اجتماعی

تولید و عرضه لوازم التحریر استاندارد ایرانی، از تمایل به خرید نوشت افزار خارجی می کاهد

مدیرکل استاندارد استان زنجان گفت: با تولید و عرضه لوازم التحریر استاندارد ایرانی، تمایلی به خرید نوشت افزار خارجی وجود نخواهد داشت؛ و از مصرف کنندگان تقاضا داریم در هنگام خرید هر کالایی، نشان استاندارد ملی ایران را به خاطر بسپارند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مرتضی واحد پور در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: مصرف کنندگان در راستای حمایت از کالاهای ایرانی، خرید نوشت افزار ایرانی و استاندارد را مورد توجه قرار دهند.

وی تصریح کرد:با توجه به بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید، تقاضا برای خرید لوازم التحریر افزایش یافته است که در نتیجه والدین باید حساسیت ویژه ای در امر خرید این اقلام به خرج دهند.

مدیرکل استاندارد استان زنجان افزود: در حال حاضر لوازم التحریر، مشمول استاندارد اجباری نیست؛ و در استان زنجان به علت نبود تقاضا تاکنون هیچ نشان استاندارد تشویقی برای این فرآورده ها صادر نشده است. ولی با توجه به این‌که  اقلامی مانند: خمیر بازی و رنگ انگشتی و سایر وسایلی که با پوست بچه ها در ارتباط اند، مشمول استاندارد اجباری است، بنابراین والدین از استاندارد بودن لوازم خریداری شده اطمینان جدی حاصل کنند.

واحدپور، با اعلام این‌که تولید کنندگان عرصه نوشت افزار شعارکیفیت را سرلوحه کار خود قرار داده اند،خاطر نشان کرد:این موضوع  باعث ایجاد رقابت میان آنان شده است و برای اطمینان بخشیدن به مصرف کنندگان، تولیدکنندگان عرصه نوشت افزار نسبت به دریافت نشان استاندارد تشویقی اقدام کنند، زیرا تولید و عرضه لوازم التحریر استاندارد ایرانی، از تمایل به خرید و استفاده از نوشت افزار خارجی می کاهد.

مدیرکل استاندارد استان زنجان در پایان عنوان کرد :با تولید و عرضه لوازم التحریر استاندارد ایرانی، تمایلی به خرید نوشت افزار خارجی وجود نخواهد داشت؛ و از مصرف کنندگان تقاضا داریم در هنگام خرید هر کالایی، نشان استاندارد ملی ایران را به خاطر بسپارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا