فرهنگی

حضور 297 زنجانی در مسابقات قرآن اوقاف

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت‌الاسلام سید موسی موسوی گفت: ثبت نام در چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن اوقاف و امور خیریه از ۱۳ اردیبهشت ماه آغاز شده و تاکنون ۲۹۷نفر از استان زنجان برای حضور در این رقابت‌ها در سامانه نام‌نویسی کردند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین ثبت‌نام کنندگان با ۱۱۸ نفر مربوط به شهرستان خدابنده است، ابراز کرد: تاکنون از شهرستان زنجان ۹۹ نفر ، شهرستان طارم ۲۹ نفر، شهرستان ابهر ۲۸ نفر ، خرمدره ۱۳ نفر برای شرکت در مسابقات قرآن اوقاف ثبت‌نام کردند .

موسوی با بیان اینکه متاسفانه آمار شرکت در شهرستانهای ایجرود ، سلطانیه و ماهنشان هنوز پایینتر از ۱۰ نفر است ،تصریح کرد: باید مسئولین و قرآنیان همه شهرستانها ، بخصوص شهرستانهای اخیر تلاش خود را برای استقبال جامعه قرآنی و عموم مخاطبان از این مسابقات ، مضاعف و چند برابر نمایند تا بتوانیم به کمک الهی ، با تبلیغات گسترده و هم افزایی مناسب ، آمار خوبی را در سطح شرکت کنندگان این مسابقات کسب نماییم .

این مسئول با اشاره به افزایش کمیت و استقبال مناسب و بالا ازاین مسابقات و تعداد ثبت نام بیشتر در آن خود یک عامل مهم در افزایش کیفیت مسابقات خواهد بود خاطر نشان کرد: بالطبع وظیفه ما را در برگزاری هرچه بهتر مسابقات سنگین تر می کند.

این مسئول با اشاره به اینکه ثبت‌نام در چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اوقاف و امور خیریه از فقط از طریق سایت www.quraniran.ir امکان پذیر است، تصریح کرد: افراد بالای ۱۸ سال تنها تا ۱۳ خردادماه جاری فرصت دارند در این سامانه مسابقات ثبت‌نام کنند و این مهلت تمدید نخواهد شد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان بیان کرد: این مسابقات در رشته‌های حفظ، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، اذان، دعا خوانی، تفسیر عمومی، همخوانی و همسرایی قرآن کریم برگزار می‌شود و همه شرکت کنندگان در کلیه رشته ها می توانند در رشته تفسیر نیز شرکت نمایند و لازم به ذکر است این مسابقات معتبرترین مسابقات قرآنی در سطح کشور در سه سطح مقدماتی، استانی و کشوری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا