اجتماعی

جمع آوری تکدّی گری، همکاری عموم مردم را می طلبد

فرماندار زنجان گفت: عدم مساعدت مالی متکدّیان از سوی عموم مردم بویژه در تقاطع های پر ازدحام شهری، خواهد توانست این مسأله را از حلقه آسیب های اجتماعی خارج سازد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،پرویز خالقی در جلسه کمیته ساماندهی متکدّیان در شهرستان زنجان، با اشاره به مفاد قوانین مربوطه، از تکدّی گری به عنوان یکی از آسیب ها و امور جرم خیز اجتماعی یاد کرده و اظهار کرد: عدم مساعدت مالی متکدّیان از سوی عموم مردم بویژه در تقاطع های پر ازدحام شهری، خواهد توانست این مسأله را از حلقه آسیب ها خارج سازد.

وی با اشاره به اینکه مساعدت های مالی مردم، متکدیان را به ادامه تکدی گری ترغیب می نماید، افزود: می توان از شیوه های ایجابی و کم هزینه همانند نشر آثار با محتوا از طریق رسانه ملی بهره برده تا عموم مردم از تبعات سوء همکاری مالی با متکدیان آگاهی یافته و در این باره بالعکس عمل نمایند.

فرماندار زنجان به تشریح اثرات مثبت و پیشبرنده فرهنگ در راستای مهار آسیب های اجتماعی پرداخته و با تاکید بر اینکه بایستی ارزش ها و هنجارها براساس گزاره های فرهنگی نهادینه شوند، ادامه داد: غفلت از میزان قدرت ابزارهای فرهنگی در زمینه شکل گیری مثبت افکار عموم، باعث بروز انواع آسیب های اجتماعی در لایه های مختلف جامعه گردیده است.

خالقی از ارگانهایی نظیر دوایر انتظامی، بهزیستی، شهرداری و … خواست تا بسترهای لازم برای شناسایی هویت متکدیان را فراهم نموده و از این طریق با متخلفان برخورد قانونی صورت پذیرد.

وی همچنین از کمیسیون های تخصصی ذیل شورای اسلامی شهر زنجان خواست تا با تشکیل کمیته های تخصصی با عضویت دستگاههای فرهنگی، اساتید دانشگاهی و کارشناسان صاحب نظر، در راستای برون رفت از آسیب هایی چون تکدّی گری گام موثری بردارند.

فرماندار زنجان امر جمع آوری متکدّیان را فرابخشی دانسته و تاکید کرد: نمی توان صرفاً ادارات و دستگاههای خاصی را مسئول در این زمینه دانست بلکه تمامی مدیران و مسئولان دوایر دولتی شهرستان بایستی در راستای حل این مشکل اجتماعی معاضدت داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا