اجتماعی

توانایی استان زنجان برای پیشگامی در اجرای طرح الگوی کشت

وزیر جهادکشاورزی گفت:زنجان می تواند در اجرای طرح اصلاح الگوی کشت که از سوی رییس جمهور به استانها ابلاغ شده است نیز پیشگام باشد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سیدجواد ساداتی نژاد در بازدید از مجتمع گلخانه ای در شهر هیدج با اشاره به مشکل کم آبی در کشور اظهار داشت: در این وضعیت باید کشاورزی به سمت کشت محصولات کم آب بر هدایت شود و با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا بالاترین استفاده را از آب داشته باشیم.

وی یادآورشد: با توجه به مشکل جدی کم آبی با گسترش کشت گلخانه ای می توانیم در تولید بسیاری از محصولات به خودکفایی رسیده و این میزان را به مرحله صادرات نیز برسانیم.

ساداتی نژاد تاکید کرد: برای تحقق امنیت غذایی، توسعه و صنعتی سازی گلخانه های کشور در بودجه سال آینده در دستور کار قرار گرفته است.

سهم ۱۱.۷ درصدی بخش کشاورزی از تولید ناخالص داخلی 

وزیر جهادکشاورزی همچنین در مراسم کلنگ زنی مجتمع گلخانه‌ای ۲۸ هکتاری در روستای شیخلو گفت: در زمان حاضر سهم بخش کشاورزی از تولید ناخالص داخلی ۱۱.۷ درصد است.

ساداتی نژاد به سهم اندک سرمایه گذاری در بخش کشاورزی اشاره کرد و یادآورشد: برای افزایش این سرمایه گذاری باید با مشوق ها و حمایت های لازم برای کشاورزان انگیزه لازم را ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه سهم سرمایه گذاری در بخش کشاورزی هشت درصد از سهم آن در تولید ناخالص داخلی کمتر است که این کسری به جا مانده از سالهای گذشته باید جبران شود.

وزیر جهادکشاورزی در نشستی در فرمانداری شهرستان ابهر نیز بخش کشاورزی در زنجان را پیشرو و هوشمند توصیف کرد و گفت: این استان می تواند در اجرای طرح اصلاح الگوی کشت که از سوی رییس جمهور به استانها ابلاغ شده است نیز پیشگام باشد.

ساداتی نژاد اظهار داشت: کشاورزان در اجرای این طرح به طور جدی حمایت و با همراهی مسوولان از مزایایی آن بهره مند خواهند شد.

وزیر جهادکشاورزی برای شرکت در مراسم افتتاح چند پروژه حوزه کشاورزی و دامپروری صبح روز جمعه وارد زنجان شد. افتتاح واحد طرح پرورش دام سبک اصلاح نژاد شده در خدابنده، شرکت در جلسه بررسی مسائل و مشکلات کشاورزان روستای خمارک، دیدار با کارکنان و اعضای تشکل های کشاورزی، بازدید از مجتمع گلخانه ای در شهر هیدج، بازدید از تعاونی تولید در روستای توپقره از توابع شهرستان خدابنده، شروع عملیات اجرایی مجتمع گلخانه ای در روستای شیخلو، بازدید از باغات سهرود، بازدید از مجتمع خدمات دامی، آغاز عملیات اجرایی طرح دانش بنیان تولید لوازم پزشکی (خونگیری در خلا)، افتتاح استودیو کشاورز برکت، رونمایی از انجمن نژادی گوسفند و بهره برداری از سامانه ستکا برنامه های سفر یکروزه ساداتی نژاد به زنجان بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا