با ما همراه باشید

اجتماعی

حضور فرهنگیان در کلاس درس در گرو تزریق واکسن کروناست

استاندار زنجان گفت: حضور فرهنگیان زنجانی از مهر امسال در گرو تزریق ۲ دُز واکسن کرونا است.

منتشر شده

در

حضور فرهنگیان در کلاس درس در گرو تزریق واکسن کروناست

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح الله حقیقی  در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با اشاره به موضوع واکسیناسیون در استان اظهار داشت: در زمان حاضر واکسیناسیون بصورت هوشمند انجام می شود و این در حالی است که با توجه به ذخایر خوب واکسن، مدیریت خوبی نیز در این حوزه حاکم است.

وی با بیان اینکه طبق برنامه، واکسیناسیون گروه‌های خاص استان نیز انجام شده است، تصریح کرد: اماکن سیار، تجمیعی در واحدهای تولیدی به غیر از اماکن ثابت ایجاد شده است تا روند واکسیناسیون شتاب بیشتری داشته باشد که نتایج کنونی نیز بیانگر این امر مهم است.

استاندار زنجان با بیان اینکه تزریق واکسن به دانش آموزان ۱۸ ساله زنجانی نیز آغاز شده است، گفت: این کار با توجه به ثبت نام در سامانه سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می شود و سپس برای نوبت دهی و فراخوان برای تزریق انجام می شود.

مقام عالی استان با تاکید بر اینکه در صورت رعایت پروتکل های بهداشتی به میزان کافی و استفاده از ماسک روند کاهش بیماری در استان شکل مطلوب تری می یابد ادامه داد: تزریق واکسن به منزله پیشگیری از مرگ و میرهایی کرونایی است و به معنای عدم ابتلا نیست و با رعایت ۴۲ درصدی پروتکل های بهداشتی نمی توان به نتیجه مطلوب رسید.

وی با اشاره به اینکه از آحاد جامعه انتظار می رود در این حوزه یاریگر مسوولان استانی و تحقق برنامه های کرونایی باشند، اضافه کرد: بر این اساس فرهنگیان زنجانی نیز باید نسبت به تزریق دُز دوم واکسن اهتمام بیشتری داشته باشند تا بازگشایی مدارس به نحو خوبی انجام شود.

حقیقی با تاکید بر اینکه حضور فرهنگیان زنجانی از مهر امسال در گرو تزریق ۲ دُز واکسن کرونا است، افزود: هیچ منعی در تزریق دز دوم واکسن فرهنگیان وجود نداشته و بر این مبنا آموزش و پرورش استان در اطلاع رسانی لازم را انجام داده و از طرفی مراکز تجمیعی این اداره کل در زنجان و مراکز شهرستان ها از امروز/ یکشنبه/ فعالیت خود را از سر می گیرند.

استاندار زنجان گفت: آموزش و پرورش استان، شهرستان ها و فرمانداری ها جلساتی را به همین منظور تشکل دهند تا موضوع مهم تزریق دُز دوم واکسن فرهنگیان استان به دقت رصد شود تا مشکلی به وجود نیاید.

وی در ادامه با اشاره به موضوع اربعین حسینی نیز گفت: برگزاری مراسم در استان نیز طبق چارچوب قانون انجام خواهد شد، در این میان هیچ فردی حق ندارد، بصورت خودسر تجمعات برگزار کند که دستور العمل ابلاغی نیز به سازمان تبلیغات اسلامی اعلام شده است.

نماینده عالی دولت در استان در خصوص بازگشایی دانشگاهها نیز خاطرنشان کرد: انتظار بر این است طبق برنامه مبنی بر بازگشایی ها، در موعد مقرر بسترهای بهداشتی و پروتکل های آن مهیا شود که تحقق این امر مهم نیز منوط به تاییدیه معاونت بهداشتی، دانشگاه علوم پزشکی استان است.

وی با تاکید بر اینکه شرط حضور دانشجویان غیربومی در دانشگاههای استان تزریق ۲ دُز واکسن کرونا است، گفت: روسای دانشگاهها در این خصوص اطلاع رسانی کرده و از طرفی دانشگاه علوم پزشکی استان از میزان درصد واکسیناسیون کارمندان زنجانی گزارش ارائه کند.

حقیقی، با اشاره به بازگشایی مدارس و دانشگاههای استان اضافه کرد: در این خصوص بصورت مجازی سایتی راه اندازی شود و تمامی دانش آموزان و مسوولان بهداشتی به عنوان سفیر سلامت عضو شوند که دانشگاه زنجان به عنوان مرجع همین کار را انجام دهد.

وی، با بیان اینکه فرمانداران استان در پوشش بهتر واکسیناسیون اهتمام بیشتری داشته باشند، اظهار داشت: در این خصوص فرمانداران شهرهای زنجان، طارم، ایجرود، ابهر، خرمدره، ماهنشان، سلطانیه و خدابنده جدیت بیشتری داشته باشند و وضعیت مناطق سیاه را به خوب تبدیل کنند.

استاندار زنجان همچنین به روند نزولی پیک پنجم در استان اشاره کرد و گفت: زنجان تنها استان در کشور بود که پیک پنجم آن نسبت به پیک چهارم کاهشی بوده است.

حقیقی خاطرنشان کرد: این استان در مقایسه با استان های دیگر چهار هفته دیرتر وارد پیک پنجم شد که خارج شدن از این مرحله نیز یک هفته دیرتر با فوت و ابتلای کمتر به وقوع پیوست.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

افتخار آفرینی دانش آموزان استان زنجان در المپیاد های علمی کشور

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان از افتخار آفرینی دانش آموزان استان زنجان در المپیاد های علمی کشور خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

افتخار آفرینی دانش آموزان استان زنجان در المپیاد های علمی کشور

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، حسن مظفری  با اشاره به اعلام نتایج در المپیاد های علمی کشور گفت : پنج نفر از دانش آموزان استان زنجان جز نفرات برتر در المپیاد های علمی کشور 1400 شدند .

مظفری در ادامه افزود : حسین تیموری در المپیاد شیمی و آرین قاسملو در المپیاد زیست مدال طلای را کسب کردند و محمد مهدی زارعی در المپیاد ادبی و آرین کرمی در المپیاد شیمی مدال نقره را از آن خود نمودند و امیر رضا شریفی نیز موفق به کسب مدال برنز المپیاد جغرافیا شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان تصریح کرد : امیر رضا تمجیدی دانش آموز پایه دهم نیز به باشگاه دانش پژوهان جوان در «المپیاد آزمایشی ریاضی» راه یافت و تمامی دانش آموزان نام برده از دبیرستان شهید بهشتی 2 زنجان در این المپیاد حضور داشتند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات معلمین و جامعه فرهنگی استان در کسب این افتخار بزرگ ، این موفقیت را به قشر فرهنگی و دانش آموزی استان و خانواده های این دانش آموزان تبریک گفت.

ادامه مطلب

اجتماعی

کاهش 40 درصدی بارش ها نسبت به سال آبی قبل

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان گفت:نسبت به سال آبی قبل، شاهد 40 درصدی کاهش بارش ها در استان هستیم

منتشر شده

در

توسط

کاهش 40 درصدی بارش ها نسبت به سال آبی قبل

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،اسماعیل افشاری با اشاره به کاهش ۷۰ درصدی آب ورودی به پشت سدها و متوسط آب رودخانه ها و کاهش 40 درصدی بارشها نسبت به سال ۹۸-۹۹ اظهار داشت: این کاهش باعث از دست دادن دو سوم آبهای سطحی گردیده است و چون منبع تولید آب در اثر بارشها میباشد که بصورت روان آب و آب زیرزمینی در می آید لذا با افت آبهای زیرزمینی مواجه هستیم.

وی در  ادامه با تاکید بر افت سالانه 70 سانتی متری سطح آبهای زیرزمینی گفت: در دو سال آبی پر آب ۹۷ و۹۸شاهد بهبود وضعیت منابع آبی  بودیم که امیدوار کننده بود ولی در خشکسالی سالهای اخیر ۲ برابر افت های سالیانه را شاهد هستیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان افزود:سالانه تقریبا ۱۰۰ میلیون اضافه برداشت از سفره های آب زیرزمینی داشتیم ولیکن مصرف امسال به ۲۲۰ میلیون متر مکعب رسیده است که تقریبا ۲ برابر میانگین مصرف سالیانه است و این امر موجبات فرو نشست دشتها و خسارت وارده به زیرساخت ها اعم از راه آهن ها و جاده ها و۰۰۰ را فراهم می سازد.

وی ابراز امیدواری کرد که در شرایط خشکسالی ،با برنامه‌ریزی و مصرف درست و برداشت حداقل از سفره های آب زیرزمینی ، برای نسل های آینده آب مطمئنی تامین گردد.

این مقام مسئول در بحث چاه های محفوره در دشت ها نیز اینگونه بیان داشت: که دشت ابهر وضعیت بهتری را را نسبت به دشتهای زنجان و سلطانیه دارد و دلیل آن نصب 80 درصدی کنتورهای هوشمند توسط کشاورزان  منطقه و انسداد چاه های غیر مجاز طبق برنامه در این دشت می باشد.

دبیر شورای حفاظت از منابع آب استان در موضوع انسداد چاه های غیرمجاز تصریح کرد : با هماهنگی دادگستری استان و بر اساس رای های صادره کمیسیون آبهای زیرزمینی، انسداد چاهها ی غیرمجاز ، بتدریج اجرایی می گردد.

اسماعیل افشاری، در بخشی دیگر به بحث معیشت و اشتغال مردم پرداخت و خاطر نشان کرد: که در برنامه انسداد چاهها ، باید تدابیر خاصی اندیشیده شود و پروژه های دیگر همزمان با این موضوع اجرایی شوند از جمله بحث الگوی کشت که در واقع پرهیز از کشت محصولات پرآب طلب و جایگزین کردن محصولات کم آب طلب و درآمد زا برای کشاورزان است باید همه جانبه مورد بررسی قرار گیرد و در خصوص بازار فروش زنجیره های تولید و خرید تضمینی برنامه ریزی گردد.

افشاری در خصوص حق آبه های استان نیز تاکید کرد: در حوضه  آب سفید رود ۸ استان درگیر هستند شاخص تعریف شده  برای آن باید عدالت محور باشد.

رئیس هیئت مدیره شرکت آب منطقه ای زنجان ادامه داد:کمبود آب فصل تابستان که در اکثر شهرستانها  از جمله طارم مشاهده میشود،  در حال برنامه ریزی است تا با تنظیم آب موجود استان، تأمین آب مطمئن و پایدار جهت کشت مطمئن صورت گیرد و برای این کار نیاز به تکمیل سدها و سرمایه گذاری در آنها می باشد و سد” آیدوقموش ” جهت تامین آب موقت برای باغات زیتون این منطقه از قزل اوزن در نظر گرفته شده است.

ادامه مطلب

اجتماعی

داشتن آمار و اطلاعات صحیح امری بدیهی است

مدیر کل ثبت احوال استان زنجان گفت: بدون شک برای برنامه‌ریزی بهینه و کارآمد؛ داشتن آمار و اطلاعات صحیح امری بدیهی است.

منتشر شده

در

توسط

داشتن آمار و اطلاعات صحیح امری بدیهی است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید علی شفیعی اظهار داشت:یکم آبان ماه در تقویم به نام روز ملی آمار و برنامه ریزی نامگذاری شده است، این امر بار دیگر اهمیت علم آمار جهت توسعه زندگی را برای مردم و مسئولان یادآور می‌شود.

وی افزود: هر نهاد و سازمانی جهت برنامه‌ریزی و نظم بخشیدن به امور داخلی و ارائه بهتر وظایف خود نیاز به وسیله ای دارد تا موفق عمل کند و این نیاز همانا تهیه و تنظیم آمار است.

مدیر کل ثبت احوال استان زنجان با تاکید بر اینکه مستند سازی سوابق آمارهای رسمی و پرسشنامه ها و نتایج طرح های آماری رسمی مربوط به گذشته علاوه بر آنکه به روشنتر شدن حافظه تاریخی هر ملت نسبت به گذشته خویش کمک می‌نماید تصریح کرد:این امر می‌تواند برای برنامه ریزان و سیاستگذاران با شبیه سازی شرایط اجتماعی و اقتصادی گذشته آثار برنامه ها و سیاست های دردست اجرا را پیش بینی نماید از این رو شناخت گذشته دارای اهمیتی برابر با شناخت وضیعت حاضر است.

شفیعی با بیان اینکه امروزه دانایی بشر منوط به داده‌ها و اطلاعاتی است که ماهیت سمت و سوی حرکت بشر را به سوی تعالی تغییر می­ دهند؛عنوان کرد: عصر فرا روی ما که همانا عصر اطلاعات نامیده می‌شود و بدون کوچکترین تردیدی می­‌توان اذعان نمود که در دنیای امروز یکی از شاخص­های ارزیابی توسعه و برنامه ریزی کشورها داشتن نظام و فرایند کمی و کیفی فعالیت‌های آماری است.

وی گفت:علاوه براین برنامه‌ریزی یکی از اولویت‌هایی است که هم در زندگی شخصی و هم در زندگی اجتماعی و توسعه و پیشرفت کشورها نقش به سزایی دارد. این مهم در آیات و روایات دینی و اسلامی ما نیز به خوبی بیان و برآن تاکید گردیده است. حضرت امیرالمومنین امام علی (ع) می فرمایند: ” قِوامُ العَیشِ حُسنُ التَّقدِیرِ و مِلاکُهُ حُسنُ التَّدبیرِ” پایداری زندگی به برنامه ‏ریزی درست و وسیله رسیدن به آن ، مدیریّت صحیح است.

 مدیر کل ثبت احوال استان زنجان با بیان اینکه بدون شک برای برنامه‌ریزی بهینه و کارآمد؛ داشتن آمار و اطلاعات صحیح امری بدیهی استخاطر نشان کرد  براین اساس، کسب آمار و داده های اطلاعاتی برای همگان به ویژه برنامه‌ریزان و مدیران رده بالا در تمامی جوامع بسیار ارزشمند و انکار ناپذیر است

ادامه مطلب

برترین ها