با ما همراه باشید

اجتماعی

تمهیدات بازگشایی مدارس و دانشگاهها در زنجان اتخاذ شود

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان گفت: روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و اداره‌کل آموزش‌ و پرورش استان زنجان باید همه تمهیدات مورد نیاز را برای بازگشایی مدارس و دانشگاهها اتخاذ کنند.

منتشر شده

در

تمهیدات بازگشایی مدارس و دانشگاهها در زنجان اتخاذ شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،خدابخش مرادی نافچی در جلسه قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونای استان با اشاره به اینکه با آغاز مهر امسال حدود ۲۷۰ هزار (یک چهارم جمعیت استان) نوجوان و جوان وارد مراکز آموزش عالی و مدارس استان زنجان می‌شوند، افزود: بر این مبنا روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و اداره‌کل آموزش‌ و پرورش استان زنجان باید همه تمهیدات مورد نیاز را برای بازگشایی مدارس اتخاذ کنند.

وی اضافه کرد: بر این مبنا رییس دانشگاه زنجان آخرین سیاست و برنامه‌هایی که باید مبنای عمل باشد را به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ کند.

این مسوول با بیان اینکه تصمیم‌گیری برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، شنبه هفته آینده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا نهایی خواهد شد، خاطرنشان کرد: تبعات بازگشایی مدارس باید احصاء شده و علاوه بر آن، برای آموزش حضوری و غیرحضوری برنامه‌ریزی شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان با اشاره به اینکه اکنون بار مراجعه کنندگان به مراکز درمانی استان بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی روند افزایشی دارد، افزود: همه صاحب نظران در دنیا معتقدند که یکی از ساز و کارهای موثر در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا فاصله اجتماعی و حفاظت فردی و رعایت دستورالعمل های بهداشتی است.

مرادی نافچی اظهار داشت: در زمان حاضر رعایت پروتکل های بهداشتی کرونایی زنجان ۴۶ درصد اعلام شده و طبیعی است کاهش همین مساله روند بار مراجعه کنندگان کرونایی به مراکز درمانی استان را به مراتب افزایش داده است.

این مسوول با بیان اینکه اعضای قرارگاه عملیاتی کرونا راهکارهای عملیاتی و نتیجه بخش را مورد توجه قرار دهند، ادامه داد: رسانه های گروهی استان و مدیران دستگاههای اجرایی به این مهم توجه کنند که رعایت پروتکلهای بهداشتی و حفاظت فردی اولویت اول کشور است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان با بیان اینکه استان زنجان به سمت قله موج پنجم کرونا در حال حرکت است، افزود: برای پیشگیری از میزان ابتلا، فوتی کرونایی رعایت دستور العمل های بهداشتی اولویت اول به ویژه از سوی اصناف و گروههای شغلی و همه شهروندان است.

مرادی نافچی با اشاره به اینکه از مدیران انتظار می رود در حوزه مسوولیتی خود، نظارت لازم را بر این مهم داشته باشند، افزود: رهبری در فرامین خود به این نکته اشاره کردند که امروز کرونا، مساله اول کشور است و باید اقدامات مداخله ای جزو کارهای اصلی مدیران عضو ستاد کرونا باشد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان ادامه داد: امروز اصناف، بازاریان، تاکسیرانی، ناوگان حمل‌ونقل عمومی با توجه به اینکه مردم به لحاظ نیاز به آنان مراجعه می‌کنند باید بیش از همه پروتکل‌های بهداشتی را برای پیشگیری از شیوع بیماری رعایت کنند در غیر اینصورت شمار مبتلایان افزایش می یابد.

این مسوول با اشاره به اینکه در زمان حاضر ۶ شهرستان از ۸ شهرستان استان در وضعیت قرمز کرونایی است، ادامه داد: بر این مبنا دستگاههای مسوول مشاغل را بر اساس وضعیت کرونایی نظارت داشته باشند و نباید برای بازگشایی این مشاغل چانه‌زنی کرد.

وی اضافه کرد: اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، سازمان بازنشستگان نیروهای مسلح، اداره کل بیمه سلامت، جمعیت هلال‌احمر استان در جلسه آتی باید گزارش عملکرد در خصوص واکسیناسیون گروه‌های هدف خود را ارائه کنند.

مرادی نافچی با بیان اینکه سالمندان بالای ۶۰ سال بیش از همه در معرض ابتلا به بیماری قرار دارند، خاطرنشان کرد: طبق گزارش دانشگاه علوم‌پزشکی استان، تاکنون ۳۷ درصد جمعیت استان زنجان در برابر کرونا واکسینه شدند با توجه به فوت بیشتر سالمندان به دلیل بیماری کرونا، واکسیناسیون این گروه سنی در اولویت قرار دارد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

مسئولان آموزشی باید به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه مسئولان آموزشی باید در کنار همه نیروها بوده و به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند، تصریح کرد: پاکدستی و فسادستیزی نیز باید در سرلوحه کار قرار گیرد.

منتشر شده

در

توسط

مسئولان آموزشی باید به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مهدی فیاضی در آیین تودیع و معارفه مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان، اظهار کرد: یکی از موارد مورد توجه در مدیریت آموزش‌وپرورش، نگاه جامع به بیانیه گام دوم انقلاب است؛ چراکه چشم‌انداز آینده فرزندان‌مان در آن ترسیم شده است.

وی با بیان اینکه فرهنگیان قشری هستند که آینده‌سازان را تربیت می‌کنند، تصریح کرد: فرهنگیان باید مرجع الگوگیری در جامعه باشند؛ چراکه این قشر در تعامل مستقیم با کودکان و نوجوانان ما هستند و می‌توانند در شکل‌گیری شخصیتی آن‌ها نقش تاثیرگذاری داشته باشند.

این مسئول در ادامه به ضرورت تقویت شورای آموزش‌وپرورش در استان اشاره کرد و یادآور شد: جلب مشارکت نخبگان در راستای پیشبرد اهداف در آموزش‌وپرورش حائز اهمیت است و انتظار داریم در استان از این ظرفیت استفاده شود؛ در کنار آن ایجاد حلقه مدیریتی جدید و بهره‌مندی از توان فرهنگیان جوان در سمت‌های مختلف نیز کارگشا بوده و از انتظارات وزارتخانه به‌شمار می‌آید.

فیاضی همچنین با بیان اینکه مسئولان آموزشی باید در کنار همه نیروها بوده و به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند، تصریح کرد: پاکدستی و فسادستیزی نیز باید در سرلوحه کار قرار گیرد.

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش‌وپرورش به اهمیت ساماندهی هدایت تحصیلی برای رشته‌های متوازن اشاره و خاطرنشان کرد: این موضوع حائز اهمیت است باید به رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای توجه کنیم، بزرگ‌ترین مشکل ازدواج دیرهنگام، کارآفرین نبودن فرزندان ما است.

ادامه مطلب

اجتماعی

آغاز مرمت دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در زنجان

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت:دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در آزمایشگاه موزه ذوالفقاری این استان برای ثبت در سامانه جام در حال مرمت است.

منتشر شده

در

توسط

آغاز مرمت دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند اظهار داشت: دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری حاصل کاوش­های پیشین در پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه در حال مرمت، پاک‌سازی و تثبیت برای ثبت در سامانه جام است.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان اضافه کرد: این اموال فرهنگی و تاریخی طی ۶ ماه کار پژوهشی و علمی و با تشخیص لایه‌های مختلف خوردگی، برداشت لایه‌های اضافی، زدودن محصولات خوردگی و مستند نگاری در آزمایشگاه تخصصی موزه ذوالفقاری توسط متخصصین در حال مرمت است.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان زنجان است، افزود:عملیات انجام‌شده بر روی این سکه‌ها شامل پاک‌سازی سطحی، رفع گرد و غبار، پاک‌سازی شیمیایی، مکانیکی و تثبیت است.

ارجمند بیان کرد: فلزات از آن دسته آثاری هستند که وقتی از خاک خارج شوند تحت تأثیر شرایط محیطی جدید، روند خوردگی مجدد در آنها آغاز گذشته و در صورتی‌ که اقدامات مرمتی و حفاظتی انجام نگردد ممکن است دچار آسیب‌دیدگی جدید شود به همین دلیل نیاز است اقدامات حفاظت و مرمتی بر روی این آثار صورت می‌گیرد.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت:در صورت درخواست مالکان اشیای تاریخی، امکان انجام اقدامات مرمتی و حفاظتی برای این آثار در کارگاه‌های مرمتی زیر نظر اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فراهم است.

ادامه مطلب

اجتماعی

جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان برگزار می شود

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان اجرای جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان و مسئول کمیته کودک و نوجوان چهل و سومین ستاد دهه مبارک در جمع خبرنگاران با تشریح برنامه های کانون در این دهه گفت: فضا سازی، معرفی شخصیت، معرفی وقایع و سرزمین، معرفی کتاب، حفظ سوره ی فجر، نشریه نگاری، قصه گویی، سرود، شعرخوانی، شعار نویسی و چالش بهترین شعار برای دهه ی فجر سال جاری بخشی از برنامه های این دهه است.

شیرین دارایی افزود: بازدید مجازی از جمازان و مرقد مطهر بنیانگزار جمهوری اسلامی، پخش کلیپ و نمایش و جشن و جنگ های متعدد در مراکز به صورت مشارکتی با سازمانهای دیگر در۱۷ مرکز فرهنگی هنری و ۱۳ کتابخانه سیار و پستی پیش بینی شده است.

وی اظهار داشت: اجرای نمایش عروسکی کتابخانه ای کتاب نمایش در مدارس شهری و روستایی مهد کودک ها و مدارس استثنایی توسط کتابرسانان سیار شهرستان اجرا خواهد شد.

این مسئول با اشاره به قصه گویی توسط مربیان کانون پرورش فکری استان با موضوع دهه فجر تصریح کرد: ضبط قصه های رادیویی در صورت موافقت و همکاری صدای زنجان و اجرای جشن انقلاب به صورت مشارکتی توسط مراکز شماره یک ، دو و سه زنجان برای این دهه پیش بینی شده است.

دارایی خاطرنشان کرد: غبار روبی مزار شهدا و تجلیل از خانواده معزز شهدا ی انقلاب (حداقل ۲ خانواده ی معظم)، برگزاری ویژه برنامه روز فناوری فضایی در مرکز علوم و نجوم و افتتاح انجمن نجوم و مسابقات لیگ فوتبال دستی در ۳ مرکز در صورت مساعد بودن شرایط حضور اعضا و برگزاری جلسات نقد کتاب در مراکز دارای مربی ادبی با عنوان فجرانه از دیگر برنامه های این ایام است.

شیرین دارایی افزود: ویژه برنامه روز فناوری فضایی در مرکز علوم و نجوم و افتتاح انجمن نجوم برای کودکان و نوجوانان در طول دهه فجر برگزاری می شود .

وی اظهار داشت: از کتاب سپیدار( در صورت صدور مجوز و انتشار کتاب) با حضور اعضای انجمن رونمایی و تجلیل از اعضای فعال انجمن و اعضای برگزیده مهرواره ها ( همراه با جشن ۱۶ مین سالگرد انجمن ادبی سپیدار) صورت می گیرید.

ادامه مطلب

برترین ها