ورزش

جشنواره رسم جوانمردی در زنجان برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد بازرگان از برگزاری جشنواره رسم جوانمردی به مناسبت هفته فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای و روز بسیج ورزشکاران خبر داد اظهار کرد: این جشنواره با حضور دکتر یامین پور معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در زنجان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این مراسم ساعت 18 روز 1 خرداد 1401 در اردوگاه فرهنگی ورزشی شهید باکری استان برگزار خواهد شد افزود: در این جشنواره از ورزشکاران، مربیان، داوران، پیشکسوتان، رؤسای هیأت های ورزشی استان و ورزشکاران منتخب مردمی تجلیل خواهد شد.

بازرگان با اشاره به اینکه 17 شوال مصادف با بیست و نهم اردیبهشت ماه سال1401 ؛ یادآور مبارزه پهلوانانه حضرت علی ( علیه السلام) با عمروبن عبدود؛ مبارز معروف عرب بود که او را شکست داد و پرچم اسلام را سربلند کرد و پرچم کفر را واژگون ساخت. اظهار داشت: برای نسل امروز آگاهی از جوهره راستین پهلوانی بسیار سودمند و بهره جویی از آنها مایه آسایش می شود، چرا که پهلوانی و پهلوان مداری ارزش های فرهنگی و اخلاقی بسیار فراوانی دارند که می تواند این نسل را از ارزش های غلط و کاذب دور سازد و آنها را به خیرخواهی و رشد و تعالی بکشاند.

گفتنی است در این جشنواره علاوه بر موارد مذکور از برترین های عفاف و حجاب و خانواده شهدا نیز همراه با اجرای برنامه های باستانی تجلیل به عمل خواهد آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا