اجتماعی

ثبت سفارش کتاب‌های درسی سال تحصیلی 1402-1401 آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،به نقل از  سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، ثبت سفارش کتاب‌های درسی برای تمام پایه‌ها و رشته‌های تحصیلی از 28 فروردین ماه آغاز شد و ثبت نام پایه‌های ورودی اول، هفتم و دهم نیز از 5 تیرماه آغاز می شود.

در راستای توسعه دولت الکترونیک و به‌منظور تسهیل دسترسی دانش­‌آموزان به کتاب­‌های درسی، نظارت نظام‌مند بر فرآیند توزیع مواد آموزشی، ثبت سفارش کتاب­‌های درسی سال تحصیلی 1402-1401 در همه دوره‌ها اعم از عادی، استعداد درخشان و دانش­‌آموزان با نیازهای ویژه (استثنایی) از طریق سامانه به نشانی  www.irtextbook.ir  یا www.irtextbook.com  به دو شیوه فردی و گروهی و برابر جدول تقویم زمانی اعلام شده صورت خواهد گرفت.

برای گروه میان پایه (پایه های تحصیلی دوم تا ششم، هشتم و نهم، یازدهم و دوازدهم) از 28 فروردین تا 21 خرداد ماه فرصت ثبت سفارش وجود دارد و برای پایه‌های ورودی اول، هفتم و دهم نیز از 5 تیر تا  11 شهریور ماه سال 1401 این امکان دیده شده است.

مخاطبان می‌توانند از طریق یکی از دو شیوه فردی یا گروهی نسبت به سفارش کتاب‌های درسی اقدام کنند. در شیوه فردی والدین و دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی بخش سفارش دوره‌ای دانش‌آموزان و پرداخت اینترنتی، کتاب درسی خود را سفارش دهند. در شیوه گروهی، مدیران مدارس به بخش سفارش گروهی کتاب‌های درسی سامانه مذکور مراجعه نموده و به‌صورت پایه رشته ای (گروهی) نسبت به سفارش کتاب‌های درسی اقدام می نمایند.

برای ورود به سایت ثبت سفارش کتاب های درسی اینجا کلیک کنید.

موشن گرافی شیوه ثبت سفارش را در اینجا ببینید.

تقویم زمانی فرایند ثبت سفارش کتاب‌های درسی نیز در تصویر زیر کاملا مشخص است:

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا