اجتماعی

جایگاه خیرین مدرسه‌ساز در تربیت نسل آینده بسیار مهم و عظیم است

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه سازاز خیرین مدرسه‌ساز به‌عنوان شرکای تربیتی آموزش و پرورش یاد کرد که جایگاه آن‌ها در تربیت نسل آینده بسیار مهم و عظیم است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علی اسماعیلی، در جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان زنجان گفت: همه خیّران مدرسه‌ساز با لبیک به امر الهی آنچه که همه دوست دارند و برای جمع کردن آن تلاش می‌کنند را در راه انفاق و مسیری هزینه کرده‌اند که خداوند با صفت محسنین از آن‌ها یاد می‌کند.

وی از خیرین مدرسه‌ساز به‌عنوان شرکای تربیتی آموزش و پرورش یاد کرد و افزود: خیّرین مدرسه‌ساز، جایگاه مهم و عظیمی در تربیت نسل آینده و شکوفایی، پیشرفت و علوّ درجات میهن اسلامی دارند و دانش‌آموزان در مسیر پرافتخاری که به‌واسطه خیرین ایجاد شده، تعلیم و تربیت یافته و در آینده در مناصب و مسئولیت‌های مختلف حضور خواهند داشت.

اسماعیلی با بیان اینکه شرایط امروز می‌طلبد که خیّرین همچنان مانند گذشته، دستگیر خادمان تعلیم و تربیت باشند تا از بهره انفاق آن‌ها در این مسیر استفاده کنیم، اظهار کرد: خیرین مدرسه‌ساز، محسنین هستند که زمینه و بستر رشد و ارتقای جامعه را فراهم می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان خاطرنشان کرد: علی‌رغم اینکه در گفتار و عمل به نقاط محروم توجه شده اما با توجه به مسائل اجتماعی از جمله جمعیت و مهاجرت باعث شده تا بسیاری از نیازهای فضاهای آموزشی در بخشی از شهرها و مراکز تجمعی بیشتر باشد.

وی ابراز کرد: احداث مجتمع‌ها و انبوه‌سازی در شهرها و مهاجرت‌ها می‌طلبد تا خیرین در چنین فضاهایی نیز دست دستگاه تعلیم و تربیت در احداث مدارس را بگیرند چرا که اگر سیر مهاجرت درون‌شهری دانش‌آموزان از حاشیه به مرکز شهر را رصد کنید، کمبود فضاهای آموزشی جلوه می‌کند.

اسماعیلی بیان کرد: اگر به این نقاط هم توجه شود در آینده شاهد مشکلات کمتری در فضاهای آموزشی خواهیم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا