ورزش

جوانان بازوان خوبی برای اجرای سیاست هستند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،وحید یامین‌پور در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در زنجان، اظهار داشت: شعار دولت مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب است و محور بیانیه گام دوم انقلاب جوانان است.

وی با بیان اینکه محور بیانه گام دوم انقلاب نیز جوانان است و البته نگاهی که به جوانان در این مقطع است با سال‌های پیش متفاوت است، تصریح کرد:در حال حاضر رهبر معظم انقلاب نیز بر حضور جوانان در عرصه‌های مختلف به عنوان یک ضرورت تاکید کرده‌اند و در همین راستا نگاه رئیس‌جمهور، نگاهی جدی به حوزه جوانان است.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه امروزه جوان‌گرایی و جوان محور بودن یک انتخاب از انتخاب‌های متعدد نیست، تصریح کرد: بلکه تنها انتخاب راهبردی نظام برای آینده است و امروز با ضرورت تغییر نسل در حاکمیت مواجه هستیم.

یامین پور افزود: انقلاب رویکردی کاملا جوانانه بود که رهبری طی سال های گذشته نیز خواستار توجه به این مقوله یعنی جوانان شدند.

وی با اشاره به اینکه نگاه رییس جمهور به جوانان نگاه جدی است، اظهار داشت: ایشان بحث ادغام جوانان با ورزش را یک اتفاق غلط عنوان کردند، که هم اکنون در کشور نیز کسی مدافع انجام چنین کاری نیست.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه در شورای عالی جوانان ۲۳ اسفند ۱۴۰۰تشکیل شد و به‌صراحت رئیس‌جمهور خواهان ارتقا نهاد متولی جوانان شد، ابراز کرد: در این راستا به دستور رئیس‌جمهور دبیرخانه شورای عالی جوانان در نهاد ریاست جمهوری برای پیگیری امور فرابخشی جوانان احیا شود.

وی تصریح کرد: در این دبیرخانه پست‌هایی تعریف‌شده است و ستاد امور ساماندهی جوانان نیز در ذیل این دبیرخانه تشکیل خواهد شد.

این مسئول با اشاره به اینکه دستورالعملی در سازمان امور استخدامی ابلاغ‌شده است مبنی بر اینکه وزرا ،استانداران و رؤسای سازمان‌های مستقل دولتی می‌توانند یک الی ۵ نفر مشاور و دستیار جوان داشته باشند، تصریح کرد: این مشاوران طبق دستور‌العمل به‌صورت شبکه در شورای عالی جوانان به‌عنوان ستاد همکاری می‌کنند.

یامین پور با بیان اینکه به ماموریت ستاد امور ساماندهی جوانان استان به همراهی شورای دستیاران جوان در استان، عنوان کرد: مهم‌ترین مأموریت هم‌افزایی دستگاه‌هایی است که متولی امور جوانان است و لذا ستاد ساماندهی نیاز به طراحی دستور مبتکرانه و نوآوری در این زمینه دارد که کارهایی در این خصوص انجام‌شده است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بر گفت‌وشنود میان مسئولان و جوانان تأکید کرده است، تصریح کرد: این مسئله ویترینی و تفننی نیست بلکه راهبردی است و باید جوانان بدانند که چه چیزی در سطح حاکمیت اتفاق می‌افتد و مسئولین نیز خودشان را نباید مستثنی از آرا و نظرات جوانان در حل مسائل بدانند چراکه جوانان بازوان خوبی برای اجرای سیاست هستند.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه مقام معظم رهبری به دولت دستور و تأکید کرده است که در اجرائیات مشارکت مردم باید جلب شود، خاطرنشان کرد: یکی از این بازوها تشکل‌های جوانان در سراسر کشور هستند ازجمله سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان ،گروه‌های جهادی و….هستند .

یامین پور با اشاره به اینکه طی شش ماه تشکیل دولت ۵۴ درصد انتصابات مقامات در وزارتخانه‌ها متولدین ۵۷ به بعد است، اظهار کرد: این روال ادامه پیدا خواهد کرد و باید از جوانان در این امور استفاده کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا