اقتصاد

جمعیت هلال احمر با تمام توان برای روستاهای کم برخوردار خدمات بی منت ارائه می دهد

فرماندار شهرستان خدابنده گفت: جمعیت هلال احمر برای آبادانی روستاهای کم برخودار در تلاش بوده و با تمام توان برای هموطنان در این مناطق خدمات بی منت ارائه می دهد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد تاراسی روز پنجشنبه در آیین افتتاح طرح” ملی نذر آب5 ” در روستاهای قره ولی و خلیفه قشلاق شهرستان خدابنده اظهار داشت: پروژه های عمرانی و آبادانی در شهرستان با حضور مسئولان کشوری و استانی جمعیت هلال احمر در حال پیشرفت و انجام است.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه در107 روستای شهرستان مشکل تامین آب آشامیدنی را داریم و در 40 روستا نیز شدت این مساله بالاست، دستگاه های اجرایی از جمله جمعیت هلال احمر به این مشکلات توجیه شده و این مشکل را رفع می کنند.

فرماندار شهرستان خدابنده گفت: همه روستاهای این شهرستان تولید کننده هستند و در تامین امنیت غذایی نقش مهمی را ایفا می کنند که امید داریم برای آنان خدمات موثری را ارائه دهیم.

تاراسی به کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: این مجموعه اقدامات قابل توجهی را در زمینه خدمات فوق تخصص ارتوپد، متخصص داخلی، متخصص اطفال، دندانپزشکی، زنان و زایمان، پزشک عمومی، کارشناسان بینایی سنجی، بهداشت محیط و تغذیه را در روستای خلیفه قشلاق و اهالی روستاهای تابعه ارائه می دهند.

وی یادآوری کرد: علاوه بر این خدمات، جمعیت هلال احمر استان زنجان 2 دستگاه تصفیه آب آشامیدنی نیز در روستاهای قره ولی و خلیفه قشلاق با هزینه پنج میلیارد ریال با تفصیه 10 هزار لیتر در شبانه روز نصب کرد.

فرماندار شهرستان خدابنده گفت: در روستای خلیفه قشلاق نیز به طول 5 هزار و 300 متر لوله کشی آب تا درب منازل ساکنان انجام شده است.

تاراسی اظهارداشت: در سفر رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران پروژه های نصب دستگاه های تصفیه آب و کاروان سلامت برای ارائه خدمات رایگان به هموطنان افتتاح شد.

وی خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر در سطح کشور و استان برای آبادانی روستاهای کم برخودار در تلاش بوده و با تمام توان برای هموطنان در این مناطق خدمات بی منت ارائه می دهد.

گفتنی است، طرح نذر آب 5 با مشارکت خیرین و نیکوکاران، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، فرمانداری شهرستان خدابنده، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، شرکت آب و فاضلاب استان زنجان، کمیته امداد، بخشداری و دهیاری روستاهای قره ولی و خلیفه قشلاق و خانه هلال گرماب محقق شده است.

روستای قره ولی با ۱۰۵ خانوار و 35۰ نفر جمعیت، خلیفه قشلاق نیز با 107 خانوار و 300 نفر جمعیت به ترتیب در 160 و 180 کیلومتری از مرکز استان زنجان واقع شده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا