اجتماعی

ثبت نام اولین دوره مسابقات آزاد مهارت کشوری “رشته چاقوسازی” در زنجان آغاز شد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان گفت: با توجه به این‌که زنجان به‌عنوان یکی از شهر مهم در صنایع‌دستی و یکی از قطب‌های تولید چاقو در کشور شناخته ‌شده، بر این مبنا اولین دوره مسابقات آزاد مهارت کشوری چاقوسازی در زنجان با هدف شناسایی استادکاران و نخبگان چاقوسازی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمدرضا انصاری در جمع خبرنگاران اظهار داشت:با همکاری اداره‌کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و سایر دستگاه‌های اجرایی استان، اولین دوره مسابقات آزاد کشوری رشته چاقوسازی در زنجان برگزار می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه زنجان به‌عنوان یکی از شهر مهم در صنایع‌دستی و یکی از قطب‌های تولید چاقو در کشور شناخته ‌شده، بر این مبنا اولین دوره مسابقات آزاد مهارت کشوری چاقوسازی در زنجان با هدف شناسایی استادکاران و نخبگان چاقوسازی برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان نیر در این خصوص با اشاره به برگزاری فراخوان مسابقات آزاد مهارتی رشته چاقوسازی به میزبانی این استان ادامه داد: با توجه به جایگاه و اهمیت مسابقات آزاد مهارت و تأکید سازمان مبنی بر ارج نهادن هرچه بیشتر به این مسابقات، با در نظر گرفتن ارزش والای مهارت و آموزش‌های مهارتی در میان جامعه در شناسایی استعدادهای برتر و معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان در بخش صنعت این مهم مورد توجه قرار گرفته است.

انصاری افزود: زنجان به عنوان یکی از شهر مهم در صنایع‌دستی و در واقع یکی از قطب‌های تولید چاقو در کشور شناخته می‌شود که در این ارتباط نیز اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با هماهنگی دفتر مسابقات ملی و بین المللی مهارت سازمان متبوع به منظور شناسایی نخبگان مهارتی و هدایت آن‌ها به سوی اشتغال و بازار تولید در نظر دارد اولین مسابقات آزاد مهارت در رشته چاقوسازی را در سطح کشوری با هدف شناسایی استاد کاران و نخبگان چاقوسازی برگزار کند.

وی اظهار داشت: ثبت نام مسابقات از تاریخ چهار دی‌ماه 1401 آغاز شده که تا تاریخ 15 دی‌ماه ادامه دارد که از طریق لینک www.zntvto.ir/olympiad امکان پذیر خواهد بود.

به گفته انصاری نحوه برگزاری و شرح فنی مسابقات و لیست ابزار همراه در لینک ثبت نام المپیاد به نشانی www.zntvto.ir/olympiad بارگذاری شده و پذیرش از معرفی‌شدگان استان‌ها روز سه شنبه تاریخ 11 /11 /1401 از ساعت 15 انجام خواهد شد. شرکت کنندگان باید ابزار مورد نیاز را به همراه داشته باشند. به همراه داشتن معرفی نامه الزامی می‌باشد.

انصاری ادامه داد: مسابقات چاقوسازی مرحله کشوری به صورت آزمون عملی (پروژه) در روز چهارشنبه 12 بهمن ماه برگزار خواهد شد و آیین اختتامیه و تجلیل از برندگان مسابقات آزاد رشته چاقوسازی، 13 بهمن ماه با حضور مسئولان محترم استانی و کشوری برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: به نفرات برتر در رتبه‌های اول تا سوم مرحله کشوری جوایز نفیسی اهدا خواهد شد که علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۰۲۴۳۳۰۳۶۳۲۵ و ۰۹۱۲۳۴۲۳۶۹۸ مسئول مسابقات آزاد رشته چاقوسازی استان تماس حاصل کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا