اجتماعی

خانه هلال کانون اصلاح و تربیت زندانهای استان زنجان افتتاح شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، سید قاسم موسوی در آیین افتتاح خانه هلال کانون اصلاح و تربیت زندانهای استان زنجان اظهار داشت: داوطلبان امدادگر هلال احمر در پایگاه های امداد و نجات 24 ساعته از تصادفات جاده ای با صحنه های دلخراش تا حوادث سیل و زلزله ای که فراگیر و همه را درگیر می کند مشغول به فعالیت هستند.

وی یادآوری کرد: از طریق خانه های هلال تعامل و ارتباط بیشتر با دستگاه های اجرایی برقرار می کنیم و در شرایط عادی جمعیت هلال احمر و سازمان زندان ها خیلی ارتباطی با هم نداشته باشند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: راه اندازی خانه هلال در کانون اصلاح و تربیت اداره کل زندانهای استان موجب می شود تا ابعاد جدیدی از برنامه ها که در سطح کشور و استان برگزار می شود را عملیاتی کنیم.

موسوی ادامه داد: 2 هزار خانواده زندانیان جامعه هدفی به شمار می روند که می توانند در فضایی در از آموزش های هلال احمر بهره مند شوند و این خانواده ها نیز از برنامه های اولویت دار اداره کل زندانهاست.

وی تصریح کرد: نماینده ای از هلال احمر نیز می توانند در کنار اداره کل زندان ها با خانواده های زندانیان در ارتباط باشند و به لحاظ آموزش های همگانی، امدادی و حمایتی تا جایی که در توان جمعیت هلال احمر باشد با استفاده از ظرفیت خیرین در برنامه های حمایتی و معیشتی نیز کمک کار این خانواده ها باشیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: هدف اصلی ما ارتقای سطح آمادگی خانواده ها در برابر حوادث و بلایاست و ما اصول هفتگانه نهضت صلیب سرخ و هلال احمر را عملیاتی می کنیم.

موسوی تاکید کرد: با راه اندازی خانه هلال در کانون اصلاح و تربیت اداره کل زندان ها تعداد این خانه ها در سطح استان زنجان به 215 باب می رسد که از طریق این مراکز آموزش های هلال احمر را توسعه می دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا