سیاست

حمایت جدی دولت نسبت به بیش از 7 هزار شرکت دانش‌بنیان فعال

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه بیش از ۷ هزار شرکت دانش‌بنیان فعال در کشور مورد حمایت جدی دولت هستند، گفت: در گذشته چون  سود عده‌ای در واردات بود با سنگ اندازه مانع پیشرفت این شرکت‌ها شدند ، اما در دولت سیزدهم بازدید از این شرکت‌ها در اولویت  رئیس جمهور در سفرهای استانی است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد حسینی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته زنجان با اشاره به اینکه سیاست همکاری و تعامل با کشورهای همسایه بطور مرتب در حال انجام است، اظهار داشت: خوشبختانه با وجود اینکه در دولت سیزدهم مقدمات ارتباط با کشورهای همسایه فراهم شده است این تعامل اما، هرگز نباید به معنای التماس  تلقی شود .

وی با تاکید بر اینکه برای بسیاری از تولیدات ما در کشورهای دیگر به خصوص کشورهای همسایه، بازار خوبی وجود  دارد تصریح کرد:  آنها مشتاق تولیدات ما هستند و ما نیز باید آنها را فعال کنیم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور از امضاء بالغ بر ۲۲۰ سند و توافقنامه با کشورهای دیگر خبر داد و گفت:  رئیس‌جمهور نیز پیگیر اجرای مفاد آنها است که در خنثی سازی تحریم‌ها موثر است.

حسینی با بیان اینکه  قصد دشمنان منزوی کردن کشور ما بود  افزود: اما در حال حاضر شاهد هستند  که ما با بیشتر کشورها از جمله کشورهای همسایه در تعامل و ارتباط هستیم.

وی تصریح کرد: اگر آمریکا و کشورهای اروپایی به ویژه در حال حاضر که اروپا به دلیل جنگ روسیه و اوکراین، تحت فشار است، عقلانیت به خرج دهند برای ما و خودشان  منفعت خواهد داشت.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس با بیان اینکه حتی اگر توافق هم حاصل نشود ما  نمیتوانیم سربلندی و عزت خود را نادیده گرفته  و هرچه آنها گفتند عمل کنیم‌، اظهارداشت: ما آمادگی لازم برای  هر 2 حالت توافق و عدم توافق  را داریم  و وظایف هر دستگاه مشخص شده و کشور کار خود را انجام می‌دهد.

حسینی با تاکید بر اینکه  در کشور ما بن بست  وجود ندارد و باید مرحله به مرحله از بحران‌ها عبور کنیم گفت: با هدایت رهبری، پای کار بودن  دولت و پشتیبانی مردم می توان به توسعه و پیشرفت کشور کمک کرد.

وی با اشاره به  اینکه  نگاه دولت به کل کشور، نگاه جامع است اظهارداشت: رئیس جمهور بر پیگیری مصوبات استان ها در جهت کنترل و  کاهش تورم در کشور تاکید دارد .

معاون رئیس جمهور در امور مجلس به گذشت  بیش از یک سال از آغاز به کار دولت سیزدهم اشاره کرد و  گفت:  در شرایطی دولت جدید را تحویل گرفتیم که  با بحران های جدی و اعتراض های گسترده مردمی مواجه بودیم  رئیس جمهور اما  بر این باور است  که برای حل مشکلات، باید  در دل مشکلات رفت.

حسینی  با بیان اینکه ، تاکید رئیس جمهور بر ارائه  فهرستی از اقدامات انجام شده به مردم است  و  نه اقداماتی که در آینده انجام خواهد شد، افزود: در سفر به همه استان ها ، اولویت ها و مصوبات مشخص شد و اگر هم در  مواردی با مشکل مواجه شدیم  آن را صادقانه با مردم در میان می‌گذاریم.

با همت بالا و کم نظیر رئیس جمهور کارها به خوبی در حال انجام است

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه همت بالای رئیس جمهور  بسیار کم نظیر است و کارها به خوبی در حال انجام است گفت با وجود اینکه  در شرایطی سختی کار را شروع کردیم و در چنین شرایطی باید کسری بودجه را جبران  و بدهی ها را هم ماهانه تسویه کنیم .

حسینی با اشاره به اینکه با گذشت  تنها یک سال از آغازبه کار دولت، نه تنها هزینه‌های جاری به موقع پرداخت می‌شود، خاطرنشان کرد: در سال گذشته  ، ۲۰ درصد از اعتبارات کشور به مسائل عمرانی اختصاص یافته و صدها مرکز تولیدی تعطیل و  نیمه تعطیل به چرخه تولید بازگشته است.

وی از ایجاد سازوکار در ریاست جمهوری برای احیاء و حمایت از واحدهای تولیدی خبرداد و گفت: روز گذشته توافقنامه ای به امضاء معاون اول رئیس جمهور رسید که بر  براساس آن، یک هزار و ۵۰۰ مرکز اقتصادی و تولیدی دوباره راه اندازی شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه  انجام بعضی از اقدامات ریسک پذیر  هزینه‌های مضاعفی  بر کشور تحمیل کرد، اظهارداشت: رتبه بندی معلمان و نیز  افزایش حقوق بازنشستگان از جمله آن اقدامات بودکه  بار مالی زیادی داشت  اما دولت آن را پذیرفت و مدیریت کرد.

حسینی با تاکید بر اینکه قرار نیست همه درامدها را صرف مصارف روزمره کنیم، بلکه باید سرمایه گذاری نیز صورت گیرد افزود:  سرمایه گذاران داخلی، صنایع، معادن و بنگاه های بزرگ با تعامل و همراهی یکدیگر در حال  سرمایه گذاری  ۴۸ پروژه پیشران  بااعتبار ۱۷ میلیارد دلار با هدف ایجاد  تولید و اشتغال در کشور هستند.

  انباشت  مطالبات در  حوزه مسکن ناشی از کم کاری در گذشته است

وی به حوزه مسکن  هم اشاره کرد و گفت: مسکن یک نیاز اساسی است و در یک دهه گذشته باید سالانه  نزدیک به یک میلیون مسکن در کشور ساخته می شد اما با کم کاری در این حوزه مطالبات روی هم انباشته شده  است.

 معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه دولت سیزدهم قصد دارد در طول چهار سال  خدمت دولت،  با ساخت چهار میلیون مسکن برخی از کمبودها  را جبران کند افزود: با توجه به اینکه بسیاری از مشاغل وابسته به صنعت مسکن است، ساخت و ساز در حوزه مسکن علاوه بر تامین نیاز های این بخش،  باعث اشتغالزایی هم می شود.

حسینی با اشاره به حوزه کشاورزی هم تصریح کرد:  کم آبی  در استان‌های مختلف جز دغدغه های دولت است و خود را ملزم کرده که با راهکارهای مختلف کمبود آب را جبران کند.

وی البته این را هم گفت که  تغییرات آب و هوایی و کمبود آب فقط مختص کشور ما نیست و همه دنیا  از جمله قاره اروپای سرسبز هم با کم‌آبی  مواجه است  و باید راهکارهای اساسی مانند نحوه درست  استفاده از آب،  آبیاری، تغییر  کشت به سمت بهینه  ایجاد شود.

وی از احیاء صدها کارخانه تعطیل و  نیمه تعطیل  با حمایت دولت خبر داد و افزود:  ضعف مدیریت در دهه‌های گذشته و سوء استفاده برخی مسئولان و واگذاری‌های غیر اصولی به بخش خصوصی باعث تعطیلی بسیاری از واحدهای صنعتی شده بود.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه بیش از ۷ هزار شرکت دانش‌بنیان فعال در کشور مورد حمایت جدی دولت هستند، گفت: در گذشته چون  سود عده‌ای در واردات بود با سنگ اندازه مانع پیشرفت این شرکت‌ها شدند ، اما در دولت سیزدهم بازدید از این شرکت‌ها در اولویت  رئیس جمهور در سفرهای استانی است.

حسینی به عزاداری مردم زنجان در هشتم محرم  نیز اشاره کرد و افزود:  اجتماع باشکوه یوم العباس زنجانی ها  در کشور شهره آفاق است و عشق و ارادت آنها به حضرت عباس  همه را مبهوت می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا