اجتماعی

حمایت مالی از زوج‌های نابارور به منظور تحقق جوانی جمعیت

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با تاکید بر اولویت درمان زوج‌های نابارور توسط بیمه سلامت، گفت: براساس قانون، پرداخت 90درصد از هزینه‌های درمانی این زوج‌ها بر عهده بیمه‌ها قرار داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،یعقوب شیویاری در شورای اطلاع رسانی اداره کل بیمه سلامت استان زنجان، اظهار داشت: بیمه سلامت به 55درصد از جمعیت استان خدمات ارائه می‌دهد. خدمات این بیمه در قالب پنج صندوق ارائه می‌شود و یک صندوق با نام بیمه بیماران خاص و صعب‌العلاج نیز به تازگی به این سازمان افزوده شده است.

وی با تاکید بر اولویت درمان زوج‌های نابارور توسط بیمه سلامت، گفت: براساس قانون، پرداخت 90درصد از هزینه‌های درمانی این زوج‌ها بر عهده بیمه‌ها قرار داده شده است؛ از این‌رو این زوج‌ها در صورت دریافت درمان از 130مرکز ناباروری در سطح کشور، می‌توانند از خدمات این بیمه استفاده کنند به این صورت که اگر خدمات را از خارج از استان دریافت کنند خسارت متفرقه هم می‌گیرند. مرکز درمان ناباروری در زنجان یکی از مراکز با درصد موفقیت قابل توجه است.

این مسئول با اشاره به انعقاد قرارداد با ماماهای شاغل در سطح استان، خاطرنشان کرد: ماماها در صورت تمایل می‌توانند با این بیمه قرارداد امضا کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان به تحت پوشش100 درصدی بیمه سلامت با  تمامی داروخانه ها ،موسسات درمانی  و آزمایشگاه های استان اشاره کرد و گفت: به منظور راحتی بیمه شدگان از مزایای بیمه برخی از پزشکان که طرف قرار داد این سازمان نبودند طی مکاتبات انجام شده در تلاشیم که با این پزشکان نیز  قرارداد بسته شود.

شیویاری با اشاره به اینکه بیش از 900 بیمار خاص در زنجان تحت پوشش بیمه هستند، بیان کرد: در سال‌جاری طبق مصبوبه مجلس شورای اسلامی ارائه خدمات ویژه به بیماران صعب‌العلاج صورت گرفته که در این راستا مبلغ 5هزار میلیارد تومان براساس جمعیت و مراجعات هر بخش احصا شده است که با توجه به این دستورالعمل در خدمت این افراد هستیم. 

وی با بیان اینکه صندوق بیماران خاص و صعب‌العلاج در استان زنجان برای بیماران خاص و صعب‌العلاج تشکیل شده است تصریح کرد: 5درصد از کل اعتبار تخصیص یافته به 107بیمار خاص و صعب العلاج جهت مساعدت در هزینه های درمانی در نظر گرفته شده است که تاکنون یک میلیارد و 150میلیون اعتبار در مرحله اول برای این صندوق تخصیص یافته است که به مرور قابل افزایش است.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان عنوان کرد: بیش از 150میلیون تومان تا به امروز برای 34پرونده بررسی شده برای هرینه های درمانی بیماران واریز شده است .

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا