اجتماعی

توزیع بیش از 100 هزار تن کالاهای اساسی در استان زنجان

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان از توزیع بیش از ۱۰۱ هزار و ۸۱۸ تن کالاهای اساسی از اول فروردین تا آخر آذر ماه سال 1401در استان زنجان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ولی اله زمانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیش از 101هزار و 818تن انواع کالاهای اساسی شامل گندم، برنج، شکر و آرد در راستای ماموریت‌های اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان با هماهنگی کارگروه تنظیم بازار توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه 89 هزارتن آرد برای مصارف شهروندان زنجانی توزیع شده است، افزود: برای تولید آرد بیش از 90هزار و 219تن گندم از ذخایره اداره کل به کارخانجات آردسازی استان اختصاص داده شده و مابقی آرد مورد نیاز از کارخانجات سایر استان ها تامین گردیده است.

وی گفت: بیش از 89هزار تن آرد برای مصارف واحدهای خبازی و بیش از 3هزار 167تن آرد برای مصارف خام روستایی فاقد نانوایی توزیع گردیده است.

زمانی خاطرنشان کرد: 6هزار و 682 تن شکر سفید نیز در بسته‌بندی‌های مختلف و با احتساب یک درصد مالیات بر ارزش افزوده در اختیار کارگروه تنظیم بازار استان قرار گرفته است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان خاطرنشان کرد: بیش از 2هزار و 969تن برنج از انواع تایلندی، پاکستانی و هندی برای مصرف خانوارها، صنف و صنعت از محل ذخایر استان، متناسب با موجودی انبارها و با قیمت درب انبار به منظور عرضه در سطح استان زنجان توزیع شده است.

زمانی در رابطه با موجودی انبارهای استان زنجان، گفت: اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان در حال رایزنی برای افزایش ذخایر استراتژیک استان بوده و میزان موجودی کالاهای اساسی استان در حد قابل قبول است.

وی عنوان کرد: در انبار کالاهای اساسی این اداره کل به مقدار مورد نیاز استان انواع کالاهای اساسی شامل گندم، برنج و شکر ذخیره و نگهداری شده تا در موقع نیاز و بر اساس هماهنگی ستاد تنظیم بازار برای مصرف شهروندان زنجانی اختصاص گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا