اجتماعی

تمرکز بر حل مسائل تعاونی علوم پزشکی دستور کار فعلی ستاد ساماندهی تعاونی های مشکل دار استان

استاندار زنجان به مسائل تعاونی مسکن علوم پزشکی زنجان اشاره کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم همه مشکلات این تعاونی را در داخل استان حل کنیم و کار به ارجاع به مراجع بالاتر نکشد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی، در جلسه ستاد ساماندهی تعاونی های مشکل‌دار استان، با تاکید بر اینکه از ابتدای شروع به کار خود، مسیر حرکت را بر مبنای گره گشایی در اموری که  برخی از آنها چندین سال است موجب ایجاد مشکلات اجتماعی شده اند، قرار دادیم ، اظهار داشت: در این مسیر ، تاکنون در برخی موارد موفق بوده ایم و برای موفقیت در موارد دیگر نیز، تلاش می کنیم.

وی به ضرورت برخورد با هرگونه تخلف در تعاونی ها تاکید کرد و افزود: اگر چنین رویکردی از پیش وجود داشت، شاهد اتفاق های بعدی و مشکلات بسیار نبودیم.

استاندار زنجان تعاون را به عنوان یک مفهوم ذاتی خوب عنوان کرد و گفت: این شکل از مشارکت اقتصادی، قرار است  که کمک کننده باشد اما در مواردی، با توجه به اینکه روند شکل گیری تعاونی از بالا به پایین است، مشکلاتی به وجود می آید.

افشارچی با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی و بهره گیری از رسانه ها برای آگاهی دادن به مردم نسبت به مسائل تعاونی ها، تصریح کرد: در خصوص خرید و فروش فیش های زمین های خارج از محدوده، باید به شهروندان اطلاع رسانی شود تا آنها با سازوکار تعاونی ها آشنا شوند.

وی با بیان اینکه  مردم باید بدانند که ما در حال حاضر با چه مشکلاتی در این حوزه مواجه هستیم گفت: اگر اطلاع رسانی های به موقع و کافی در خصوص روند سازوکار تعاونی ها به مردم انجام می شد،  بخش قابل توجهی از مشکلاتی که امروز در تعاونی ها وجود دارد را نداشتیم.

استاندار زنجان به لزوم بهره گیری تعاونی ها از تعیین یک کارگزار برای پیگیری و پیشبرد مسائل تخصصی و حقوقی در زمینه فعالیت یک تعاونی به عنوان عامل چهار اشاره  و اظهار داشت: این موضوع در تعاونی ها ی تخصصی مثل مسکن ، ضرورت بیشتری دارد چون وجود آن می تواند به افزایش اطلاعات فنی و تخصصی هیات مدیره کمک کند.

افشارچی همچنین به مسائل تعاونی مسکن علوم پزشکی زنجان اشاره کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم همه مشکلات این تعاونی را در داخل استان حل کنیم و کار به ارجاع به مراجع بالاتر نکشد.

وی خاطرنشان کرد: ستاد ساماندهی تعاونی های مشکل دار استان، اقدامات مفیدی داشته و دستور کار فعلی آن تمرکز بر حل مسائل تعاونی علوم پزشکی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا