با ما همراه باشید

سیاست

حضور حداکثری ملت ایران در تمامی عرصه ها دشمنان را به ناکامی کشاند

استاندار زنجان گفت: ملت ایران در برهه های مختلف ثابت کرده اند که در صحنه هستند و با این اقدام همواره برنامه و توطئه های دشمنان را ناکام گذاشته اند که انتخاباتهای پیش رو نیز با همین شکوه و عظمت برگزار خواهد شد.

منتشر شده

در

حضور حداکثری ملت ایران در تمامی عرصه ها دشمنان را به ناکامی کشاند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح الله حقیقی با اشاره به اینکه انتخابات بزرگترین صحنه قدرت، قوت و اقتدار مردم است اظهار داشت: این مهم موجب اتحاد می شود و باید همانند دوره های گذشته بدون هیچ گونه مشکلی از سوی مجریان و ناظران برگزار و مورد تایید قرار گیرد.

وی اضافه کرد: برگزاری انتخابات سالم همواره همکاری تنگاتنگ بین نظارت و اجر را می طلبد و هر فردی باید در این جریان به وظیفه خود عمل کند و این درحالی است که جهان به این رخداد مهم چشم دوخته و همه تبلیغات خود را برای حضور حداقلی مردم در آن به کار بسته است.

این مقام مسئول گفت: در انتخابات شوراهای شهر و روستا و ریاست جمهوری اقبال مردم بسوی هر فردی بود، باید امانتداری کرد، مهم حماسه مشارکت قشرهای مختلف مردمی است.

استاندار با اشاره به اینکه با تشکیل شورا بخشی از  امور مردم به خود آنان سپرده شده است، گفت: با شکل گیری شوراها در ادوار مختلف مشکلات به تدریج کمتر شده است.

وی اظهار داشت: طی هشت سال گذشته دولت تدبیر و امید، اقدامات شوراهای شهر و روستا موجب گشایش امور شده و بر این مبنا می توان گفت تلاش شوراها، شهرداران و دهیاران قابل قبول بوده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه بنا به گفته معان عمرانی استاندار هیچ شهری در استان بدون طرح تفضیلی جامع نیست که اقدامی مهم محسوب می شود، ادامه داد: شاکله آینده نگری، طراحی و برنامه ریزی بر تصمیم سازی بر اساس طرح تفصیلی است که با همکاری شورای شهر، شهرداران و فرمانداران نظامند شده است.

وی با اشاره به اینکه هر وقت شوراها بجای سیاسی کاری در حیطه کاری خود مشغول شدند، موفق عمل کرده اند، اظهار داشت: قاطبه  شوراها چنین وضعیتی داشتند و در این میان بروز اتفاقاتی در یک مجموعه طبیعی بوده و در مجموع فعالیتها نتایج خوبی داشته است.

استاندار زنجان  همچنین با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در وضعیت کرونایی گفت: بی توجهی به این موارد مشکلاتی ایجاد می کند و در این میان واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال این هفته به پایان می رسد و برای گروه سنی ۷۵ سال به بالا نیز از هفته آینده آغاز خواهد شد.

وی در خصوص بحث خشکسالی و کاهش بارندگی ها در استان نیز گفت: بارندگی های استان بالای ۳۰ درصد کاهش نشان می دهد که در میانه جدول کشوری هستیم و بر این مبنا باید در مدیریت بهینه آب به ویژه الگوی کشت بصورت آبیاری نوین و نکات اعلامی جهاد کشاورزی عمل کرد.

استاندار زنجان لزوم همکاری‌های بین بخشی در مصرف آب به ویژه در زمینه آبهای زیرزمینی و سطحی را یادآوری و خاطرنشان کرد: این مهم نیازمند توجه بیشتر بوده و آبرسانی به روستاها نیز همکاری های بیش از پیش را می طلبد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیاست

در اسرع وقت به تعهدات خود عمل میکنیم تا مردم از برکات سفر ریاست جمهوری بهره مند شوند

استاندار زنجان گفت:با تمام انرژی در اسرع وقت به تعهدات خود عمل میکنیم تا مردم از برکات این سفر بهره مند شوند و در روزهای آینده نیز گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های پیش بینی شده برای سال آینده بر اساس بودجه تخصیصی به استان و تغییرات آن به مردم استان ارائه خواهم نمود تا مردم از نزدیک در جریان روند برنامه ها قرار گیرند.

منتشر شده

در

توسط

در اسرع وقت به تعهدات خود عمل میکنیم تا مردم از برکات سفر ریاست جمهوری بهره مند شوند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در نخستین گفتگوی زنده خود با مردم در صفحه فضای مجازی خود ضمن تشریح دستاوردها و مصوبات سفر اخیر ریاست جمهوری و جمعی از اعضای هیئت دولت به استان زنجان،  توضیح داد: پیش از انجام این سفر با جلسات چانه زنی فشرده و سنگین در تهران با حضور معاون اول رئیس جمهور، تعدادی از وزرا و معاونین ایشان، فضای اجتماعی و سیاسی استان زنجان و نیازمندهای این استان در حوزه های مختلف به همراه اولویت ها و پروژه های مهم بررسی و با تاکید بر اتمام طرح های نیمه تمام، همه موارد برای تصویب نهایی آماده شد.

وی با اشاره به اینکه مواردی هم حین سفر تعیین شد، ادامه داد: این هفته با امضای رئیس جمهوری، توافقات انجام شده و اقدامات در تهران نهایی می شود تا از این پس فعالیت های استان شتاب بیشتری گیرد.

استاندار زنجان افزود: از طریق سامانه اطلاع رسانی در طول این سفر بالغ بر 50 هزار درخواست مردمی دریافت و واصل شده و پیش بینی می شود برخی از فرایندها و مطالبات مردم که نیازمند انجام فرایند قضائی و یا تخصیص بودجه است تا سال آینده عملیاتی شود.

مقام عالی استان در خصوص طرح های مصوب و اعتبارات تخصیص یافته به استان زنجان گفت: برای 90 توافق انجام شده 4 هزار و 800 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است که طی دو سال آینده تخصیص خواهد یافت و علاوه بر این،  5 هزار و 500 میلیارد تومان نیز اعتبار برای رشد و تکمیل پروژه های سرمایه گذاری استان نیاز هست تا منجر به راه اندازی و اشتغالزایی شود.

 

وی مخاطره اول استان را مسئله آب دانست که باید امسال تدبیر لازم برای آنها اندیشیده شود و تصریح داشت: از محل ماده قانونی 56 که بانکها با تعهد دولت پشتیبانی مالی پروژه را انجام می دهند، برای تکمیل سد مراش 277 میلیارد تومان و برای سد بلوبین 183 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته که بتوان آنها را طی دو سال آینده بطور کامل دریافت نمود و آنها را به حد آبگیری رساند.

استاندار زنجان افزود: برای آبرسانی به دندی و روستاهای اطراف آن 100 میلیارد تومان در نظر گرفته شده که تا نیمه سال آینده اجرا خواهند شد.

وی در ادامه اعلام کرد: برای تامین مطالبات سطوح معیشتی نیز رقم چشمگیر 150 میلیارد تومان اخذ می شود که با مسئولیت وزارت جهاد کشاورزی به پروژه های لازم تخصیص خواهد یافت.

افشارچی همچنین در حوزه راه از تعیین تخصیص اعتبار 800 میلیارد تومانی برای تکمیل قطعه آخر پروژه دو خطه کردن راه آهن زنجان-قزوین خبر داد و گفت: با رایزنی های انجام شده در تلاش برای رفع مشکل اجتماعی این طرح در تاکستان هستیم و نیز 350 میلیارد تومان نیز توافق برای تکمیل قطعات باقیمانده از باند دوم راه کبودرآهنگ انجام شده است.

استاندار زنجان با اعلام این مطلب که برای تکمیل مسیر اصلی منجیل به سه راهی طارم نیز 125 میلیارد تومان و بالغ بر 50 میلیارد تومان برای رفع نقاط حادثه خیز زنجان در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت حوزه خدمات و با عنایت به اینکه بخشی از هدف ما افزایش سهم حوزه خدمات در تولید ناخالص ملی است، لذا برای دستیابی به این هدف 150 میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت های حوزه میراث فرهنگی و گردشگری استان طی دو سال آتی پیش بینی شد و تخصیص خواهد یافت.

وی اضافه کرد: در حوزه بهداشت و درمان، در راستای تکمیل و راه اندازی کلینیک شهرستان های ابهر و خرمدره 10 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد و 30 میلیارد تومان نیز از سوی وزارت بهداشت تخصیص خواهد یافت. برای تکمیل مرکز تشخیص و درمان روانپزشکی خیرساز حاج رجبعلی مقدم 50 میلیارد تومان و نیز 40 میلیارد تومان برای تجهیز بیمارستان خیرساز 147 تخت خوابی ولیعصر(عج) زنجان در نظر گرفته شد.

با اعلام استاندار زنجان در این گفتگوی زنده: برای تکمیل پروژه های در دست اجرای گازرسانی به 38 روستای استان 104 میلیارد تومان در نظر گرفته شد که امیدواریم در اسرع وقت به نتیجه برسد.

مدیرعالی اجرایی استان ادامه داد: برای پروژه های حوزه عمران شهری 50 میلیارد تومان و برای تکمیل سامانه های نوین آبیاری در بخش کشاورزی هم 100 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی و در راستای تکمیل طرح های آبخیزداری و آبخوانداری سطح استان 100 میلیارد تومان در نظر گرفته شده تا بتواند با ارتقاء بهره وری این حوزه از دغدغه کمبود آب استان بکاهد.

به گفته استاندار زنجان؛ مقادیری هم به ارائه تسهیلات قرض الحسنه و تامین جهیزیه افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی در نظر گرفته شده که پس از ابلاغ و تخصیص، به دست متقاضیان خواهد رسید.

وی تاکید کرد: با تمام انرژی در اسرع وقت به تعهدات خود عمل میکنیم تا مردم از برکات این سفر بهره مند شوند و در روزهای آینده نیز گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های پیش بینی شده برای سال آینده بر اساس بودجه تخصیصی به استان و تغییرات آن به مردم استان ارائه خواهم نمود تا مردم از نزدیک در جریان روند برنامه ها قرار گیرند.

ادامه مطلب

سیاست

دولت سیزدهم دولتی فراجناحی است

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان با بیان اینکه دولت سیزدهم دولتی فراجناحی است، گفت: هدف دولت خدمت به مردم و جلب رضایت آنان است که این مولفه یکی از مهمترین مقوله های امنیت ساز و بستر کارکردهای بیشتر در جامعه است و ما امیدواریم با ایجاد همدلی، وفاق و انسجام در جامعه بتوانیم به آرمان و اهداف مورد نظر برسیم.

منتشر شده

در

توسط

دولت سیزدهم دولتی فراجناحی است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ابوالفضل رفیعی در شورای اداری استان و آیین تکریم و معارفه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی قبلی و جدید استاندار زنجان با بیان اینکه استان زنجان ظرفیت های بسیار خوبی در عرصه های مختلف دارد، افزود: در این استان هم زیرساخت های مناسبی داریم و هم از جهت موقعیت جغرافیایی، منابع انسانی از شرایط مطلوبی برخوردار هستیم.

وی با بیان اینکه استان از مزیت‌های نسبی در حوزه های مختلف معدنی، کشاورزی، گردشگری، صنایع دستی، علم و فناوری برخوردار است، اظهار داشت: ارزشمندترین سرمایه ما در استان، سرمایه اجتماعی متکی به پیشینه درخشان در حوزه دیانت در نزد مردم این دیار است.

وی افزود: از منظر یکپارچگی هم مشکلی در استان نداریم و در حوزه های مختلف مذهبی و قومی انسجام وجود دارد و این مولفه ها جزو زیرساخت های مهم برای رشد و توسعه است.

رفیعی به روحیه بالای اجتماعی مردم استان در حوزه مشارکت در برهه های حساس مثل انتخابات و صحنه های دفاع از انقلاب و ولایت و مقابله با توطئه های دشمنان و ارادت به اهل بیت(ع) اشاره کرد و گفت: همه اینها بستر خوبی برای ایجاد امنیت و پیشرفت است و البته تکلیف همه ما برای خدمت مضاعف را هم بیشتر می کند.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: اولویتهای ما همان فرازهای تصریح شده در این بیانیه است؛ بنابراین این باور باید در همه مدیران استان باشد تا بتوانیم هم خودمان و هم دیگران را با امید رو به جلو حرکت دهیم.

رفیعی اظهار داشت: قطعا بدون اعتقاد قلبی، انگیزه مناسب برای حرکت فراهم نمی شود. باید بدانیم با کارو تلاش و روحیه جهادی می توان گره ها از مشکلات مردم باز کرد.

وی به ضرورت مشی انقلابیگری اشاره کرد و اظهار داشت: بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب، انقلابی‌گری به معنای دوری از عقلانیت و هیجانی و احساساتی رفتار کردن نیست، بلکه نیروی انقلابی به معنای عازم بودن، جازم بودن، گره ها را باز کردن و در میدان بودن است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان با بیان اینکه دولت سیزدهم دولتی فراجناحی است، گفت: هدف دولت خدمت به مردم و جلب رضایت آنان است که این مولفه یکی از مهمترین مقوله های امنیت ساز و بستر کارکردهای بیشتر در جامعه است و ما امیدواریم با ایجاد همدلی، وفاق و انسجام در جامعه بتوانیم به آرمان و اهداف مورد نظر برسیم.

در این مراسم ابوالفضل رفیعی به عنوان سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان معرفی و از خدمات خدابخش مرادی نافچی معاون قبلی استاندار زنجان قدردانی شد.

گفتنی است که رفیعی سابقه مدیرکل حراست استانداری زنجان را در کارنامه کاری خود دارد.

ادامه مطلب

سیاست

توسعه، پیشرفت و بالندگی در هیچ کشوری محقق نمی‌شود، مگر با علم و آگاهی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: یکی از مطلوباتی که در دنیای امروز در همه جوامع مهم است و همه دولت‌ها به آن توجه می‌کنند و مطلوب‌شان را بر اساس آن تعریف می‌کنند، تحقق توسعه در کشور است و توسعه، پیشرفت و بالندگی در هیچ کشوری محقق نمی‌شود، مگر اینکه مبنای آن مبتنی بر علم و آگاهی باشد. همچنین جامعه‌ای می‌تواند توسعه یافته‌ باشد که عالم بوده، اهل مطالعه و مانوس با کتاب و بهره‌مند از دیدگاه‌ها و نظرات صاحب‌نظران و اندیشمندان باشد.

منتشر شده

در

توسط

توسعه، پیشرفت و بالندگی در هیچ کشوری محقق نمی‌شود، مگر با علم و آگاهی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،خدابخش مرادی‌نافچی ظهر امروز (۲ آذرماه) در مراسم تجلیل از خادمان نشر استان زنجان، اظهار کرد: انسان به اقتضای انسان بودنش، کمال‌جو و کمال‌خواه بوده و به دنبال تعالی است، طبیعتاً عوامل مختلفی می‌تواند انسان را برای کمال‌جویی و رسیدن به مطلوبش تلاش کند، انسان‌های بزرگ، کتاب‌ها و بستر فرهنگی که یک انسان در آن قرار می‌گیرد از عواملی هستند که به رشد و بالندگی انسان کمک می‌کند.

وی افزود: یکی از مطلوباتی که در دنیای امروز در همه جوامع مهم است و همه دولت‌ها به آن توجه می‌کنند و مطلوب‌شان را بر اساس آن تعریف می‌کنند، تحقق توسعه در کشور است و توسعه، پیشرفت و بالندگی در هیچ کشوری محقق نمی‌شود، مگر اینکه مبنای آن مبتنی بر علم و آگاهی باشد. همچنین جامعه‌ای می‌تواند توسعه یافته‌ باشد که عالم بوده، اهل مطالعه و مانوس با کتاب و بهره‌مند از دیدگاه‌ها و نظرات صاحب‌نظران و اندیشمندان باشد.

این مسئول با بیان اینکه بسیاری از کارشناسان معتقدند وقتی در کشوری می‌خواهیم شاخص‌های توسعه‌یافتگی و بالندگی را ارزیابی کنیم باید چند شاخصه مانند تعداد کتابخانه‌ها، تیراژ کتاب، تعداد کتاب‌ها و میزان مطالعه را بررسی کنیم و این عوامل از شاخص‌های بالندگی محسوب می‌شود، تصریح کرد: در نظام فکری، ایدئولوژی توحیدی و نظام ارزشی ما هم وقتی اولین پیامی که به پیامبر مهربانی، رسول اسلام نازل می‌شود بر خواندن است و در کتاب مقدسش هم قسم بر قلم می‌شود، نشان می‌دهد که علم و آگاهی و کتاب و کتابت در دنیای امروز و فرهنگ دینی و ایرانی اسلامی ما کتاب جایگاه خود را دارد.

مرادی‌نافچی ادامه داد: نویسنده یا پدیدآورنده و ناشر دو عنصر تهیه کتاب هستند که با نبود هر کدام از این عناصر فرصت بالندگی برای جامعه ایجاد نمی‌شود و همواره در جامعه اندیشمندانی باید حضور داشته‌ باشند که تولید اثر کنند و ناشرینی نیز باید باشند تا اثر تولید شده را نشر و گسترش داده و در اختیار جامعه قرار دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با بیان اینکه دو عامل انیس انسان است که یکی از آن‌ها گروه دوستان فرد و دیگری کتاب است، گفت: تجلیل از ناشران نشر و کسانی که در حوزه کتاب تلاش می‌کنند تجلیل از فرهنگ و تمدن و کسانی است که در ارتقای سطح فرهنگی و در قوام تمدنی یک سرزمین تلاش می‌کنند که این کار دو اثر دارد و علاوه بر اینکه زمینه و بستر و فرهنگی را در جامعه ایجاد می‌کند که خیل فعالان این عرصه بیشتر شوند، با این کار بستری را نیز فراهم می‌کنیم تا فعالیت نشر به لحاظ کمی و کیفی توسعه پیدا کند.

ادامه مطلب

برترین ها