فرهنگی

جشنواره فجر انقلاب در کانون های مساجد استان زنجان برگزار می شود

مدیر ستاد کانون های مساجد استان زنجان گفت:به مناسبت چهل و چهارمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، جشنواره فجر انقلاب در موضوعات فجرانه، حرف حساب، سهم من، مترسک ها، کتابخوانی، چغک و پلاکارد نویسی در کانون های مساجد استان زنجان اجرا می شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن اسلامی در جلسه کمیته مساجد دهه فجر انقلاب اسلامی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه در کانون های فرهنگی و هنری مساجد برنامه های متعددی به مناسبت دهه فجر پیش بینی شده است، اظهار کرد: مسئولیت کمیته مساجد امسال به کانون های مساجد محول شده است.

مدیر ستاد کانون های مساجد استان زنجان به نقش مساجد در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: کمیته مساجد در تلاش است تا زمینه حضور و مشارکت نمازگزاران مساجد در امر برنامه ریزی و برگزاری مناسبت های انقلاب اسلامی و آشنایی آنان با دستاوردهای انقلاب فراهم سازد.

وی با یادآوری اینکه جهاد تبیین در برنامه های دهه فجر امسال مورد توجه است، گفت: خاستگاه اصلی جهاد تبیین مساجد است و برنامه ریزی شده است تا از استاندار و مسئولان استان برای تبیین شعارهای اصلی انقلاب، معیشت و اقتصاد در مساجد شاخص و محوری استان دعوت به عمل آید.

اسلامی از اجرای برنامه فجرانه شامل آذین بندی محله پیرامون مسجد به مناسبت دهه فجر خبر داد و گفت: در این برنامه از زیباترین، نوجوانه ترین و کم هزینه ترین آذین بندی جوایزی اهدا می شود.

این مسئول به اجرای برنامه حرف حساب در دو بخش محتوای پلاکارد، عکس نوشت و پیام کوتاه و شعار برای راهپیمایی 22 بهمن اشاره کرد و گفت:برنامه سهم من نیز به منظور مقابله با تلاش دشمن در از بین بردن عزت نفس ملی و نادیده گرفتن کارآمدی دستاوردهای انقلاب اسلامی برگزار می شود.

وی اضافه کرد: هر یک از شرکت کنندگان در این قسمت از برنامه به معرفی دستاوردهای انقلاب و یا یکی از پیشرفت های نظام در عرصه های مختلف در قالب  کلیپ یک دقیقه ای می پردازند.

اسلامی به اجرای برنامه مترسک ها با هدف ساختن، نمایش و به آتش کشیدن مترسک های استکبار جهانی در راهپیمایی 22 بهمن ماه اشاره کرد و گفت: اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد می توانند عکس هایی از این مترسک ها تهیه و برای شرکت در مسابقه ارسال کنند.

مدیر ستاد کانون های مساجد استان زنجان افزود: مسابقه کتابخوانی از کتاب چُغُک ویژه نوجوانان و پلاکارد نویسی از دیگر برنامه های پیش بینی شده در کانون های مساجد است و ویژه برنامه میثاق با هدف تجدید میثاق با آرمان های امام راحل و انقلاب از طریق صدور و چاپ بیانیه روی بنر و امضای طومار در مساجد اجرا می شود.

به گفته وی، اجرای میدانی سرود توسط گروه های سرود مساجد، حمایت از نورافشانی های شب 22 بهمن در مساجد، برگزاری برنامه هایی با موضوع جهاد تبیین، برگزاری تریبون آزاد در مساجد و اجرای برنامه نقش پرچم از دیگر برنامه های دهه فجر در کانون های مساجد استان زنجان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا