اجتماعی

حذف حوضچه‌های زیرزمینی شیرهای کنترل گاز در زنجان

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از حذف حوضچه‌های زیر زمینی شیرهای کنترل گاز شهرستان زنجان خبر داد و گفت: در پی آسفالت ریزی منطقه ای از خیابانهای شهر زنجان، در طرحی ضربتی مهندسین اجرایی موفق شدند ۵ حوضچه زیر زمینی را در کمتر از ۳۰ ساعت حذف و از حفاری های مجدد جلوگیری کنند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رحیم سلیمانی نژاد با اشاره به آغاز طرح آسفالت ریزی در شهر زنجان و تعهد شرکت گاز زنجان در برقراری جریان پایدار و ایمن گاز طبیعی؛ اظهار داشت: برای جلوگیری از حفاری های مجدد آسفالت شهری و البته تامین امنیت جان کارکنان امدادی؛ اداره گاز ناحیه زنجان موفق شد در اقدامی جهادی، کار ۲ هفته ای را در کمتر از ۳۰ ساعت به پایان برساند.

وی با اعلام اینکه یکی از پر ریسک ترین و پرمخاطره آمیزترین عملیات در گازرسانی های کشوری، تعمیرات بر روی شیرهای حوضچه ای منهولی (آدم رو) در سطح خطوط شبکه و تغذیه است؛ تصریح کرد: متأسفانه جان تعدادی از همکاران بدلیل نشت گاز و کمبود اکسیژن در این حوضچه ها گرفته ‌شده است که گاز زنجان در یک اقدام برنامه ریزی شده و تعیین اهداف استراتژیک و تامین اعتبار لازم؛ حذف حوضچه های منهولی و جمع آوری حوضچه های آدم رو و تبدیل آن به شیرهای ساقه بلند را در دستور کار داد.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام اینکه از سال ۹۳ تا کنون؛ ۱۷۸حوضچه زیرزمینی شیرهای کنترل گاز جمع آوری شده است؛ تصریح کرد: سال گذشته ۴ مورد و در سه ماه امسال ۱۷ حوضچه در استان جمع آوری شده است که برنامه گاز زنجان؛ حذف ۱۰۰ حوضچه باقیمانده و پیوستن به جمع استان بدون حوضچه است.

سلیمانی نژاد اعلام کرد: برای حذف حوضچه‌های زیر زمینی منهولی و تبدیل آن به شیرهای ساقه بلند گیربکس دار بیش از ۱۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات داخلی اختصاص یافته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا