بتوانیم به آنها خدمت رسانی کنیم.

وی، از همه هموطنان در شرایط کرونایی خواست، باید رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی گرفته و رعایت کنند چرا که شیوع این بیماری روز به روز بیشتر می شود و علی رغم اطلاع رسانی های مکرر مردم هنوز این بیماری را جدی نگرفته اند.

پزشک داوطلب جمعیت هلال احمر شهرستان ماهنشان گفت: متاسفانه رفت و آمد ها همچنان برقرار است و تنها راه قطع شیوع بیماری کرونا همکاری مردم و رعایت قرنطینه در دوره بیماری می باشد.

گفتنی است، روستای چهارطاق، در بخش انگوران واقع شده که فاصله این روستای صعب العبور با شهر دندی 23 كیلومتر و با شهر زنجان نیز حدود 90 كیلومتر فاصله دارد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

مسئولان آموزشی باید به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه مسئولان آموزشی باید در کنار همه نیروها بوده و به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند، تصریح کرد: پاکدستی و فسادستیزی نیز باید در سرلوحه کار قرار گیرد.

منتشر شده

در

توسط

مسئولان آموزشی باید به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مهدی فیاضی در آیین تودیع و معارفه مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان، اظهار کرد: یکی از موارد مورد توجه در مدیریت آموزش‌وپرورش، نگاه جامع به بیانیه گام دوم انقلاب است؛ چراکه چشم‌انداز آینده فرزندان‌مان در آن ترسیم شده است.

وی با بیان اینکه فرهنگیان قشری هستند که آینده‌سازان را تربیت می‌کنند، تصریح کرد: فرهنگیان باید مرجع الگوگیری در جامعه باشند؛ چراکه این قشر در تعامل مستقیم با کودکان و نوجوانان ما هستند و می‌توانند در شکل‌گیری شخصیتی آن‌ها نقش تاثیرگذاری داشته باشند.

این مسئول در ادامه به ضرورت تقویت شورای آموزش‌وپرورش در استان اشاره کرد و یادآور شد: جلب مشارکت نخبگان در راستای پیشبرد اهداف در آموزش‌وپرورش حائز اهمیت است و انتظار داریم در استان از این ظرفیت استفاده شود؛ در کنار آن ایجاد حلقه مدیریتی جدید و بهره‌مندی از توان فرهنگیان جوان در سمت‌های مختلف نیز کارگشا بوده و از انتظارات وزارتخانه به‌شمار می‌آید.

فیاضی همچنین با بیان اینکه مسئولان آموزشی باید در کنار همه نیروها بوده و به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند، تصریح کرد: پاکدستی و فسادستیزی نیز باید در سرلوحه کار قرار گیرد.

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش‌وپرورش به اهمیت ساماندهی هدایت تحصیلی برای رشته‌های متوازن اشاره و خاطرنشان کرد: این موضوع حائز اهمیت است باید به رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای توجه کنیم، بزرگ‌ترین مشکل ازدواج دیرهنگام، کارآفرین نبودن فرزندان ما است.

ادامه مطلب

اجتماعی

آغاز مرمت دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در زنجان

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت:دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در آزمایشگاه موزه ذوالفقاری این استان برای ثبت در سامانه جام در حال مرمت است.

منتشر شده

در

توسط

آغاز مرمت دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند اظهار داشت: دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری حاصل کاوش­های پیشین در پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه در حال مرمت، پاک‌سازی و تثبیت برای ثبت در سامانه جام است.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان اضافه کرد: این اموال فرهنگی و تاریخی طی ۶ ماه کار پژوهشی و علمی و با تشخیص لایه‌های مختلف خوردگی، برداشت لایه‌های اضافی، زدودن محصولات خوردگی و مستند نگاری در آزمایشگاه تخصصی موزه ذوالفقاری توسط متخصصین در حال مرمت است.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان زنجان است، افزود:عملیات انجام‌شده بر روی این سکه‌ها شامل پاک‌سازی سطحی، رفع گرد و غبار، پاک‌سازی شیمیایی، مکانیکی و تثبیت است.

ارجمند بیان کرد: فلزات از آن دسته آثاری هستند که وقتی از خاک خارج شوند تحت تأثیر شرایط محیطی جدید، روند خوردگی مجدد در آنها آغاز گذشته و در صورتی‌ که اقدامات مرمتی و حفاظتی انجام نگردد ممکن است دچار آسیب‌دیدگی جدید شود به همین دلیل نیاز است اقدامات حفاظت و مرمتی بر روی این آثار صورت می‌گیرد.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت:در صورت درخواست مالکان اشیای تاریخی، امکان انجام اقدامات مرمتی و حفاظتی برای این آثار در کارگاه‌های مرمتی زیر نظر اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فراهم است.

ادامه مطلب

اجتماعی

جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان برگزار می شود

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان اجرای جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان و مسئول کمیته کودک و نوجوان چهل و سومین ستاد دهه مبارک در جمع خبرنگاران با تشریح برنامه های کانون در این دهه گفت: فضا سازی، معرفی شخصیت، معرفی وقایع و سرزمین، معرفی کتاب، حفظ سوره ی فجر، نشریه نگاری، قصه گویی، سرود، شعرخوانی، شعار نویسی و چالش بهترین شعار برای دهه ی فجر سال جاری بخشی از برنامه های این دهه است.

شیرین دارایی افزود: بازدید مجازی از جمازان و مرقد مطهر بنیانگزار جمهوری اسلامی، پخش کلیپ و نمایش و جشن و جنگ های متعدد در مراکز به صورت مشارکتی با سازمانهای دیگر در۱۷ مرکز فرهنگی هنری و ۱۳ کتابخانه سیار و پستی پیش بینی شده است.

وی اظهار داشت: اجرای نمایش عروسکی کتابخانه ای کتاب نمایش در مدارس شهری و روستایی مهد کودک ها و مدارس استثنایی توسط کتابرسانان سیار شهرستان اجرا خواهد شد.

این مسئول با اشاره به قصه گویی توسط مربیان کانون پرورش فکری استان با موضوع دهه فجر تصریح کرد: ضبط قصه های رادیویی در صورت موافقت و همکاری صدای زنجان و اجرای جشن انقلاب به صورت مشارکتی توسط مراکز شماره یک ، دو و سه زنجان برای این دهه پیش بینی شده است.

دارایی خاطرنشان کرد: غبار روبی مزار شهدا و تجلیل از خانواده معزز شهدا ی انقلاب (حداقل ۲ خانواده ی معظم)، برگزاری ویژه برنامه روز فناوری فضایی در مرکز علوم و نجوم و افتتاح انجمن نجوم و مسابقات لیگ فوتبال دستی در ۳ مرکز در صورت مساعد بودن شرایط حضور اعضا و برگزاری جلسات نقد کتاب در مراکز دارای مربی ادبی با عنوان فجرانه از دیگر برنامه های این ایام است.

شیرین دارایی افزود: ویژه برنامه روز فناوری فضایی در مرکز علوم و نجوم و افتتاح انجمن نجوم برای کودکان و نوجوانان در طول دهه فجر برگزاری می شود .

وی اظهار داشت: از کتاب سپیدار( در صورت صدور مجوز و انتشار کتاب) با حضور اعضای انجمن رونمایی و تجلیل از اعضای فعال انجمن و اعضای برگزیده مهرواره ها ( همراه با جشن ۱۶ مین سالگرد انجمن ادبی سپیدار) صورت می گیرید.

ادامه مطلب

برترین ها