با ما همراه باشید

اقتصاد

ثبت نام بیش از ۴۰ هزار زنجانی در سامانه نهضت ملی مسکن

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن تا پایان آذرماه سالجاری ادامه دارد، گفت: بیش از ۴۰ هزار و ۶۰۰ نفر در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند.

منتشر شده

در

ثبت نام بیش از ۴۰ هزار زنجانی در سامانه نهضت ملی مسکن

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مسعود بیات منش در جلسه شورای مسکن در محل استانداری زنجان که سه دستور کارداشت، اظهار داشت: این جلسه، اولین جلسه رسمی شورای مسکن بعد از ابلاغ قانون جهش تولید مسکن در استان می‌باشد که با حضور استاندار تشکیل می‌شود.

وی اظهار کرد: قانون جهش تولید مسکن بعد از تصویب مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان، در ۲۴ شهریور از سوی مجلس به دولت و بلافاصله نیز جهت اجرا به وزارت راه و شهرسازی و سایر وزارتخانه‌هایی که در این قانون مکلف هستند و وظایفی بر عهده آن‌ها گذاشته شده، ابلاغ شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان به کلیات قانون جهش تولید مسکن اشاره کرد و گفت: طبق این قانون، دولت سالانه شرایطی را باید ایجاد کند که یک میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته شود و این قانون شامل تمام پهنه کشور و شهرها، روستاها و همچنین شامل دولت، بخش خصوصی و تعاونی‌ها است.

بیات منش گفت: تامین زمین برای اجرای این طرح بر عهده وزارت راه و شهرسازی گذاشته شده و تامین زمین در بخش خصوصی نیز بر عهده مردم است که از زمین‌های خود مالکی استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه تامین بخشی از منابع مالی بر عهده متقاضیان و بخش دیگر نیز بر عهده بانک‌ها است، افزود: سالانه باید بانک‌ها ۲۰ درصد از منابع خود را در اختیار این پروژه‌ها برای تولید مسکن قرار دهند.

بانک مسکن، بانک تخصصی در بخش مسکن است

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه بانک مسکن، بانک تخصصی در بخش مسکن است، بیان داشت: این بانک کل منابع خود را در اختیار این پروژه قرار می‌دهد و سایر بانک‌های تخصصی همچون بانک صنعت و معدن نیز با تشخیص بانک مرکزی ایفای وظیفه خواهند نمود.

بیات منش تعداد واحدهای مسکونی پیش بینی شده در جهش تولید مسکن در استان زنجان طی چهار سال را ۷۱ هزار و ۱۳۵ واحد اعلام کرد و گفت: یک ظرفیت سنجی در استان انجام شده و بر اساس آن مشخص شده که برای چهار سال آینده برای بارگذاری ۸۲ هزار واحد ظرفیت وجود دارد.

وی با بیان اینکه راه و شهرسازی مسکن استیجاری را در قالب پروژه‌های اجاره به شرط تملیک بدون متقاضی احداث می کند، ادامه داد: راه و شهرسازی استان در آینده این واحدهای مسکونی را به افراد واجد شرایط اجاره می‌دهد و در مدت پنج سال پول آن را دریافت می‌کند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان متذکر شد: این پروژه بیشتر برای دهک‌های پایین در نظر گرفته شده که سه هزار واحد برای بخش استیجاری پیش‌بینی شده است.

بیات منش با بیان این که مکلف هستیم برای ۳۶ هزار واحد مسکونی، زمین تامین کنیم، ادامه داد: در سفر رئیس جمهور به استان ۱۷ هزار واحد که کار احداث آن آغاز شده کلنگ‌زنی شد و در این میان زمین برای ۲۱ هزار واحد مسکونی تامین شده و تاکنون ۱۴ هزار واحد مسکونی هم پیمان‌سپاری شده است.

وی با بیان این مطلب که برای ثبت نامی‌های جدید به تعداد ۷ هزار واحد مسکونی زمین آماده داریم، گفت: ثبت‌نام طرح نهضت ملی مسکن تا پایان آذرماه ادامه دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه در فاز اول ۳۶ هزار نفر ثبت‌نامی داشتیم، افزود: بیش از ۱۵ هزار نفر از آن‌ها که شرایط لازم را داشتند تأیید نهایی شدند و ۱۳ هزار متقاضی هم افتتاح حساب کردند.

بیات منش با اشاره به اینکه یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی سهمیه برای دهک‌های یک تا سه پیش‌بینی شده است، ابراز داشت: در فاز دوم بیش از ۴۰ هزار و ۶۰۰ نفر در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند که پالایش یک ماه طول می کشد و تا ۶ ماه آینده برنامه چهار سال آینده آغاز می‌شود.

باید بانک زمین خوبی برای سال‌های آینده داشته باشیم

وی با بیان اینکه برای متقاضیان جدید حدود ۳۰۰ هکتار زمین نیاز داریم، گفت: باید بانک زمین خوبی برای سال‌های آینده داشته باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه ۷۰۰ هکتار زمین شناسایی شده است، ادامه داد: تشکیل صندوق ملی مسکن توسط وزارت راه و شهرسازی در این قانون پیش‌بینی شده و منابع خوبی برای آن در نظر گرفته شده است.

بیات منش به ماده ۱۰ قانون جهش تولید مسکن اشاره کرد و یاد آورشد: طبق این ماده، تمام دستگاه‌های دولتی باید وزارت راه و شهرسازی را برای تامین زمین مورد نیاز همراهی کنند و این ماده سازمان ثبت اسناد و املاک را مکلف کرده که با درخواست وزارت راه و شهرسازی در مدت ۲ ماه، سند املاک را به نام وزارت راه و شهرسازی برای استفاده در نهضت ملی مسکن ثبت کند.

وی به ماده ۱۶ قانون جهش تولید مسکن که به تامین نیرو پرداخته اشاره کرد و گفت: طبق این ماده، متقاضیان فقط هزینه انشعاب را پرداخت خواهند کرد که در این رابطه مشکلی با شرکت گاز که ارگان دولتی است نداریم ولی شرکت‌های آب و برق می‌بایست هزینه های مترتب را با هماهنگی وزارت متبوع تامین نمایند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان به ماده ۱۲ قانون جهش تولید مسکن که در ارتباط با تامین زمین است اشاره کرد و افزود: زمین‌هایی در گذشته توسط وزارت راه و شهرسازی به اشخاص و ادارات شامل بخش دولتی، خصوصی و عمومی واگذار شده که مهلتی برای ساخت داشتند اما تاکنون اقدام به ساخت نکردند که طبق این ماده، وزارت راه و شهرسازی باید اخطار داده و قرارداد را فسخ کند.

بیات‌منش افزود: مجلس شورای اسلامی طبق این قانون برای هر واحد مسکونی، یک میلیون تومان مالیات بر ارزش افزوده پیش‌بینی کرده است.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اقتصاد

153 روستای زنجان روی گسل زلزله قرار دارد

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: ۱۵۳ روستا در کل استان زنجان روی گسل زلزله قرار دارد که از این تعداد ۱۸ هزار واحد مسکونی در این محدوده قرار گرفته و ۸ هزار واحد مقاوم سازی شده و ۱۰ هزار واحد باقی مانده نیازمند مقاوم‌سازی است.

منتشر شده

در

توسط

153 روستای زنجان روی گسل زلزله قرار دارد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، رضا خواجه‌ای در حاشیه افتتاح طرح‌های عمرانی روستای«لگاهی» که با حضور نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و عضو شورای مرکزی بنیاد مسکن انجام شد، اظهار داشت: ۵۱ هزارمین واحد مقاوم سازی شده در روستاهای استان زنجان امروز افتتاح شد و در تلاشیم تا ۴۵ درصد باقی‌مانده از واحد‌هایی که نیازمند مقاوم‌سازی‌اند را به شرط مشارکت مردم تا پایان سال ۱۴۱۰ مقاوم‌سازی کنیم و جشن پایان مقاوم سازی را در استان بگیریم.

وی افزود: ۱۵۳ روستا در کل استان زنجان روی گسل زلزله قرار دارد که از این تعداد ۱۸ هزار واحد مسکونی در این محدوده قرار گرفته و ۸ هزار واحد مقاوم سازی شده و ۱۰ هزار واحد باقی مانده نیازمند مقاوم‌سازی است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان تصریح کرد:در راستای کاهش آسیب‌های ناشی از بلایای طبیعی، روستا جابه‌جا نمی‌شود و تلاش بر نوسازی و مقاوم‌سازی آن است.

خواجه ای با بیان اینکه طبق برنامه ریزی امسال ۵ هزار واحد مقاوم‌سازی خواهد شد عنوان کرد: جا‌به‌جایی به دلیل قرارگرفتن روستا‌ها بر روی گسل وجود ندارد.

ادامه مطلب

اقتصاد

رتبه بالای زنجان در نوسازی خانه های روستایی

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و عضو شورای مرکزی بنیاد مسکن با اشاره به میانگین کشوری که ۵۲ درصد از خانه‌های روستایی نوسازی شده است گفت: استان زنجان در این خصوص میانگین بالاتری دارد.

منتشر شده

در

توسط

رتبه بالای زنجان در نوسازی خانه های روستایی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت‌الاسلام حسین روحانی‌نژاد در سفر به استان زنجان در افتتاح پروژه های بنیاد مسکن در روستای لگاهی اظهار داشت: یکی از ماموریت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، آبادی روستاها است.

وی با بیان اینکه چند فعالیت اساسی در رابطه با مناطق روستایی در دست اقدام است ؛ تصریح کرد:طرح هادی برای روستاها تهیه شده و پس از مطالعات علمی و مشخص شدن کالبد اصلی روستا، برای توسعه و کاربری اراضی آن محدوده طرح هادی مشخص می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و عضو شورای مرکزی بنیاد مسکن با بیان اینکه تفاهمی با سازمان ثبت اسناد کشور در راستای ارزش‌افزوده پیدا کردن املاک روستایی انجام شده است،افزود: طبق این تفاهم سند را برای املاک روستاییان صادر می‌شود و امروز نیز در روستای «لگاهی» تعدادی از اسناد املاک روستایی به صاحبان آن تحویل داده شد.

روحانی نژاد با بیان اینکه هدف از اجرای طرح هادی اصلاح معابر و خیابان ، سنگفرش و گذرگاهها در قالب سنتی است،عنوان کرد: برای مقاوم سازی واحدهای روستایی و جلوگیری از بلایای طبیعی نیز تسهیلات ارزان قیمت نیز در اختیار روستاییان قرار می گیرد.

وی با اشاره به میانگین کشوری که ۵۲ درصد از خانه‌های روستایی نوسازی شده است خاطر نشان کرد: استان زنجان در این خصوص میانگین بالاتری دارد و ۵۵ درصد از خانه‌های روستایی استان زنجان نوسازی و مقاوم‌سازی شدند. امیدواریم طبق برنامه‌ریزی‌ها عمران و آبادی مناطق در نظر گرفته شده تا سال ۱۴۱۰ به اتمام برسد.

ادامه مطلب

اقتصاد

کسب قهرمانی مقتدرانه دوگانه زنجان در رقابت‌های قهرمانی جوانان کشور

تیم سه گانه ی جوانان زنجان با اقتدار قهرمان مسابقات دواتلون ( دوگانه) اسپرینت قهرمانی کشور شد.

منتشر شده

در

توسط

کسب قهرمانی مقتدرانه دوگانه زنجان در رقابت‌های قهرمانی جوانان کشور

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مسابقات دواتلون قهرماني كشور آقايان ١٤٠١ صبح يكشنبه ١ خرداد ماه به ميزباني تبريز و در ورزشگاه يادگار امام اين شهر برگزار شد. که حاصل این مسابقات برای تیم زنجان کسب عنوان قهرمانی تیمی جوانان و عنوان سومی تیمی بزرگسالان و مقام دوم انفرادی رده ی جوانان بود.

‏‎اين مسابقات با شركت بيش از ٤٠ نفر از برترين ورزشكاران دواتلون از ١٥ استان كشور در دو رده سني جوانان و بزرگسالان برگزار شد كه در پايان و در رده سني جوانان محمد ياسر سجاد از استان اصفهان به مقام قهرمانی رسید.

مهدي شافعيان ورزشکار آتیه دار زنجان در رده دوم کشور قرار گرفت .
فريد هادي پور از چهارمحال و بختياري بر سكوي سوم ايستاد.

در رقابت تيمي رده سني جوانان، زنجان به مقام قهرماني رسید ، پس از زنجان استان آذربايجان شرقي دوم شد و عنوان سوم نيز به استان آذربايجان غربي رسيد.

در بخش تيمي رده بزرگسالان اين مسابقات استان گلستان قهرمان شد و استان هاي آذربايجان شرقي و زنجان نيز به ترتيب صاحب عناوين دوم و سوم شدند.

 

کسب قهرمانی مقتدرانه دوگانه زنجان در رقابت‌های قهرمانی جوانان کشور

ادامه مطلب

برترین ها