اجتماعی

توزیع بیش از330بسته معیشتی با مشارکت خانه های هلال زنجان در شب یلدا

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، سید قاسم موسوی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: همزمان با شب یلدا به منظور گسترش همدلی و تسکین آلام بشری در جامعه و افزایش اثر بخشی فعالیت داوطلبان در یاری رساندن به هموطنان و حمایت از افراد کم برخوردار و آسیب پذیر به ویژه بیماران مبتلا به کرونا توزیع بسته های غذایی انجام شد.

وی تاکید کرد: بر همین اساس خانه های هلال مسجد امام هادی(ع) و حسینیه حضرت علی اصغر در شهرستان زنجان، خانه هلال بهزیستی و مسجد النبی(ص) در شهرستان خرم دره و خانه هلال روستای فنوش آباد شهرستان ابهر اقدام به جمع آوری بیش از 330 بسته معیشتی و غذایی برای خانواده های کم برخوردار کردند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: فرهنگ ایرانی اسلامی همواره در دستگیری از نیازمندان زبانزد بوده و هر یک از ما جزئی از این فرهنگ هستیم که می توانیم با حرکتی هرچند کوچک و ناچیز برای دستگیری از نیازمندان دلی را به دست آورده و به منظور ترویج و نهادینه کردن فرهنگ مهر و محبت گام برداریم.
موسوی ادامه داد: جمعیت هلال احمر با توجه به رسالت جهانی و انساندوستانه خود به عنوان نهادی عام المنفعه با استفاده از توان داوطلبان و خیرین، ارائه خدمات بشردوستانه را در اولویت برنامه های خود قرار داده است.

وی ادامه داد: به همین منظور حوزه داوطلبان با تاثیر پذیری از آیین های ملی در جهت اعتلای فرهنگ خیرخواهانه به مناسبت پاسداشت آیین سنتی شب یلدا، با هدف ایجاد فرهنگ مشارکت اجتماعی آحاد مردم با همراهی داوطلبان و نیکوکاران با رعایت پروتکل های بهداشتی در جهت کاهش آلام بشری توانستیم گام هایی برداریم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در سطح شعب هلال احمر شهرستان های استان روسای هلال احمر و کارشناسان داوطلب با تبریک شب یلدا به امدادگران در پایگاه های امداد و نجات جاده ای استان، آتش نشانان در ایستگاه های آتش نشانی و کادر درمان در بیمارستانها با اهدای شاخه گل و شیرینی ساعاتی از این شب را همراه این پرسنل خدوم سپری کردند.

پایگاه های امداد و نجات جاده ایموسوی، هدف از برگزاری برنامه های شب یلدا را پاسداشت آیین سنتی بویژه همراه با افرادی که در کنار خانواده نبودند، ایجاد روحیه نشاط انگیزه و افزایش اثر بخشی فعالیت داوطلبان در یاری رساندن به همنوع بیان کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا