با ما همراه باشید

اجتماعی

تمهیدات بازگشایی مدارس و دانشگاهها در زنجان اتخاذ شود

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان گفت: روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و اداره‌کل آموزش‌ و پرورش استان زنجان باید همه تمهیدات مورد نیاز را برای بازگشایی مدارس و دانشگاهها اتخاذ کنند.

منتشر شده

در

تمهیدات بازگشایی مدارس و دانشگاهها در زنجان اتخاذ شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،خدابخش مرادی نافچی در جلسه قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونای استان با اشاره به اینکه با آغاز مهر امسال حدود ۲۷۰ هزار (یک چهارم جمعیت استان) نوجوان و جوان وارد مراکز آموزش عالی و مدارس استان زنجان می‌شوند، افزود: بر این مبنا روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و اداره‌کل آموزش‌ و پرورش استان زنجان باید همه تمهیدات مورد نیاز را برای بازگشایی مدارس اتخاذ کنند.

وی اضافه کرد: بر این مبنا رییس دانشگاه زنجان آخرین سیاست و برنامه‌هایی که باید مبنای عمل باشد را به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ کند.

این مسوول با بیان اینکه تصمیم‌گیری برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، شنبه هفته آینده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا نهایی خواهد شد، خاطرنشان کرد: تبعات بازگشایی مدارس باید احصاء شده و علاوه بر آن، برای آموزش حضوری و غیرحضوری برنامه‌ریزی شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان با اشاره به اینکه اکنون بار مراجعه کنندگان به مراکز درمانی استان بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی روند افزایشی دارد، افزود: همه صاحب نظران در دنیا معتقدند که یکی از ساز و کارهای موثر در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا فاصله اجتماعی و حفاظت فردی و رعایت دستورالعمل های بهداشتی است.

مرادی نافچی اظهار داشت: در زمان حاضر رعایت پروتکل های بهداشتی کرونایی زنجان ۴۶ درصد اعلام شده و طبیعی است کاهش همین مساله روند بار مراجعه کنندگان کرونایی به مراکز درمانی استان را به مراتب افزایش داده است.

این مسوول با بیان اینکه اعضای قرارگاه عملیاتی کرونا راهکارهای عملیاتی و نتیجه بخش را مورد توجه قرار دهند، ادامه داد: رسانه های گروهی استان و مدیران دستگاههای اجرایی به این مهم توجه کنند که رعایت پروتکلهای بهداشتی و حفاظت فردی اولویت اول کشور است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان با بیان اینکه استان زنجان به سمت قله موج پنجم کرونا در حال حرکت است، افزود: برای پیشگیری از میزان ابتلا، فوتی کرونایی رعایت دستور العمل های بهداشتی اولویت اول به ویژه از سوی اصناف و گروههای شغلی و همه شهروندان است.

مرادی نافچی با اشاره به اینکه از مدیران انتظار می رود در حوزه مسوولیتی خود، نظارت لازم را بر این مهم داشته باشند، افزود: رهبری در فرامین خود به این نکته اشاره کردند که امروز کرونا، مساله اول کشور است و باید اقدامات مداخله ای جزو کارهای اصلی مدیران عضو ستاد کرونا باشد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان ادامه داد: امروز اصناف، بازاریان، تاکسیرانی، ناوگان حمل‌ونقل عمومی با توجه به اینکه مردم به لحاظ نیاز به آنان مراجعه می‌کنند باید بیش از همه پروتکل‌های بهداشتی را برای پیشگیری از شیوع بیماری رعایت کنند در غیر اینصورت شمار مبتلایان افزایش می یابد.

این مسوول با اشاره به اینکه در زمان حاضر ۶ شهرستان از ۸ شهرستان استان در وضعیت قرمز کرونایی است، ادامه داد: بر این مبنا دستگاههای مسوول مشاغل را بر اساس وضعیت کرونایی نظارت داشته باشند و نباید برای بازگشایی این مشاغل چانه‌زنی کرد.

وی اضافه کرد: اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، سازمان بازنشستگان نیروهای مسلح، اداره کل بیمه سلامت، جمعیت هلال‌احمر استان در جلسه آتی باید گزارش عملکرد در خصوص واکسیناسیون گروه‌های هدف خود را ارائه کنند.

مرادی نافچی با بیان اینکه سالمندان بالای ۶۰ سال بیش از همه در معرض ابتلا به بیماری قرار دارند، خاطرنشان کرد: طبق گزارش دانشگاه علوم‌پزشکی استان، تاکنون ۳۷ درصد جمعیت استان زنجان در برابر کرونا واکسینه شدند با توجه به فوت بیشتر سالمندان به دلیل بیماری کرونا، واکسیناسیون این گروه سنی در اولویت قرار دارد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

اجرای میدانی دو نمایش «آب در آتش» و «زخم به یادگار» به مناسبت هفته دفاع مقدس

رییس حوزه هنری استان زنجان از تولید و اجرای میدانی دو نمایش «آب در آتش» و «زخم به یادگار» با موضوع غواصان دریادل زنجانی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

اجرای میدانی دو نمایش «آب در آتش» و «زخم به یادگار» به مناسبت هفته دفاع مقدس

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس تولیدات و برنامه‌های متنوع فرهنگی هنری از سی‌ام شهریور ماه لغایت هشتم مهر ماه 1400 توسط این نهاد فرهنگی برگزار خواهد شد.

امیر نعمتی با اشاره به اینکه شعار محوری چهل و یکمین سالگرد هفته دفاع مقدس «ما مقتدریم» است، اظهار داشت: حوزه هنری استان زنجان در راستای گرامیداشت هفته دفاع مقدس برنامه‌های فرهنگی هنری متعددی برنامه‌ریزی کرده است و تلاش بر آن است تا بتوانیم بهترین تولیدات آثار هنری و برنامه‌ها را برای بزرگداشت هشت سال ایثار و فداکاری شهدا و رزمندگان و جانبازان استان تهیه و تدارک ببنیم.

وی به برگزاری ویژه برنامه‌هایی در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و جانبازان و رزمندگان اشاره کرد و یادآور شد: رونمایی از کتاب «اندکی بنشین که باران بگذرد» به روایت شمسی فلاحتی، همسر شهید سید امیرحسین فلاحتی به قلم لیلا داورزنی و برگزاری شب خاطره‌گویی روستایی«اسارت در تنگه ابوغریب» در روستای یامچی با حضور شاعران آئینی، فعالان فرهنگی و راویان هشت سال دفاع مقدس، از ویژه برنامه‌هایی است که به جهت اهمیت دادن به احیای فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان امروز برنامه‌ریزی شده است که جانبازان و رزمندگان و آزادگان این روستا به بازگویی خاطرات خود از دوران هشت سال دفاع مقدس خواهند پرداخت.

رییس حوزه هنری استان زنجان به تولید نهایی 5 عنوان مستند «مادران آفتاب»، «کودک و کرونا»، یک مورد فیلم مستند «بچه‌های کوچه بینش» و ساخت کلیپ نما آهنگ با موضوع واقعه بمباران مدارس کوچه بینش که برگرفته از شعر استاد ولی‌الله کلامی زنجانی است، اشاره کرد و اظهار داشت: تولید اثر نقاشی با مضمون رشادت‌ها و فداکاری‌های شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به همراه المان‌ و نمادهای ملی و جهانی استان توسط حسن ترخوانه و تولید دو اثر پوستر بر اساس عناصر بومی استان توسط هنرمندان کارگاه تخصصی طراحی پوستر از دیگر برنامه‎های این ایام است که با توجه به رویکرد جدید حوزه هنری استان زنجان در خصوص تدوین سند تحول براساس مزیت‌ها و قابلیت‌های شاخص مبتنی بر زیست بوم استان بعنوان نقشه راه برنامه‌های عملیاتی برنامه‌ریزی شده است.

این مقام مسئول، تولید و اجرای میدانی دو نمایش «آب در آتش» و «زخم به یادگار» با موضوع غواصان دریادل زنجانی را از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس عنوان کرد و با تأکید بر لزوم فضاسازی شهری با استفاده از نصب بنرهای موضوعی مرتبط بر اساس رویدادها و وقایع شاخص بومی استان در دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده و در صورت همکاری و مشارکت نهادها و ارگان‌های فرهنگی هنری استان سعی بر این است تا برخی برنامه‌ها از قبیل اجرای نمایش و برپایی نمایشگاه خیابانی از آثار تجسمی هنرمندان استان با موضوع دفاع مقدس در مساجد و فضای پارکها و میادین سطح شهر برگزار گردد.

نعمتی با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته برخی از برنامه‌های حوزه هنری زنجان با تعامل و مشارکت دستگاه‌ها و ارگان‌های فرهنگی استان برگزار خواهد شد و تصریح کرد: برگزاری کارگاه نقد کتاب «راز زندگی بقا» زندگی‌نامه داستانی شهید بقاء ثمین‌تاب به قلم مسعود بابازاده از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده است که با همکاری و مشارکت کنگره 3535 شهید استان و سازمان بهزیستی برگزار خواهد شد.

وی برگزاری دومین پاتوق عکاسی با موضوع مروری بر آثار ناصر گیوه‌ای عکاس دفاع مقدس، برگزاری نمایشگاه مجازی در موضوعات اربعین و هفته دفاع مقدس، برگزاری کارگاه نقد فیلم و تولید کلیپ از خاطرات رزمندگان و انتشار در فضای مجازی و آغاز نگارش و ثبت و ضبط خاطرات حسن ترخوانه از هنرمندان پیشکسوت استان را از جمله برنامه‌های فرهنگی هنری حوزه هنری استان زنجان در این ایام نام برد.

نعمتی در پایان، در خصوص مدیریت اجرایی برنامه‌های این ایام گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور و استان در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، تمام سعی این مجموعه بر این است که از تمام بسترهای موجود، از جمله فضای مجازی بهره‌وری لازم به عمل آید تا برنامه‌ها جهت استفاده بهینه در اختیار همشهریان انقلابی و ولایت‌مدار استان قرار گیرد و همچنین برنامه‌های حضوری نیز با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی اصول فاصله گذاری اجتماعی با دقت اعمال خواهد شد.

ادامه مطلب

اجتماعی

توزیع ۳۷۰ بسته لوازم التحریر در بین دانش آموزان کم برخوردار بهزیستی

مدیر اداره بهزیستی شهرستان زنجان از توزیع ۳۷۰ بسته لوازم التحریربه ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون تومان شامل هفت قلم لوازم التحریر و یک عدد کوله مدرسه به دانش آموزان تحت پوشش این اداره خبر داد وگفت : بهزیستی آماده دریافت کمکهای مردمی در جهت تامین لوازم التحریرو تبلت برای دانش آموزان نیازمند و کودکان کار است.

منتشر شده

در

توسط

توزیع ۳۷۰ بسته لوازم التحریر در بین دانش آموزان کم برخوردار بهزیستی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رزاق منافی اظهار داشت: در حال حاضر نزدیک به ۹۸۴ دانش آموز و  ۱۱۲  دانشجو تحت پوشش بهزیستی شهرستان زنجان هستند که شهریه کلیه دانشجویان در ترم بهار پرداخت شده است و ۳۵ دانش آموز بی سرپرست و بد سرپرست هم در مراکز بهزیستی نگهداری می شوند .

این مسئول با اشاره به اینکه کمکهای نقدی و غیر نقدی جمع آوری شده خیرین در سریع ترین زمان ممکن به دست نیازمندان می رسد، یادآور شد: با توجه به کاهش درآمد خانواده های کم برخوردار متاثر از کرونا و هزینه‌های بسیار بالای تهیه لوازم‌التحریر و تبلت جهت آموزش مجازی دانش آموزان، امسال اهتمام جدی تری برای تهیه لوازم تحصیلی صورت گرفته است.

منافی خاطرنشان کرد: خیرین نیکوکار می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره کارت ۵۰۲۹۰۸۱۰۱۹۱۵۶۴۵۰ و شماره حساب  ۲۱۰۰۹۱۴۳۴۵۲۵۰۱۱ نزد بانک توسعه تعاون حساب مشارکتهای مردمی بهزیستی شهرستان زنجان واریز کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

فراهم شدن امکان پرداخت صدقه با استفاده از کد QR در زنجان

با اقدامات انجام شده در راستای توسعه روش های نوین در دریافت کمک های مردمی و صدقات امکان پرداخت صدقه از طریق QR کد در استان زنجان فراهم شده است.

منتشر شده

در

توسط

فراهم شدن امکان پرداخت صدقه با استفاده از کد QR در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،هدایت صفری با ارائه گزارشی از رویکردهای این نهاد در حوزه توسعه مشارکتهای مردمی، گفت: توسعه روش های نوین در جذب و جمع آوری کمک های مردمی از اولویت های اصلی کمیته امداد استان زنجان در حوزه مشارکتهای مردمی است.

وی اضافه کرد: بر همین اساس تلاش می کنیم با طراحی و اجرای روش های نوین و متنوع الکترونیکی زمینه افزایش مشارکت غیر حضوری خیران را در برنامه های اجرایی این نهاد فراهم کنیم.

صفری با اشاره به اینکه الکترونیکی کردن دریافت صدقات از برنامه های راهبردی و مهم کمیته امداد است، افزود: در حال حاضر بیش از 130 هزار مشترک طرح صدقات کمیته امداد در استان زنجان وجود دارد و به منظور سهولت در پرداخت و استفاده از روش‌های نوین برای تمامی این مشترکان کد QR منحصر به فرد تهیه و ارسال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با اقدامات انجام شده در راستای توسعه روش های نوین در دریافت کمک های مردمی و صدقات امکان پرداخت صدقه از طریق QR کد در استان زنجان فراهم شده است، ادامه داد: کاهش هزینه‌های جمع آوری، اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی سریع به مشترکان، حذف قبوض کاغذی و ارائه رسید الکترونیکی از مزایای اجرای این طرح بوده و خیران زنجانی می توانند با استفاده از QR اختصاصی خود و با استفاده از گوشی همراه به‌آسانی اقدام به پرداخت صدقه نمایند.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها