اجتماعی

ثبت 3 هزار بیکار در سامانه بنیاد شهید استان زنجان

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین دغدغه ما اشتغال ایثارگران است، گفت: در سامانه بنیاد شهید استان زنجان 3هزار نفر بیکار ثبت‌شده است و 85 درصد از این افراد تحصیل‌کرده هستند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیرعلی نیک‌بخش در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی اظهار داشت:ایجاد اشتغال برای متقاضیان جامعه ایثارگری از سه روش اعطای تسهیلات خود اشتغالی، اشتغال در شرکت های دولتی و خصوصی جذب از طریق آزمون های استخدامی انجام می شود. 

وی با بیان اینکه از طریق وام‌های تبصره 16و 18برای ایثارگران وام خوداشتغالی داده می‌شود، افزود: اشتغال ایثارگران در شرکت‌های خصوصی و دولتی و آزمون‌های استخدامی در دستور کار است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با بیان اینکه مرحله دوم آزمون استخدامی ویژه فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان 70درصد در مهرماه برگزار می‌شود، ابراز کرد: بخشی از فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان 70درصد در آزمون مرحله اول جذب نهاده‌ای دولتی شدند.

نیک بخش با اشاره به اینکه پایش سلامت جانبازان شیمیایی آغاز شده است، ابراز کرد: پایش سلامت تا پایان سال برای گروه‌های مختلف ایثارگری انجام می‌شود.

وی به مسکن ایثارگران و ساماندهی گلزار شهدا اشاره کرد و گفت: پروژه ۲۲۴ واحدی برای مسکن فرزندان شهدا پیش بینی شده است که کارهای اجرایی آن از طریق راه و شهرسازی پیگیری می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان ادامه داد: یک هزار و ۴۰۰ واحد مسکن در طول دو سال با همکاری راه و شهرسازی استان زنجان در اختیار ایثارگران فاقد مسکن و مسکن نامناسب قرار خواهد گرفت.

این مقام مسئول گفت: 210مزار شهید تاکنون ساماندهی نشده بود که از ابتدای امسال تاکنون 50مزار شهدا بالاخص در روستاها ساماندهی شده و 160گلزار شهدا نیز تا شهریور سال آینده ساماندهی می‌شوند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در بخشی از سخنان خود به 26مرداد، سالروز آغاز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی اشاره کرد و گفت: برای گرامیداشت این مناسبت و تکریم آزادگان برنامه های مختلفی در استان پیش بینی شده است که از جمله آنها می توان به سخنرانی آزادگان در میعادگاه‌های نماز جمعه، اجرای طرح سپاس به منظور تجلیل از آزادگان شاغل و بازنشسته در دستگاه‌های اجرایی، مراسم تجلیل از آزادگان منتخب با حضور استاندار و امام جمعه زنجان اشاره کرد.

نیکبخش با بیان اینکه استان زنجان 586آزاده سرافراز دارد، افزود: از این تعداد چهار تن از آزادگان به مقام رفیع شهادت نایل آمدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا