اجتماعی

ثبت نام بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت تا 15 مرداد تمدید شد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: ثبت نام بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت تا 15 مرداد تمدید شد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمدرضا انصاری اظهار داشت: بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت در ۴۳ رشته و ۶ گروه تخصصی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به عنوان نماینده ایران در سازمان جهانی مهارت (WSI ) متولی برگزاری مسابقات ملی مهارت در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری به صورت سالانه است.

انصاری با اشاره به رشد ۳۰ درصدی تعداد رشته‌های مسابقات ملی مهارت در مقایسه با دوره قبل تصریح کرد: رشته‌های فناوری خودروهای ریلی، پذیرش هتل، خدمات رستوران‌داری، آرایشگری مردانه، هنر بازی‌های سه بعدی رایانه‌ای، نانوایی نان‌های حجیم، ساخت و ساز خشک و گچ کاری و نگهداری و تعمیر هواپیما برای نخستین بار در مسابقات ملی مهارت برگزار می‌شوند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان گفت: مرحله شهرستانی مسابقات ملی مهارت در ابتدا به صورت آزمون کتبی و به طور همزمان در کشور برگزار می‌شود و پس از آن در هر استان از میان قبول شدگان مرحله کتبی با برگزاری آزمون عملی نسبت به انتخاب نفرات برتر و معرفی به مرحله استانی اقدام می‌شود.

وی با بیان اینکه این دوره از مسابقات با همکاری و مشارکت نهادهای آموزشی، شرکای بخش دولتی و خصوصی برگزار می‌شود، گفت: جوانان ماهر شامل کارآموزان و آموزش دیدگان مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای، هنرجویان آموزش و پرورش در رشته‌های کار و دانش، فنی و حرفه‌ای و نظری، دانشجویان آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای و آموزش عالی و کارگران واحدهای صنعتی و صنفی می‌توانند در این دوره از مسابقات ملی مهارت شرکت کنند.

انصاری سطح مهارت‌های جهانی و شناسایی کمبودها در آموزش‌های فنی وحرفه‌ای و برنامه‌ریزی برای رفع آنها، ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه‌ای، شناسایی و معرفی افراد ماهر و نخبه به صنایع و بنگاه‌های اقتصادی، فراهم نمودن فرصت مناسب برای رقابت سالم میان جوانان کشور، کشف استعدادهای حرفه‌ای جوانان و ایجاد فرصت مناسب برای شکوفایی مهارت‌ها و ایجاد انگیزش در جوانان برای کسب مهارت را از جمله هدف‌های برگزاری مسابقات ملی و بین المللی مهارت عنوان کرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان خاطرنشان کرد: ثبت نام این دوره مسابقات از ۱۷ اردیبهشت ماه آغاز و تا 15 مرداد ماه و از طریق تارنمای www.worldskills.ir ادامه خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا